30 Haziran 2017

Ducray Melascreen Yaşlanma ve Leke Karşıtı El Kremi..

Son zamanlarda kendimizi güneşten korumamızı sağlayan ürünlere biraz ağırlık vermekteyim ama güneş iyiden iyiden iyiye yakmaya başladı ve cildin en büyük düşmanı da tabi ki güneş. Ducray Melascreen Yaşlanma ve Leke Karşıtı El Kremi'de güneş korumasında güvendiğim ürünlerden biri oldu.  Koruma kremi olmadan maruz kaldığımız güneş ışınları en hafifinden cilt DNA'mızı bozup hasar vermeye başlıyor. Hassas olmayan bir cilde sahipseniz ve hiç canınız acımadan ve kızarmadan bronzlaşıyor olsanız bile bilin ki yine de cildinize zarar veriyorsunuz. Bu zarar hafif yanıklar ve cilt tonu bozuklukları, ince çizgi oluşumları ile başlayıp melanomaya yani cilt kanserine kadar gidebilir.

Ducray Melascreen Yaşlanma ve Leke Karşıtı El Kremi

29 Haziran 2017

Thalia Natural Parfüm İncelemesi..

İlk olarak sevgili Şerife'nin etkinliği sayesinde tanışmış olduğum Thalia Natural markası uzun zamandır beklenilen bir hamle gerçekleştirip, ürün gamına 6 kadın ve 4 erkek olmak üzere 10 tane değişik parfüm kattı. Bizlere de bu parfümleri daha satışa bile çıkmadan  ilk defa deneme fırsatı verdi. Bu arada Thalia Parfüm serisi 14 haziran itibariyle satışa çıktılar.

Thalia parfüm

28 Haziran 2017

Bee'o Doğal Arı Ürünleri İncelemesi..

Bugün kozmetik dışı ama benim oldukça faydasını gördüğüm bir doğal arı ürününden bahsetmek istiyorum. Bee'o propolisli ballı boğaz spreyi. Bu sprey sevgili Duygu'nun 2. blog yaşını kutladığımız #dblogu2yasinda etkinliğinde firma tarafından hediye edilmişti. Ayrıca o gün firma da bizimleydi ve ürün hakkında bilgi vermişti. Tabi sonrasına kendim de araştırdım ve işte öğrendiklerim.
Bee'o doğal ürünler

23 Haziran 2017

Klapp Anti-Wrinkle Lip Boost..

Lila Kutu'yu ve bünyesinde bulundurduğu değişik marka ve ürünleri çoğunuz biliyorsunuzdur sanırım. Lila Kutu bir zamanlar her ay satışa çıkarttığı sürpriz kutularla da bizi heyecanlandırır ve her an hevesle beklememize sebep olurdu. Son dönemde bünyesine yeni kattığı bir marka da Klapp oldu ve denememiz için Klap Anti -wrinkle lip boost yani Klapp kırışıklık karşıtı dudak kremini yolladı. Ürün geleli bir aydan fazla olduğuna göre artık hakkında yazabilirim.

 Klapp kırışıklık karşıtı dudak kremi

21 Haziran 2017

Rival de Young Unicorn Far Paleti..

Aydınlatıcı ve unicorn temalı her şeyi çok seviyoruz değil mi, ben bu unicorn hastalığını çocukluklarında My Little Pony ile oynamış neslin artık büyümüş ve kozmetik sektörünü ele geçirmiş olmasına bağlıyorum. Aslında itirazım yok tabi, bu tema ile çıkan her şey özellikle makyaj ürünleri çok şeker. Sıkı durun,bundan sonra ananas ve flamingolar geliyor. Gençliğin eğilim ve zevklerini iyi okuyan firmalar hemen koleksiyonlarına rengarenk aydınlatıcılar, unicorn temalı ürünler kattılar bile. Rossmann'da satılan Rival de Young da bunlardan biri ve yine sınırlı üretilen koleksiyonu yoğun aramalarımız sayesinde bulabildik.

Aydınlatıcı paleti

20 Haziran 2017

Flormar Tropical Splash Koleksiyonuna Genel Bakış..

Flormar'ın yaz için çıkarttığı Tropical Splash koleksiyonunun basın kiti geçtiğimiz hafta bana ulaşmıştı. Hemen çok gecikmeden koleksiyonu genel olarak inceleyip ayrı yazılar ile de ten ve dudak gruplarını yazmayı düşünüyorum. 
Flormar Tropical Splash

19 Haziran 2017

HC Care Yenileyici Gözaltı Kremi..

 2016'nın son aylarında çıkan HC Care cilt bakımı ürünleri ile tanıştığımız HC Care Cilt bakım ürünleri lansmanı ve ürünlerden ilk olarak burada, makyaj blogumda bahsetmiştim. Bugün denemek için sırada bekleyen ürünlerden HC Care Yenileyici Gözaltı Kremi'nden bahsedeceğim. Çoğumuz için göz altları ciddi manada sorun, kiminde morluk, kiminde nemsizlik şikayeti var.  HC Care'in yenileyici göz altı kremi bakalım bu dertlere çare olabiliyor mu?

HC Care Yenileyici Gözaltı Kremi

15 Haziran 2017

La Roche Posay Antihelios XL Güneş Koruma Kremi..

Geçtiğimiz haftalarda La Roche Posay'ın bu sene ikincisini düzenlediği #aknesizcildim etkinliğine katılmıştım. Etkinlikte akne ve sivilce oluşumu ve önlemleri hakkında bir çok faydalı bilgi almıştık. Sonrasında da akne bakımı için başlangıç kiti ile beraber severek kullandığım La Roche Posay anti helios XL güneş kremi de hediye edilmişti. Yaz tatilleri de yaklaşırken  çeşitli güneş kremi/koruyucu önerilerimden biri de bu krem olacak size.
La Roche Posay güneş kremi

14 Haziran 2017

Body Fantasies 3'lü mini Set..

Yaz geldi ittire kaktıra da olsa havalar biraz ısındı mecburen parfümlere ve ağır kokulara bir süre için veda ettik. Ben yaz aylarında body mist denilen kokulu vücut spreylerini çok kullanıyorum. Bazıları evet kalıcı değil ama çoğunlukla plastik ve hafif ambalajları çantada taşınmaya ve sık sık tazelenmeye imkan veriyor. Gratis'de satılan Body Fantasies vücut spreyleri de benim severek kullandığım ve güzel kokan body mistlerin başında geliyor.
Vücut spreyi

13 Haziran 2017

Milani Luminoso Allık..

Daha önce haziran ayının başında bahsettiğim aylık alışverişimde Milani Luminoso allığı da daha fazla karşı koyamayarak aldığımı söylemiştim. Çok da iyi yapmışım, keşke öbür allıkları da alsaymışım dedim sonradan. Ben allığı ve Amerika'dan aldığım bütün ürünleri @trendyonair'in sayfasından alıyorum. Biraz bekleme süresi olabiliyor ama ürünler güvenle geldiği için çok da sorun değil benim için.
12 Haziran 2017

Maybelline Eraser Kapatıcı..

Biliyorsunuz bizim ülkemize her markanın her ürünü nedense gelmez. Bizim neyi sevip neyi sevmeyeceğimize onlar karar veriyorlar. Ne zaman instagram ve yurt dışı satıcılarının bir ürünü satışları patlar ancak o zaman akıl edip getirirler. Maybelline age rewind concealer da bu ürün grubu içinde, yurt dışından alıp yaza çize ve isteye isteye nihayet getirttirdik. Ama ne oldu sadece iki rengi geldi. Halbuki ulta.com da ben 6 değişik ton görüyorum. İçlerinde birghtener ve neutrelizer diye iki seçenek de var hem. Bugün ülkemizde bulunan nude ve light renklerini inceleyeceğiz. Bir de ürünün buradaki adı age rewind değil, The eraser nedense.

Maybelline kapatıcı

9 Haziran 2017

Platinum Vuvu Temizleme Yağı..

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'de yeni yeni tanınmaya başlayan bir Japon firması olan Platinum Vuvu denemem için makyaj temizleme yağını gönderdi. Aslında makyajımı makyaj temizleme sütleri ile çıkartmayı seviyorum ve bu makyaj yağı deneyimi benim için bir ilk oluyor. 

Platinum Vuvu Temizleme Yağı

8 Haziran 2017

Flormar Artypop Krem Ruj..

Flormar'ın Artypop koleksiyonundan ürünleri incelemeye devam ediyoruz bugün. Aslında geç kalmış bir yazı ama koleksiyon ürünleri hala satışta, hem de indirimli olarak.  Koleksiyonun rujları oldukça kremsi yapıdalar bu sefer, adları da öyle olmuş zaten. Dudağa da uygulamak bu yapısı nedeni ile çok kolay. 

Flormar Artypop Krem Ruj

7 Haziran 2017

Babalar Günü İçin Hediye Önerileri Avon Man Parfüm..

Anneler günü geçti malum sıra geldi Babalar Günü'nü kutlamamıza. Erkeklere hediye almak kim ne derse desin biz kadınlardan daha zor. Aslında kolay beğenir gibi durup oldukça müşkülpesent oluyor çünkü kendiler. Bir mağazaya girdiğimizde her ne kadar erkekler daha kolay alışveriş yapar gibi görünse de aslında öyle olmuyor. Hele de hediye beğendirmek oldukça zor erkeklere, özellikle de hediye alternatifleri bizden daha kısıtlıysa. Böyle özel günler için ise parfüm gerçekten iyi bir hediye alternatifi. Türkiye'de en çok satılan parfüm markalarından biri olan Avon'un bu özel gün için değişik bir önerisi var.

Avon parfüm

5 Haziran 2017

Farmasi Likit Mat Ruj..

Malum her markadan likit mat ruj deneme arzumuz hiç ara vermeden devam ediyor. Yaz geldi diye mat rujlarımdan vazgeçecek değilim elbette, sadece renkleri biraz açıldı, koyular çekmeceye kalktı o kadar. En son denemeye aldığım likit ruj ise Farmasi firmasına ait. 

Farmasi ruj

2 Haziran 2017

Mayıs Ayı Alışverişleri..

Ben almayacağım dedikçe her ay pahada çok yüklü olmasa da yükte baya ağır çeken alışverişlerime devam ediyorum. Ama ne yapayım onlar da benim ilgimi çekmeseymiş ve denemek istemeseymişim, yapacak bir şey yok. Bu ay sadece bir yurt dışı alışverişim var aslında göze görünen ki onu da da aslında nisan ayında sipariş vermiştim biraz pahada ağır gibi ama geri kalanlar uygun fiyatlı ürünler hep. Hemen bakalım neler almışım.

Yves Rocher

1 Haziran 2017

mutlubicom teraryumları ile hediye seçmek artık çok kolay...

Uzun zamandır kendime almak istediğim teraryum hayalim en sonunda mutlubi.com sayesinde gerçek oldu. Ben evde bitki bakamayan ve su vermeyi unutan bir insan olduğum için teraryumların  fazla bakım istemeyen sukulentlerine bakmak bana açıkçası çok cazip geliyor. Hoş bu da ilk deneyimim olacak ama bakalım göreceğiz sonucu 1-2 ay sonra.

mutlubi.com 

Mayıs Ayı Bitenler..

Bu ay biraz işler kesat olmuş olabilir.  Çok yüksek bir performans gösterdiğimi düşünmüyorum ama yaz ayları süresince yani havalar ısındıkça bu performansın daha da düşeceğini düşünüyordum zaten. Umarım duş jeli ve güneş kremi konusunda ise patlama yaşayacağım. Bakalım neler bitmiş neler çöpe gitmiş bu ay. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...