21 Mayıs 2013

Mac Riri Woo Ruj..

Mac Rihanna ile birlikte yeni koleksiyonlar hazırlayacak biliyorsunuz, bu koleksiyonların ilk ürünü de Rihanna'nın sürekli sürdüğü kırmızı rujdan ilham alan ve aslında Mac'ın klasik Ruby Woo rujunun biraz değiştirilmiş bir hali olan Riri Woo. Riri Rihanna'nın lakabı olduğu için koleksiyonlara da bu isim verilmiş. Mac'ın kendi tabiri ile Riri Woo Ruby Woo'ya göre daha soğuk, mavi alt tonlu ve  mat bir kırmızı. Ancak hafta sonu aldığım bilgilere göre bu koleksiyon en azından TR'de sadece online olarak satılacakmış. Ben de bu ruju cuma günü Mac'ın yeni açılan online sitesinden sipariş verdim. Perşembe günü baktığımda ruj stoklarda yoktu, cuma gelmiş, hemen bedava kargo da olunca alıverdim. Fiyatı 49 TL. Şu anda hala stokta görülüyor.

Rujun üzerinde Rihanna'nın imzası görülüyor. Renk olarak tam benim sevdiğim gibi parlak bir kırmızı.

Gece yapay ışıkta duruşu bu şekilde.

Rujun kendisi mat gibi görünmemekle birlikte dudakta oldukça mat, hatta sürümü bile oldukça zor. Sabah ilk defa dudağıma peeling yaparak uyguladım. Duruşu özellikle görmek için de önceden nemlendirici sürmedim. Sürdükten hemen sonra kuruluğu kendini belli ediyor. Dudağa mutlaka kalem çekip dikkatli bir şekilde sürmek gerekiyor. Yumuşak yapıda olmadığı için yayılma yapmıyor. 

Elimin üzerinde ve dudağımda duruşu da bu şekilde.

Soldaki Ruby Woo, sağdaki Riri Woo, resim gece çekildi. Sadece bir fikir versin diye koydum, birkaç gün içerisinde detaylı karşılaştırma yapacağım. 

Riri Woo inanılmaz kuru bir ruj, dudakta sanki yapıştırılmış gibi duran bir ruj ama özellikle gün ışığında rengi harika. Ancak yine gün ışığında bütün dudak çizgilerini ortaya çıkarıyor. Altına nemlendirici sürüldüğünde biraz daha düzgün duruyor ancak rengi biraz değişip hafifliyor. Bütün  mat rujlar gibi kalıcılığı ortanın üzerinde, hafif bir şeyler yendiğinde çıkmıyor ancak ağır bir yemekten sonra ortalardan gideceği için mutlaka tazelemek gerekiyor.  Bütün eksilerine rağmen almakla iyi mi ettim bence evet. Hem bir koleksiyon parçası olarak klasik bir renk olacak, hem de eğer cesur kırmızılardan hoşlanıyorsanız renk olarak çok güzel bir tonu var. Kuruluğunu artık sürekli nemlendirici sürerek sağlayacağım. Rihanna koleksiyonunun diğer parçalarını da heyecanla bekliyorum, bakalım neler olacak. Bu arada Temperature Rising koleksiyon rujları 54 TL. iken, bu ruj 49 TL. idi ki Mac koleksiyonları için iyi bir fiyat diyebilirim. Umarım Riri Woo hoşunuza gitmiştir. 
Sevgiler..
10 yorum:

 1. Güle güle kullan :) bende dayanamayıp cuma günü aldım dün geldi .. yazdıklarına tamamen katılıyorum biraz kuru bir ruj,sürerken sıkıntı olabiliyor ama rengi şahane :)

  YanıtlaSil
 2. teşekkürler canım sen de güle güle kullan.. bu dayanamama huyumuz ne olacak bilemiyorum.. :-))

  YanıtlaSil
 3. Mac mat yapılı rujları seviyorum ama genel anlamda kuru buluyorum. Hele bu ruj kuruyu geçtim resmen taş gibi. Beni deli eden rengi. O kadar güzel bir renk ki, yine olsa yine alırım.
  Bir de ben Ruby Woo'yu ciddi çok seven biriydim. İkisi arasından bunu seçtim.

  YanıtlaSil
 4. @luna.. evet rengi beni de baştan çıkardı ruby woo olmasına rağmen bunu da aldım..

  YanıtlaSil
 5. Cok guzel bir kirmizi gule gule kullan cnm:)

  YanıtlaSil
 6. @kozmetikperisi.. teşekkürler ben de çok sevdim..

  YanıtlaSil
 7. Riri Woo rujunu ben de aldım, diğer görüşler dışında çok hafif bir ruj olduğunu belirtmek isterim. Bu ruj bütün gün dudağımda olduğunu unutturdu mesela =)

  YanıtlaSil
 8. @cerenustaoğlu.. Eğer kuruluğu bana rahatsızlık vermese ben de unuturdum yapışıyor dudağa neredeyse..

  YanıtlaSil
 9. ben de aldığımdan beri sürüyorum rengi çok sevdim :) benim gibi dudaklarında ruj dayanmayan biri olarak kalıcılığı cok güzel ve ultra hafif bir ruj :) sen de gzel günlerde kullan canım

  YanıtlaSil
 10. @chunli.. teşekkürler ruby woo ile fark olmaz demiştim ama aslında baya fark varmış..:-))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...