11 Nisan 2021

Mart ayı alışverişleri...

Mart ayında başıma gelen aksilikten dolayı neredeyse hiç alışveriş yapmadım, aksilik ne diyecek olursanız da corona geçirdim. Evde hafif atlattım biraz ağrım oldu ateşim hiç çıkmadı boğazım ağrımadı ama 1-2 gün evet biraz ağrım oldu. Geçtikten sonra da şimdi aşırı bir halsizlik yorgunluk devam ediyor. Bu geçirenlerden duyduğum kadarı ile bir süre devam edecekmiş. Neyse bu kadarla atlattım ya yeter bana.  Karantina öncesi ve sonrası yine de minik minik bir şeyler almıştım hemen onlara bakalım o zaman. 


5 Nisan 2021

Mart Bitenler..

Mart ayı bitenler yazısı geliyor bugün. Bu ay pek de yoğun geçmedi benim açımdan ama yine de fena bir performans değil bence. Bakalım bu ay neler bitmiş neler çöpe gitmiş.


Doğum Günü Hediyesi Alternatifleri..

 Doğum günü hediyesi

Doğum günü kutlamaları öyle derin bir tarihe uzanıyor ki, çok şaşıracaksınız! Bazı kaynaklara göre doğum günü kutlamalarının, ilk olarak MÖ. 3000 yılında Mısır Firavunu tarafından gerçekleştirildiği öne sürülür. Hatta bundan öncesinde, doğum günleri değil, ölüm günleri kutlanmaktaydı. Elbette bu kutlamalar soylular tarafından gerçekleştiriliyordu. Pasta kesme ve mum üfleme geleneğinin ise, Antik Yunan’a dayandığı söylenir. Her ayın 6. gününde Ay Tanrıçası için bir pasta yapılır ve bu pastaya yerleştirilen mumlar üflenerek, Tanrıçaya dilekler gönderilirdi. Doğum günlerinin böylesine derin bir geçmişe dayanmasına rağmen, günümüzdeki tam manasıyla kutlanması sadece son birkaç yüzyılda yaygınlaşmıştır. Bizler için şu an doğum günleri, doğduğumuz günün özel bir gün olarak kabul edilmesinden dolayı, hediyeler, pastalar partilerle bu günü anmak olarak kabul ediliyor. Özellikle hediyeler! Sevdiklerimize, bu özel günlerinde sunduğumuz hediyeler, onlara verdiğimiz değeri ve varoluşunun bizim için önemini yansıtıyor. Bodo.com, sizler için en sıra dışı doğum günü hediyeleri sunuyor. En popüler alanlardan oluşturulan deneyimleri tek bir platformda bularak, sevdiklerinize harika bir sunumla hediye edebilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...