28 Mart 2012

Flormar oje çıkarıcı mediller

Geçen hafta arkadaşımla caddede gezerken Flormar'da bu oje çıkarma mendillerini gördük. Bizim oje sürme şeklimize ve üstüne de yaptığımız süslemelere bu mendiller aslında fayda etmez genel kanısına rağmen deneyelim diye aldık. Benim niyetim bu mendilleri iş yerine getirip, acil durumlarda kullanmaktı ve bugün de acil bir durum oluştu. Artık First Mate ojelerimle vedalaşma zamanım gelmişti. Ben de aynı zamanda bu mendilleri de denemek üzere ojelerimi çıkarmaya karar verdim. Mendiller aseton gibi yoğun kokmuyor ama yine de yakınınızda olan biri oje çıkarma işlemi yaptığınızı anlayacak kadar çok kokuyor.
2 hatta 3 kat sürülmüş normal ojeyi gayet iyi çıkaracağına eminim. Çünkü benim elimdeki simsiz kısımları hemen çıkardı. ama sim konusu başka tabi. Asetonun bile zor çıkardığı simi çıkarırken mendilcikler baya zorlandılar. Mendilcikleri diyorum çünkü minicikler, normal ıslak mendil boyutunda değiller.

Sonuç olarak çok koyu renkli, birkaç kat sürülmüş, şimli, süslü ojeleri çıkarırken biraz zorlanacaktır. Ben çıkarırken 8 adet mendil kullandım, kutuda 160 tane var hesabı yaparsınız siz. Ama seyahatte acil durumda kullanmak için, iş yerinde tedbiren bulundurmak için gayet kullanışlı olacağına eminim.

Bu da tırnaklarımın mendille silindikten sonraki hali. Üstünden temiz bir mendille bir kere daha geçmek zorunda kaldım.


Simlerin hala kaldığı görülebiliyor buradan da. Ara ara kullanmayı düşünüyorum.
Sevgiler..

First Mate üstü Twinkle Lights

China Glaze'in geçen gün sürdüğüm First Mate adlı ojesini çok beğendiğimi söylemiştim. O nedenle çıkarmaya kıyamadım üzerine bir de yılbaşı koleksiyonunda yer alan Twinkle Lights ile biraz süsleme yaptım. Böylece ojeyi bir gün fazladan kullandım. Ama artık vedalaşma zamanı geldi. :-((

Bunlar flaşlı çekimler...
Bunlar da flaşsız gün ışığında çekildi. En kısa zamanda yeniden kullanacağım bu rengi.
Sevgiler..
 

27 Mart 2012

Lila Kutu'dan gelen PCO göz maskesi

Lila Kutu'nun mart gönderiminden bir adet de maske çıktı biliyorsunuz. Bu maske kimine yüz maskesi, kimine de göz maskesi olarak gelmiş. Bana PCO markalı bir adet göz maskesi geldi. Bu markayı daha önce hiç duymamıştım. Ama maske hazır gelmişken deneyeyim dedim ve pazar akşamı televizyon karşısında maskeyi açarak gözüme yerleştirdim.Şimdi maskenin iddiası göz çevresindeki kırışıklıkları yok etmek, tabi bu bir kullanımla anlaşılacak bir şey değil. Maskeyi taktıktan sonra gözümde feci bir yanma başladı, öyleki televizyon seyredebilmek için gözümü açık tutamaz hale geldim. Belki bu maskeyi gözüne kapatıp, gözü de kapatıp yatmak lazım. Ama maskenin ortasında göz için bir de delik bulunuyor. Bu da demek oluyor ki gözünüz açık kalabilir ama benimki kalamadı.Maske yukarıda görüldüğü şekilde oval ve ortasında gözü açıkta bırakacak bir delik bulunuyor. Ama dediğim gibi ben gözümü kesinlikle açık tutamadım. O nedenle maskeyi katlayıp sadece gözümün altına yerleştirdim ve 30 dk. gibi bir süre bıraktım. Sonuçta gözümün altında hafif bir yumuşaklık ve nem tabakası oluştu. Dediğim gibi kırışıklar için bir sonuç söyleyemem.  Daha fazla kullanım gerekiyor bu sonuç için...

Bu maskenin benzerlerini Watson's ve Gratis'den alıp denemiştim daha önce. Bazıları gözümü yaktı bazıları yakmadı. Bu ürün heralde yoğun olması nedeniyle gözü yakıyor diye düşünüyorum. Alıp kullanırmıyım?? Sanmıyorum..Sevgiler..

26 Mart 2012

Lipton Form Plus çay

Cumartesi malum hava çok güzeldi ve herkes kendisini caddeye atmıştı. Tabi bunu fırsat bilen firmalar da pek çok tanıtım ve promosyon çalışması yapıyorlar. Bunlardan biri de Lipton'un yağtığı çay dağıtımı idi.


Tabi promosyon görevlileri caddenin muhtelif yerlerine yayılınca ve ben de her yerden yaklaşık olarak 2-3 defa geçince bir sürü form çayım oluverdi. Aslında iyi de oldu çünkü bunları denemek istiyordum, özellikle limonlu ve kiraz saplı olanı. yanlız ben bunları sıcak içmeyeceğim, çünkü sıcak içeceklerden bir tek nescafe ve türevlerini secerim onun dışında sıcak içecek pek içmem. O nedenle bu çayları buzlu çay kıvamına getirip içmeyi düşünüyorum, bakalım nasıl olacak size de haber veririm.
Sevgiler..

hafta sonu alışverişi

Hafta sonu geldimi resmen kendimi tutamıyorum, içimdeki canavar uyanıyor ve beni alışveriş yapmaya caddeye sürüklüyor ya da Kadıköye'e. Geçtiğimiz hafta sonu da caddedeki Watson's ve Gratisi ziyaret etmeden duramadım tabi. Gratisde Garnier BB kremler içeri girer girmez gözüme battı tabiki ve hemen bir adet aldım. Aldıklarıma toplu olarak bakarsak,


Bunlar kozmetik alışverişim. Sırasıyla, Garnier BBalm, Watson's Pure Beauty Geoaqua Ultra Hydrating Serum, Watson's Superdrug Optimum Line Decrease Radiance Cream, Neutregena, Radiance Boost Eye Cream, Neutregena Yaşlanma Belirtilerine Karşı El Kremi SPF 25, Foot Spa Foot Repair ayak bakım ürünleri, Watson's BB. Collagen Lip Balm, Yves Rocher Allık Fırçası ve 3 adet Pastel oje (bu ojelerden ayrı bir yazı konusu olarak bahsedeceğim). En soldaki mini Nıvea deodorantı ise Gratis yanlış para aldığı için hediye etti.

Ürünlerin pek çoğunu kullanmaya başladım ama hepsini ayrı ayrı anlatmak istiyorum, o nedenle bu yazıda bahsetmeyeceğim bu konudan.

Hafta sonu ayrıca 3 adet de bileklik aldım. İkisi Forever New'dan, bir tanesi de Quqla'dan. Hepsi de birbirinden güzel.


En soldaki birsürü zincirden oluşan bileklik de özellikle favorim oldu. Forever New uygun fiyata değişik aksesuarlar bulmak için ideal olmaya başladı. Accesories ilk açıldığı zaman çok uygun fiyata, çok güzel şeyler satıyordu, şimdi ise fiyatları iyice arttı, bütün ürünler çin malı ve değişik hiç birşey bulamıyorum artık.
Quqla ise Cadde'de Şaşkınbakkal-Erenköy arası küçük bir mağaza, pek çok değişik aksesuar bulmak mümkün. Fiyatları çok ucuz değil ama alınan malın kalitesine uygun diyebilirim. En sağdaki bilekliği oradan aldım ve fiyatı da 45 Tl. Uygun fiyata değişik aksesuar arama çalışmalarım devam edecek.
Sevgiler..

Monday Blues

Cumartesi kuaföre gidip nihayet manikür yaptırınca aldığımdan beri denemek istediğim şahane China Glazelerimden First Mate'i süreyim dedim. Oje gerçekten harika, hem dokusu hem de rengi açısından şimdiye kadar sürdüğüm, kullandığım en güzel ojelerden biri diyebilirim. Oje tuhaf bir şekilde hem parlak hem de mat bir etki yaratıyor. O kadar beğendim ki hemen çıkarmak istemediğim için bu akşam da üzerine değişik bir süsleme yapıp kullanmaya devam edeceğim.
Çok güzel değilmi??
Sevgiler..

23 Mart 2012

Havyar manikürBu aralar bahardanmı nedir yepyeni manikür trenleri boy göstermeye başladı. Bunlardan bir tanesi de en başta Fashionista blogu olmak üzere muhtelif bloglarda tanıtılan Caviar (havyar) manikür. Adı üstünde tırnaklar havyar gibi minik minik boncuklarla kaplanıyor. yapması biraz zahmetli sanırım ama bitince de şahane duruyor bence.. Özellikle de renk renk olanını çok sevdim tam bahar dalı gibi. Yapabilirmiyim bilmiyorum ama görünüşü çok güzel.. Deneyen, yapmayı bilen varsa söylesin..
Sevgiler..

Avon SpeedDry+ oje

Artık 300'den fazla olan ojelerimin hepsini değerlendirebilmek için hergün başka bir oje sürmeye çalışıyorum. Dün akşam da uzun zaman önce aldığım ve unuttuğum bu Avon ojeyi denemek istedim. Önce başka renkler sürdüm ama hiçbirinden memnun kalmayınca tekrar silip buna döndüm. Ojenin rengi güzel ve hafif sedefli. Yanlız kıvamı çok yoğun değil, tabi öyle olunca birkaç kat sürmek zorunda kaldım. Adındaki çabuk kuruma özelliği de öyle çok fazla değil bence. Bütün ojeler artık 4-5 dakika içinde kuruyorlar. Avon ojeleri genelde çok başarılı bulmuyorum bu fikrim henüz değişmiş değil.

Gün ışığında çok güzel duruyor oje. Sadece yüzük parmağıma da KleanColor'un 232 numarasını sürdüm, fazladan ışıltılı oldu.
Yeşil ışıltılı ojenin içinde hafif kırmızı ışıltılar da var çok güzel duruyor.
Sevgiler..

22 Mart 2012

Golden Lady oje

Günlerdir güzelim China Glaze'lerimi sürmekten uzun zaman önce denemek için aldığım tek Golden Lady ojemi sürmeye fırsatım olmamıştı bir türlü. Geçen akşam en sonunda biraz da merakımdan ojeyi denemek istedim. İlk izlenim olarak, fırçası güzel, sürümü kolay ve en önemlisi bazı ojelerde yer alan o geniz yakan oje kokusu yok. Ayrıca kolay da kuruyor ve kapatıcılığı da gayet iyi. Ben genelde bütün ojeleri tam kapatsın ton farkı yapmasın diye 3 kat sürüyorum, bunu da öyle sürdüm. Golden Lady pek çok özelliği nedeniyle tercih edilebilir. Ama henüz Flormar veya Pastel'le yarışacak kadar renk çeşidi göremedim. Zamanla artacaktır sanıyorum. Benim aldığım gri rengin çok benzerleri Pastel, Flormar veya Gabrini'de de var. Ama her markanın her renginin kendine has bir ışıltısı oluyor, o nedenle ayırım yapmadan hepsinden almak lazım diyorum.
Bunları  akşam flaşla evde çektim.
Bunları da gündüz servisimi beklerken flaşsız çektim. Mat görünümlü güzel bir gri. Golden Lady ürünlerini daha fazla alabilirim artık.
Sevgiler..


21 Mart 2012

China Glaze Velvet Bow

Bu ojeyi sanırım yılbaşından sonra yine bir alışveriş çılgıblığım esnasında Gitti Gidiyor'dan almıştım. Oje yılbaşı setinin parçası ama hangi setti şu anda hatırlayamıyorum. Oje koyu renk olduğu için üzerinde yazan ml. miktarını da okuyamıyorum ama küçük bir oje, orijinal boy değil, sanırım yılbaşı için çıkan hediye boylarından olacak. Ama rengi tam ismiyle uyum içerisinde, bana hakikaten de kadifeyi çağrıştırdı. Yılbaşı için çıkmış bu ojeler ama ben bütün bir yıl boyunca kullanırım hiç bıkmadan.Bunlar flaşlı çekimler...
Bunları da sabah flaşsız gün ışığında çektim. Tam kırmızı ile bordo arası değişik bir renk.. Severek kullanacağım bunu da.
Sevgiler..

19 Mart 2012

Mac ve Nars Alışverişi

Hem Nars'ın hem de Mac'ın ürünlerini çok seviyorum. O nedenle de sık sık bu iki markadan da alışveriş yapıyorum. Cuma akşamı da arkadaşımla çıktığım cadde turundan eve 3 adet ürünle geri döndüm. Bunlardan birisi Mac kalem, birisi, Nars kalem ve biri de Nars göz tekli göz farı.
Narsın tekli farları çok güzeldir. Hem matları hem de parlakları var bende.. Ama bu sefer mat bir kahverenginde karar kıldım. Adı Bali ve harika bir acı kahverengi..İşte bu da rengin ta kendisi. Fırçanın ucuyla alıp dağıtarak, bütün göz kapağında baz olarak da kullanabiliyorum, far fırçasıyla alıp yoğun bir şekilde de uygulama yapabiliyorum.
Nars'ın diğer ürünü de ışıltılı bir göz kalemi olan Danceteria. Zaten Nars'ın bu kalemlerine bayılıyorum. Daha önce de almıştım başka renklerini.
Üstteki flaşlı alttaki de flaşsız görüntüsü. Çok yoğun bir renk değilmiş gibi görünüyor ama verdiği ışıltı, özellikle de biraz dağıtırsanız rengi çok güzel görünüyor.

Mac'ın kalemine gelirsek, Mac bu ışıltılı renkleri çıkardı çıkaralı zaten çok beğenmiştim. Geçen hafta mat kahverengini aldığım kalemin, bu hafta da ışıltılı kahverengini aldım. Adı Lord it Up. Bütün renkleri çok güzel ama bu rengi özellikle beğendim. Tabi diğer 5 rengi de almaya karar verdim ilk fırsatta.

Böyle bir mat bir renkmiş gibi görünüyor ama aslında ışıl ışıl bir kahverengidir kendisi.Bu da flaşlı hali. Ben bu kalemleri çok beğendim. Artık başka kalem kullanmam gibime geliyor.
Sevgiler..

14 Mart 2012

mac kahverengi göz kalemi

Mac ürünlerini de çok sık alarak, çok severek kullanıyorum. Gerçekten favorim olan Nars ile karşılaştırıldığında fiyatları hem daha ucuz, hem de kalitesi Nars'dan aşağıda değil. Son olarak hafta sonu Mac Stubborn Brown isimli kahverengi göz kalemini aldım. Uzun zamandır şöyle güzel bir koyu kahve rengi göz kalemi arıyordum. Başta Dior olmak üzere pek çok kahverengi göz kalemine sahibim, ancak Dior son zamanlarda çok sert gelmeye başladı bana. Halbuki aynı kalemden bittiği için parama kıyıp ikinciyi de almıştım. Flormar, Pastel gibi markalarda da zaten istediğim yumuşaklık ve koyulukta kahverengi göz kalemi bulunmuyor. İstadiğim renk tam acı kahve olarak tabir ettiğimiz kahve çekirdeği rengi ve Mac'ın kalemi de tam bu renkde. O nedenle fiyatı 39 tl olmasına rağmen hiç düşünmeden aldım. O günden beri de gözümden hiç çıkarmadım desem yeridir.


 Hazır oradayken başka göz kalemlerini de gözüme kestirdim. Onları da en kısa zamanda almayı düşünüyorum.
Sevgiler..

son okuduğum kitaplar

Bu aralar fazla kitap okuyamıyorum. Ama son olarak 2 adet kitap bitirdim ve bunları yazmak istiyorum. İlki Frank Schatzing'in Ölüm ve Şeytan adlı kitabı. Bu yazarın daha önce Sürü adlı kitabını okumuştum ve çok beğenmiştim. Sürü adlı kitabı son derece akıcı ve ilginç bir kitapdı. Hatta uzun süredir okuduğun en iyi kitaplardan biriydi. Ölüm ve Şeytan ise o kadar güzel olmamakla beraber yine de ilgi çekici bir konusu olan değişik bir kitapdı.

Kitabın kapağında görülen Arbalet adlı silahın kitapda özel bir yeri var. Bu kitabı bulursanız okuyabilirsiniz ama Sürü adlı kitabı mutlaka okumanızı öneriyorum, büyük keyif alacaksınız.
İkinci olarak da şu anda sinemalarda oynayan ve muhterem ve muhteşem Harry Potter'ımızın ilk farklı başrolünü oynadığı Siyahlı Kadın adlı filmin kitabını okudum. Kitabın yazarı Susan Hill. Aslında kitap evet bir hayalet hikayesi ama korkutucu olmaktan çok hüzünlü bir kitap. Tabi sinemada görsel efektlerle birlikte son derece ürkütücü olabileceği kesin. O nedenle filmi seyretmeyi düşünmüyorum, ayrıca filmin gidişatının ve bazı olaylarının da kitapdan farklı olduğuna eminim. Eğer filmi seyretmeyi düşünüyorsanız kitabı hiç okumayın derim. Ama benim gibi sinemadaki gerilime ve korkuya dayanamam ama konuyu merak da ediyorum derseniz kitabı rahatça okuyabilirsiniz, zaten 140 sayfalık bir kitap, 2 günde bitirdim.Sevgiler..

13 Mart 2012

Golden Rose Oje

Golden Rose ojelerin matlarini bilmeyen, kullanmayan varmi? Ben cok severek kullaniyorum. Gercekten oje bollugundan nadiren sira gelse de yine de ara sira surmek bile guzel oluyor. Bu sefer mat serisinin 03 kirmizisini surup, paris serisinin 136 numarasi ile kombinledim. Bu 136 numara da siyah-gri arasi sahane bir renk, tam siyahlarin yaninda bunu da cok severek kullaniyorum. Sanirim boyle bir renk de birtek Golden Rose da var.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...