29 Haziran 2012

Güzel bir parfüm kazanabiliriz..Kozmetik ve modaya dair her şey: İLK ÇEKİLİŞİMMM :D: evet sonunda karar verdim ve ilk çekilişimi yapıyorum kazanana lolita lempicka si lolita eau de parfum hediye alttaki benim çekimim.Ve gele...

The Balm Stainiac Renklendirici..

Dün akşam iş dönüşünde, daha doğrusu pazar dönüşünde Gratis'e de uğradım. Ara sıra kontrol ediyorum ki indirim falan olursa kaçırmayayım diye. Tha Balm'dan bir şey almadan indirim bekliyordum ama dün akşam bu dudak ve yanak renklendiricisi Stainiac'ı görünce ve sürüp deneyince de dayanamadım. Biliyorsunuz bu ürün Benefit'in Benetint renklendiricisinin daha ucuz bir benzeri. Bu renklendiriciyi geçen defa Sephora'ya gittiğimde sürüp denemiştim ve açıkçası aklım da kalmıştı. Dün The Balm Stainiac'ı da deneyince hem Benetint'in yerine geçebilecek bir ürün olarak alınabilirliği olduğunu gördüm hem de cildimde gerçekten tam da istediğim görüntüyü verdi. Ben nedense hep ıslak ıslak ve parlak bir görüntü olacağını düşünmüştüm, ama tam aksine mat ve kuru bir görüntü verdi yanağıma. Çok hoşuma gitti gerçekten ben de hemen aldım. Fiyatı 28 TL. tabi indirime girseydi daha iyiydi ama alınmayacak gibi de değil. Benefit'in sanırım 90 TL. civarında olan fiyatının üçte biri oluyor.

Görüldüğü gibi sürüldüğü zaman hafif bir kırmızı-pembelik veriyor yanağa, ben normal allığımı sürüp de onun üzerine uyguladım, tam elmacık kemiklerimin üstüne biraz daha pambelik-kırmızılık verdi. Bunun farklı bir ambalajda satılanı ve renginin de biraz daha açık olduğu bir versiyonu daha var, ben daha koyu olduğu için bunu tercih ettim. Zaten gözüme de sadece ambalajları farklı gözüktü, yoksa bence renkleri de aynı gibiydi. Bu arada True Blood seyreden arkadaşlar için yazıyorum, şişesi neye benziyor sizce???


Sevgiler....

Her güne bir oje.. Golden Rose 70..

Günaydın.. Aslında bugünkü ojem tam bir oje sayılmaz, dün akşam eve çok geç gelebildiğim için dün sürdüğüm ojeleri değiştiremedim. Ama olduğu gibi de bırakmayayım, bir değişiklik olsun diye Golden Rose'un zaten kullanmak istediğim 70 numaralı simli, şeffaf ojesini sürdüm. Ojenin içindeki simler minik minik değil de minnacık konfeti parçaları gibi ayrıcahepsi de gümüşi beyaz görünmelerine rağmen ışıkta değişik bir sürü renkde parlıyorlar. Simler yoğun görülmekle birlikte, yoğun sürülemeyen bir oje, ben biraz fazla sim olsun diye iki kat sürmeme rağmen istediğim yoğunlukta olmadı. Üçüncü katı da artık çıkartması çok zor olur diye ben sürmedim. Görsellere bakalım şimdi..

Bu simler sanırım açık renk değil de koyu renkli bir ojenin üzerinde daha iyi duracaktı. Ben dün gece öylesine alıp sürünce ancak bu kadar simli olabildi tabi..  Hafta sonu bunu telafi edecek ojeler süreceğim.
Sevgiler..

28 Haziran 2012

Nars Kalem Rujlarım.

Bugün çok severek aldığım, aldıkça alasımın geldiği ve çok da severek kullandığım Nars kalem rujlarımdan bahsedeceğim. Kalem rujlar Nars'ın en çok sevilen ürünlerinden sanırım çünkü kullanması, taşıması falan çok kolay, at çantana çık. Hem kalem olsun hem ruj olsun gerekirse allık da olsun hatta ben bir tanesini gerekirse far olarak bile kullanıyorum arada. Bunların tanesi sanırım aynı rujlar gibi 55 TL. idi ben aldığım dönemlerde, şimdi artmış da olabilir uzun zamandır Nars mağazasına uğramadım.

Soldan sağa.. Sierra, Club Mix, Toundra, Train Bleu ve Cruella.. Bunlardan favorim Cruella ve Sierra. Bunlardan Train Bleu'yü zaman zaman far olarak da kullanıyorum.


Renkler sırası ile soldan sağa aşağıda..

Sierra..

Club Mix..

 Toundra..

Train Bleu..

Cruella..

Bunlardan Sierra, Cruella ve Train Bleu mat doku ve renkteler. Ancak bu mat dokulu rujların sorunu dudağı  kurutması, altına nemlendirici sürülürse de istenilen mat dokuyu vermiyor. Benim zaten dudağım çok kurur, mat dokudaki rujları çok sevmeme rağmen bu nedenle çok fazla kullanamıyorum. Kullandığım zamanda sürekli yiyorum ve tazelemek ihtiyacı hissediyorum. Mesela şu anda dudağıma Cruella sürdüm ve kemirmeye başladım bile. Birazdan üzerine başka bir ruj sürerek hallederim bu sorunu.
Kalem rujlardan ayrı olarak bir de Nars'ın bu hem ruj, hem aydınlatıcı, hem de allık olarak kullanılan bu süper ürünü Goddess var. Bunu da çok severek kullanıyorum, genelde kaş altına, göz pınarlarına ve elmacık kemiklerinin üstüne aydınlatıcı olarak uyguluyorum. Nars'ın ürünleri genelde çok severek kullandığım ürünler, birtek fondöteninden o da şişesi pompalı olmadığı için memnun kalmamıştım. 
Sevgiler..

Her Güne Bir Oje Pastel Mint Kokulu Oje

Günaydın.. Bugünkü ojemizi Pastelin henüz sürüp denemediğim kokulu ojelerinden seçtim. Günün şanslısı nane kokulu ve nane renkli "Mint" oje. Öncelikle bunun diğer sürdüklerim kadar yoğun kokmadığını belirteyim. Sürüp kuruduktan sonra çok az o da belli belirsiz koktu ve elimi yıkar yıkamaz da geçti. Ama rengi gayet güzel, gerçi bu rengin aynısından başka markalardan da var elimde ama hepsinin yeri ayrı tabi.. Sürümü ise diğer açık renkler gibi en az iki kat sürmek gerekiyor. Ton farkını 3 kat sürerek yok ettim gayet güzel oldu. Kuruması biliyorsunuz ortalama sürede, akşam sürülürse TV'na falan bakarken 10 dakika içinde kuruyor tam olarak. Şimdi de görseller..

 Bu minicik şişelere de bayılıyorum bu arada..Oyuncak gibiler..Tabi çekmişken cicilerimle de çekmemek olmazdı..Muhtelif app'ler ile yaptığım sanat çalışmaları da burada...:-))

Bugünkü ojem de budur, yarına başka bir ojede buluşmak üzere..
Sevgiler..

27 Haziran 2012

Yeni Golden Lady Ojeleri..

Golden Lady markası ile tanışalı çok olmadı ama hızla ürünlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Yaz için bu birbirinden harika renkleri çıkarmış şimdi de..


Yaz geldi!
Golden Lady Kozmetik rengarenk ojelerle yaza merhaba diyor. Bu yaz renk renk tırnaklarla gezmeyen kalmayacak, bence en iyisi senden 2012 Summer Oje Koleksiyonundan ruhu na uygun rengi edinmelisin.
Yenilikleri Golden Lady Facebook veya Golden Lady Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.
Ben bütün renkleri çok beğendim..Ama favorim yeşil serisi oldu..Sizin yaz için favori renginiz hangisi?
Sevgiler...

Alışveriş Cini ile Nili Silver Takı Partisi..

Günaydın.. Dün akşam Kadiköy Moda'da Alışveriş Cini tarafından düzenlenerek organize edilen Nili Silver takı partisine gittim. Öncelikle benim erken çıkmak zorunda kalmama rağmen çok güzel bir parti düzenledikleri için hem ev sahibemiz Nili Silver'ın sahibesi ve tasarımcısı Elif Hanım'a hem de Alışveriş Cini'ne çok teşekkürler. Mekan Moda'da eski Kadıköy Kız Lisesi yeni adı ile İstanbul Kadıköy Lisesi'nin tam karşısında muhteşem manzaralı bir çatı katıydı.


Öncelikle manzaramız şöyle birşeydi.. 

İşte benim muhteşem ötesi okulum.. Hiiç değişmemiş o günden beri..

Elif Hanım ve Alışveriş Cini takı partisine davetli herkesi kapıda karşılayıp hemen güzel ikramlarda bulundular.


İşte ikramlarımız..

Tabi ortaya kurulan ve birbirinden güzel takılardan oluşan takı masasından da bahsetmeden geçemeyeceğim. Takıların hepsi Elif Hanım'ın kendi tasarımı ve hepsi de süper. Hem kalite hem de dizayn olarak çok beğendim. Yanlız benim şöyle bir sorunum var, artık evimde takılarımı ve kozmetik malzemelerimi koyacak yer kalmamaya başladı, öyleki bir önceki hafta falan ne aldığımı, neyi kullandığımı unutmaya başladım. O nedenle çok istememe rağmen (hele bir tasma kolyeler vardı ki çok beğendim.) bir şey almadan çıkmayı başardım ki bu benim için büyük başarıdır.

İşte muhteşem takı masası. Tasma kolyeler ortada görülüyor.

 Bileklikler.. Ne güzel sunulmuş buna da bayıldım..

İşte muhteşem yüzükler. Yüzük deyince durup düşüneceksin bi kere..

Burada da bir tasma kolye görülüyor.

3 yüzüğü de çok sevdim, dayanamayıp alırım da ilerde ben bunları..

İşte partiden genel bir manzara.. Soldaki Elif Hanım.

Elif Hanım tasarımlarını eylül ayından itibaren online satışa sunacak, tabi ben takipdeyim site açılır açılmaz size de haber vereceğim. Bu değişik takıları çok seveceğinize eminim. Şimdilik biraz ekstra bilgi edinmek isterseniz buraya alabilirim sizi.
Tabi çok zarif oldukları için gelenlere de minik birer hediye de vermeyi ihmal etmediler. Benim hediyem de çok tatlı, doğal taşlı bir kolye, ne yazık ki sormama rağmen taşın adını unuttum, halbuki çok da güzel bir addı. Neyse sonra öğrenirim diyorum.


İşte cici kolyem..

Bizi ağırlayan ve çok da güzel bilgiler veren Elif Hanıma bir kere daha teşekkür ediyorum. Takipdeyim, görüşmek üzere..
Sevgiler..


26 Haziran 2012

Hafta Sonu Alışverişi... Bir Gratis Klasiği..

Hafta sonu gelince bir şeytan beni dürtüyor hadi Gratis'e gidelim diye resmen. Ama bu sefer mecburiyetten girdim biraz da çünkü oğlum İngiltere'ye giderken bavuluna konması gereken bir sürü ıvır zıvır çıktı yok ıslak mendil yok sayahat boyu duş jeli gibi. Tabi onları almışken Essence standına da şööle bir bakmadan geçemedim ay bir de ne göreyim yeni ciciler gelmiş, tabi hemen sepete attım kendilerini..

Efendim Essence Marble serisini getirmiş, tabi hemen ben de 1 oje bir maskara ve iki de göz farı alıverdim. Soldaki Seriously Mixed Up ki çok tatlı kahve-bronz-sarı tonları içeriyor, sağdaki ise Swirl it Baby! bunda da yine koyu kahverengi-pembe-gümüş tonlar hakim.
Marble maskaranın kullandığım  iyi maskaralardan olduğunu söyleyebilirim. Fırçası uzun ve rengi de çok yoğun neredeyse bir sürüşte kopkoyu kirpikler oluyor ve güzelce de uzatıyor. İçinde gümüşi parıltılar da var ama  henüz kirpiklerimde böyle bir parıltı göremedim. Adı da Michael's Black or Silver.


Bu mini tırnak seti de tırnak süsleme malzemeleri arayanlara ilaç gibi gelecek. Sette iki sünger, iki tırnak çubuğu ve ve bir tane de ince, uzun tırnak fırçası var. Bütün bunların ne şekilde uygulanacağı setin içindeki mini kitapçıkta mevcut. O ince fırça ile yakında ben de ilk denenemi yapacağım.

Essence serisinin geri kalan üyeleri de sanırım Türkiye'ye gelmeye devam edecek. Bu ürünlerin tek tek fiyatları aklımda değil ama hepsi de 8-10 TL. arasıydı. 
Sevgiler..

Günün Manikürü.. Sürpriz...

Günaydın.. Bugün hakikaten yeni değil ama çok şirin bir manikürle geldim. Dün akşam rutin olarak manikür-pedikür görevimi yerine getrimek üzere kuaförüme uğradım. Kuaförde çalışan yardımcı kızımız çok şirin ve henüz 18 yaşında, beni de çok seviyor sağolsun o nedenle bu deseni internette görünce hoşuam gideceğini düşünmüş ve hemen öğrenivermiş. Çok da güzel yaptı, ben çok beğendim bakalım siz ne diyeceksiniz.Tabiki de çok güzel durmakla birlikte asıl bu değil. Bu sadece baz renkler. Bu arada Flormar'ın Pretty serisinin de renklerinin çok tatlı olduğunu belirteyim Sadece şişesi ve fırçası küçük olduğu için biraz zor sürülüyor o kadar, yoksa iki katta hemen kapattı. Kuruması da ortalama 10 dakika gibi sürdü sanırım. 
Şimdi de asıl cicilerim geliyor...

Minik minicik Converse'lerime bayıldım resmen, hatta çıkartmaya kıyamayacağım resmen bunları ben bu akşam da sanırım. Özellikle de turuncu üzerindeki duruşuna bayıldım, siyah bağcık noktaları falan çok daha belirgin duruyor tabi. Öyle çok da uğraşmadı bir kere başlayınca yapmaya tık tık hemen 15 dakika gibi bir sürede bitirdi. Ama ben tek başıma yapamazmışım oldukça dikkat gerektiriyor, törpünün ucuyla tık tık bütün renkleri nokta nokta boyadı resmen kız. Bundan sonra görüp beğendiğim desen olunca direk ona söyleyip yaptıracağım. Nasıl olmuş beğendinizmi?
Sevgiler...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...