30 Eylül 2012

Tırnak bantlarının kalıcılığı sorunsalı..

Dün akşam bahsettiğim gibi, sevgili DBMS Derya'dan tırnak süsleme bantları almış ve dün akşam da acele tarafından bir uygulama yapmıştım. O uygulamanın kalıcı olup, olmadığını soranlar oldu. Süsler tırnaklarımda yaklaşık 24 saat kaldı ve bu süre içinde aslında her şeyi de yaptım. Daha sağlam ve özenli yaptığım sol elimdekileri bu akşam üstü zorla ite kaka çıkardım resmen, ama daha özensiz yaptığım sağ elimdekiler ise gün ortasında çıkıverdi. Demekki dikkatli takmak gerekiyor, sağdan soldan uçları da kalkmaması lazım. Şu anda tırnaklarımda yine bu bant süsler var,  yine sol elim daha düzgün oldu ve çıkacağını sanmıyorum. Ama zaten bu tür süslerle bile olsa, aynı ojeyi bir gün kullanan biri olarak, benim için daha fazla kalıcı da olması gerekmiyor.

 Dün ilk yapılmış hali..


 Bugün saat 14.00 gibi..

 Tırnak bantlarım..


Akşamüstü saat 17.00 gibi, zaten bir saat falan sonra da çıkardım artık.

Ben oldukça memnun kaldım bantların dayanıklılığından, tabi ağır bulaşık veya ev işi gibi olaylara girilirse dayanıklılığını koruyacağını sanmam, ama bir tencere yıkadım bu arada birşey olmadı mesela.
Sevgiler..

Eylül ayı bitenler..

İyi akşamlar. Dün gece bir süre yazılarımı gece gireceğimi söylemiştim, çünkü iş yerinde bilgisayarım yok şu anda, ne zaman geleceği de belli değil. Neyse böyle idare edeceğiz artık napalım.. 
Eylül ayında oldukça fazla ürün bitirdim ama içlerinde malesef makyaj malzemesi yok diyebilirim, bir tane Dr.Murad renkli makyaj bazı, o da deneme boyu olduğu için bitti. Daha çok krem ve deodorant-parfüm bitirdim. Hemen resimleri görelim.

29 Eylül 2012

Hafta Sonu Ojesi.. FlorMar U12..

Şimdi de hazır fotoğrafları bilgisayara yüklemişken, hafta sonu için de ne sürdüğüme bakalım. Uzun zamadır FlorMar oje sürmediğim aklıma geldiği için FlorMar'ın Supershine serisinden U12 numaralı simli bordo ojeyi sürmeye karar verdim. Havalar iyi gitmekle birlikte, benim sinirlerim tepemde ve depresif durumda olduğum için ne kadar koyu da sürsem gider şu anda. Gerçi bu oje de koyu görünmekle birlikte, güneşe çıkar çıkmaz parıl parıl parlayan cinsinden. Hemen görsellere de bakalım.
 İşte güneşteki hali budur.
Vee bu da bugün sevgili Derya Hanım'dan aldığım tırnak süsleme bantları ile minik bir deneme atışı örneği.. Çoğu kişi Derya Hanım'ı DBMS Kozmetik olarak biliyor ve kendisine de şuradan veya şuradan ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca kendisinin yaptığı blog çekilişinden kazandığım ojeler de yakında blogda olacak..
Sevgiler ve iyi akşamlar..

Yeni Avon Ojeler..

İyi akşamlar.. Aslında bu manikür cumaya ait ama dün iş yeri değişikliği ve bilgisayar problemleri yüzünden yazamadım bir şey. Bu bilgisayar sorununun daha ne kadar süreceğini de bilemediğim için mecburen bugün evdeki kullanmadığım minik lap topumu devreye soktum. Neyse her şey sorunsuz halloldu da en azından artık akşamları yazı yazabileceğim bloga.
Cuma günü yeni aldığım iki adet Avon Ojeyi sürmüştüm. Avon bu seriyi yeni çıkardı ve yanılmıyorsam Color Trend serisinin ürünleri. Aslında fena değiller ama istediğim rengi almak için ikisiyle de çok uğraştım ve 4'er kat sürmem gerekti, tabi ona göre de kuruma süresi uzadı. Bittiğinde özellikle Blue Morphe ojenin rengini çok sevdim. Önce görselleri görelim.


Bu Blue Morphe ama maviden  çok mora dönük, arada renk geçişleri yapıyor. Ben bu rengi sevdim ama dediğim gibi ancak 4 katta elde edebildim tam bu rengi.Bu da Green Morphe ama rahatlıkla Pink Morphe'da diyebilirmişiz buna, yeşilden daha başka her renk var neredeyse içindeki geçişlerde. Fena bir renk değil, yine dört kat var ve renk konusunda da çok tatmin olmuş sayılmam.Dünkü armparty de bu şekildeydi. 

Umarım bu bilgisayar sorunu biran önce halledilir de ben de gün içinde yazı girebilirim rahatça. Yoksa akşamı beklemek zorunda kalacağım demektir. Neyse bir süre böyle idare ederiz ne yapalım.
Sevgiler..

Flormar.com'da herkese oje hediye

15 Ekim 2012'ye kadar flormar.com'u ziyaret edenleri sürpriz hediyeler bekliyor.

HEDİYE 1 : Alışveriş yapan HERKESE oje !

HEDİYE 2 : 30 TL üzeri alışveriş yapan herkese çok şık makyaj çantası !

HEDİYE 3 : 50 TL üzeri alışveriş yapan herkese 15 TL değerinde 5'li palet far !Bu Sonbahar Gecelerini Işıl Işıl Aydınlatan Siz Olun!

Bu Sonbahar Gecelerini Işıl Işıl Aydınlatan Siz Olun!

Bu sonbahar özellikle geceleri ışıltılı ürünler dikkat çekecek. Makyajda gözler vurgulanacak , kedi gözü makyajı, belirgin kaşlar çok gözde! 2012 sonbahar göz makyaj rengi kahverengi,altın ve bronz tonları,kedi gözü makyajında siyah renk dışında bu yıl kahverengi ve kobalt mavisi renkleri de kullanılacak; yanaklar pembe, dudaklar ise bordo olacak...

Pastel Magic Diamond gece makyajı için tam ideal bir üründür. Ürünün üst katındaki bazını göz kapağının üzerine uyguladıktan sonra altındaki ponponu ile ışıltısını göz kapağına uygulanmalıdır. Üst kattaki bazın amacı ışıltıyı tutması ve dökülmesini engellemektir. İddialı gece makyajının vazgeçilmez ürünleri arasındadır.
Tavsiye edilen tüketici fiyatı : 14,40 TL
Pastel Metalik ikili far, kremsi yapısı , baskın örtücülüğü ve ikili metalik renkleri bir araya getiren seride bu yıl kobalt mavisi ve kahverengi tercih edilebilir
Tavsiye edilen tüketici fiyatı :16,90 TL 
Pastel Ponpon Allık , Türkiye’de ponpon ile uygulana ilk allık olan ponpon allık yanaklara pırıltı verir ve ipeksi bir dokunuş hissi yaratır.
Tavsiye edilen tüketici fiyatı 19,95 TLPastel Kaş Kalemi, kaşların rengini canlandırıp etkili ve belirgin olmasına yardımcı olur.
Tavsiye edilen tüketici 9,90 TL

Basın bültenidir.

27 Eylül 2012

Kısacık bir mim...

Sevgili Aslı'nın Dünyası tarafından mimlendim.. Kısacık sorular var hemen kısacık da cevaplar yazacağım..

Favori rengin??
Kırmızı ve siyah..

Favori hayvan?
Buna her zaman köpek diyebilirim.. Gerçi evde şu anda kedi besliyorum ama olsun..:-)

Favori sayın..??
3 ya da 7.. tek sayılar favorim..

Favori içecek..?
Su ve Frozen Margharita...

Facebookmu Twittermı?
Sanırım Twitter..

Tutkun??
Kitaplarım, makyaj malzemelerim.. Oğlumu söylememe gerek bile yok, O hayatımın bir numarası..

Hediye almakmı vermekmi?
Tabiki almak diyeceğim..

Favori günün??
Cumanın dayanılmaz hafifliği..

Favori çiçek??
Yasemin..

Shelby: Cambridge Satchel Hediye Ediyor!!


Shelby: Cambridge Satchel Hediye Ediyor!!:  şansınızı denemek için buraya..

Günün Ojesi..

Günaydın.. Bugün biraz geciktim ama işyerinde bir yer değiştirme olayı ve onun yankıları sürüyor şu anda.. Bugün NYX ojelerinden 181 Numara Turks and Caicos isimli mavi simli ojeyi sürdüm. Bunun ismi de okunmadığı için şişenin üzerinden Google'dan baktım, umarım doğru görmüşümdür. Tabi sadece onunla yetinmeyip bir elime de Golden Rose 52 numaralı donuk mavi ojeyi sürdüm. Simli ojenin alt bazı şeffaf, o nedenle bunu bir daha tek başına sürmek çok iyi olmayacak gibi, sanki mavi de değil de daha koyu renkli bir ojenin üzerinde daha güzel duracak. Oje jel kıvamda olduğu için sürmesi kolay ama kuruması zor bir oje. Aynı şekilde Golden Rose ojenin de istediğim opak görüntüsü için 3 kat sürmek zorunda kaldığım için kuruması zor oldu. Şimdi resimleri de görelim..


Golden Rose'un rengi yeşil gibi çıkmış ama aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi aslında mavi.Ve günün arrmparty'si de burada..

Sevgiler...

26 Eylül 2012

Güzel bir China Glaze çekilişi var..

Tanaçan Kozmetik işbirliği ile KadıncaKararınca blogdan 3 kişiye China Glaze Eye Candy koleksiyonundan oje hediyesi olacak.. Katılmak için buraya..

Sevgiler..

Sezon alışverişi..

Yavaş yavaş sezon alışverişine de başladım artık. Gerçi henüz çok pahalı ve 2 ay sonra indirime girecek ürünlere çok para da vermek istemiyorum ama geçen hafta sonu Zara'da bu güzel blazer ceketle bluzu görünce dayanamadım. Yanına bir de CharlesKeith'in indiriminden dolgu topuk bir sandalet aldım, havalar henüz iyi giderken de bol bol giyiyorum.


Sandaletler çok hoşuma gitti, tam gündelik kullanıma uygun, yanlız bağcıkları çok uzun neredeyse 4-5 kere dolanıyor bacağıma, biraz kestirmeyi düşünüyorum. Blazer ceketi ise skinny jean, t-shirt ve ya doldu topuk booty ya da stilettolar ile giyeceğim. Siyah bluz resimde çok belli olmamış ama omuzunda zımba detayı var çok hoşuma gitti. Hem abartılı değil, hem de trende uygun. Siz yeni neler aldınız bu aralar, bekliyorum.
Sevgiler.

Günün ojesi.. NYX Girls 230 numara Genesis..

Günaydın.. Dün Gayrımenkul Değerleme Sertifika yenilemesi eğitiminde olduğumdan dolayı yazı yazamadım, ama eğitimi de boş geçirmedim. Gittiğim yer Metrocity ve Kanyon AVM'nin tam arasında, ben de öğle yemeği için Kanyon'u tercih ettim ve gitmişken de Dougles'a uğradım. Amacım Dougles'ın kendi markasını taşıyan ojelerine bakmaktı ama 15 TL. olduklarını duyunca almaktan vazgeçtim ve yine daha önce duyduğum ve denemek istediğim NYX marka ojelere yöneldim. Bunların da tanesi 10 TL. imiş, ama FlorMar'ın duochrome koleksiyonundan bir ojenin bile 5 TL. olduğunu gördüğüm için bana fazla gelmedi denemek için. Şmdi bu markadan aldığım 3 ojeyi sırayla süreceğim. İlki böyle şahane bir bordo-kırmızı olan Genesis isimli oje, o kadar kıvamlı ki tek kat yetti tamamen istediğim renk için. Biraz krem kıvamlı bir oje o yüzden kuruması biraz uzunca sürdü sanki ama önemli değil, bir oje kurutucu sprey ile halledilebilir o sorun.Görüldüğü gibi renk çok güzel ve parlak ve tek kat sürülmüş hali bu, o kadar kıvamlıki iki kat sürsem kesin iz ve bozulma yapardı. renk itibari ile kış ojesi de olsa sonbahar mevsiminin renkleri ile de güzel uyum sağlar diye düşünüyorum. Ve tabi son olarak da günün armparty'sini de göstermeden geçmeyelim..
Sevgiler.

24 Eylül 2012

Minik Sephora Alışverişi.

Hafta sonu Palladium tarafında işim olduğu için, işim biter bitmez kendimi Palladium'a ve ilk olarak da Sephoraya attım. Minik bir indirim hala devam ediyor ama çok az ve lüzumsuz ürünler kalmış hep, ama Benefit'in şöyle bir ürünü indirimdeydi, ben de denemek için aldım.


Ürünümüzün adı Firmology-The Science of Sexy Skin. Adından da anlaşılacağı gibi cilt dengeleyici ve sıkılaştırıcı bir krem. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi için kullanılabilirmiş. Ben de 2 gündür kullanmaya başladım. Ama kesin bir yorumu ancak 2-3 hafta sonra yapacağım tabi. Fiyatı indirimde 50 TL idi. Üzerine bir de Black Card indirimi geldi ve 35 TL.'na geldi bana. 


Bir de hazır gitmişken şu daha önce gördüğüm ama denemediğim minik duş jellerinden alayım dedim. Çukulata, çilek ve tabiki de limonlusunu aldım denemek için. Dün de çukulatalıyı ilk olarak denedim, koku resmen bir adet vanilyalı çukulatalı pasta gibi ama malesef koku hi kalıcı değil. Ama neyse en azından duş güzel kokuyor, o da yeter. Fiyatı 1.95 TL. idi galiba ama bir indirim de buna oldu, daha aza geldi tanesi.
Sevgiler..

I Love....

I Love... ürünleri bir süredir Gratis'lerde satılıyordu. Şimdi Watsons'a da gelmiş. Ben de Lip Gloss ve vücut kremi hastası olarak ürünleri denemek istedim. Önce Watsons'dan I Love...Rasberry&Blackberry lipgloss aldım. Kokusu çok güzel ve fazla yapış yapış bir his bırakmadı. Gerçi ben bütün lipglossları rujların üstüne parlatsın diye sürüyorum genel olarak, o nedenle rahat ediyorum. Bu arada hayatımda gördüğüm en yapış yapış hissi vere lipgloss Dior'un lipglossudur hayret verici olarak. Hem tek başına kullanıldığında, hem de başka bir rujun üstünde güzel duruyor bence. Dudakları da hafifçe dolgun gösteriyor.

İkinci olarak da Gratis'de satılan I Love.. Lemon&Limes'ın mini boy bir setini aldım. Sette yine lipgloss, duş jeli ve body butter bulunuyor. Malum limon kokan veya limonlu herşeye de bayılıyorum. Kokusu çok güzel, hele de duş jeli nefis kokuyor ama kalıcı değil. Body Butter ona göre daha kalıcı diyebilirim. 
Lipgloss konusundaki genel fikrim aynı, bu da aynı şekilde çok yapışkan değil ve güzel kokulu. Her türlü rujun üzerinde de hafif parlaklık vererek duruyor. Ayrıca bir de Vanilla Milkshake aromalı/kokulu olanı denemek istiyorum bu seriden.
Sevgiler..

Hafta Sonu Ojesi.. Golden Lady Yeşil Elma Kokulu 25 numara..

Evet ojeyle başladık, ojeyle devam edelim. Hafta sonu için Golden Lady'nin kokulu ojelerinden birini, bu sefer yeşil elma kokulu 25 numarasını denedim. Ojenin rengi bir harika, en sevdiğim nefis yeşil tonlarından biri ve kolayca da sürülüyor. Kuruma süresi de fena değildi. Ama koku olayı yine çok başarılı değil. Daha önce denediğim çukulata ve çilek kokularına göre evet daha başarılı, bu sefer koku bütün bir akşam boyunca kaldı, hafif hafif kokmaya devam etti. Ama ojeyi akşamüstü sürdüğümü düşünürsek çok da büyük başarı değil. Ayrıca koku elma kokusu değil hafif tarçınlı bir koku gibi geldi bana. Yeşil elma kokulu bir oje daha almıştım sanırım, bir de onun kokusuna bakacağım nasıl diye önümüzdeki günlerde.


Rengin şahaneliği ve parlaklığına diyecek yok herzamanki Golden Lady ojeleri gibi. Ama bu koku olayı olamadı bir türlü, ne yapalım önemli değil diyorum artık ben bu konuda.. Siz ne düşünüyorsunuz?
Sevgiler..

23 Eylül 2012

Günün Ojesi.. FlorMar 431 Numara..


Günaydın.. Bugünün ojesi FlorMar'ın ojelerimin arasında dün bulduğum ve bana aa ben bunu nasıl unutmuşum dedirten bir oje, 431 numara.. Bu bir serimi yoksa aralarda böyle renkler mi varmış bilemedim, araştırmam gerek bu konuyu. Üzerinde herhangi bir seri adı falan yazmıyor, sanki böyle bir de kırmızı ve sarı renkleri vardı gibi aklımda kalmış, hafta sonuna kadar mutlaka bakarım ama.
Oje şahane, ışıltılı, parlak bir mavi-turkuaz-camgöbeği, gerçi cam göbeği ve turkuaz aynı gibi kullanılır ama pek değil.  İçinde minicik mavi parıltılar var, ancak tırnakta görmek için tabi güneş altında olmak gerekiyor. Onun dışında sürümü süper kolay ve iki katta kapattı, en ufak bir iz bile yapmadı, çabucak da kurudu.

Işıltılar pek de belli olmamış burada malesef..

Bu maviyi çok beğendim gerçekten de.. Eğer FlorMar'ın bu tarz başka renkleri varsa da hemen keşfetmek lazım.


Bugünün yüzükleri ve yukarıdaki resimde de armparty de görülüyor. Ojenin içindeki minik ışıltılar da en çok bu resimde belli..

Yarın bütün gün eğitimde olacağım için malesef bloga yazı giremeyeceğim. Bugün arayı kapatmak için yazmayı planladığım başka yazılar var ama..
Sevgiler..

21 Eylül 2012

Yeni makyaj fırçalarım..

Herkes FlorMar'ın yeni makyaj fırçaları çıkardığını biliyordur heralde. Bu fırçalatdan iki tanesini geçen hafta sonu aldım ve bir haftadır da deniyorum. Umduğumdan daha iyi çıktılar diyebilirim.

Bu yeni çıkan fondöten fırçası, tüyleri yumuşacık ve uygulama yapması çok kolay. Normalde fırça ile fondöten uygulamayı hiç sevmem, sünger aplikatörlerle daha kolay oluyor ama bu fırçanın uygulamasını beğendim. Sürerken şimdiye kadar tüy dökülmesi de yapmadı. Henüz yıkamadım, o nedenle o bakımdan nasıl olacak bilmiyorum ama genelde bütün fırçalarımı MAC fırça temizleme solüsyonu ile temizlediğim için bir sorun olacağını sanmam.. 


İşte bu da asıl hayran olduğum, gerçekten çok başarılı bir Smokey Eyes Shadow Applicator  yani buğulu, gölgeli göz makyajı yapmak için far fırçası. Ucu koni gibi ve kılları oldukça sık ama sert bir fırça değil, farı güzelce alıp, göz kapağına dağıtmak veya gölgelendirme yaparak sürmek için ideal yapıda bence. Aldığım günden beri kullanıyorum ve gerçekten çok memnun kaldım, Nars'ın da çok başarılı bulduğum blender fırçasının çok çok ucuz bir muadili oldu. Artık seyahatlerde falan yanımdan ayırmam bunu, çok uygun fiyatlı olduğu için bir şey olursa da için acımaz .

FlorMar'ın şu anda sitesinden gördüğüm kadarı ile oldukça geniş ve uygun fiyatlı bir fırça koleksiyonu var artık. Bunlardan bazıları da gerçekten işe yarayan fırçalar, pahalı markaların fırçaları yerine çok rahat kullanılabiliyorlar. Yanlız set olarak değil de tek tek almak daha uygun olacak sanırım bu fırçaları çünkü setin içinde hiç kullanmayacağım fırçalar da var. Ayrıca iki fırça da kilitli çantalarda geliyor ki çantada veya seyahatte taşımak için ideal olmuş.
Sevgiler..

20 Eylül 2012

DBMS KOZMETİK Dbms Kozmetik Hediye Çekilişi

Sevgili DBMS Kozmetik sahibi Derya'dan çok güzel bir çekiliş var...
DBMS KOZMETİK: Dbms Kozmetik Hediye Çekilişi ;)  Dbms Kozmetik'ten Yine Cömert Bir Hediye Çekilişi var.. Bir bakın hediyeler çok güzel..

Günün Ojesi..Essence Galactic Black..

Günaydın.. Gerçi çok da aydınlık bir sabah değil ama kış geliyor ve artık byle sabahlar çoğunlukta olacak sanırımki. Artık FlorMar DuoChrome koleksiyonunun 7 ojesinin 4'ünü sürdüğüme göre biraz başka ojelere geçebilirim diye düşündüm ve dün sürülmeyi bekleyen Essence ojelerimden Galactic Black'i sürmeye karar verdim. Hem havaya uydu hem de uzun zamandır sürmediğim kış-koyu renkleri sürmeye başladım, ama iki gün sonra hava yine ısınır, açar o zaman dönerim yaz renklerime. Galactic Black içinde mini mini simli ışıltılar olan bir siyah, bu özelliği ile değişik ama açıkçası o ışıltılar çok fazla belli olmuyor, sanki düz bir siyah oje sürmüş gibiyim. Sürümü rahat oldu ve koyu renk bir ojeye göre de çabuk kurudu.
Ve özel istek üzerine :-)) günlük armparty. 

Işıltıları şişede görmek mümkün ama tırnaklarımdakiler gözükmüyor, o kadar miniminicikler. Üstteki resimler yapay ışık ve alttaki iki resim ise doğal ama güneşsiz ortamda çekildi. Güneşli havada çekebilsem minik ışıltıların daha rahat görülebileceğini düşünüyorum. Ama bugün güneş olmadığı için çekemedim malesef. Artık böyle idare edeceğim..:-))
Sevgiler..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...