30 Ocak 2017

Pastel Nude Serisi Far İncelemesi..

Pastel'in Nude serisi tekli farlarını ilk çıktığından beri severek kullanıyorum. Paletlerin yanında normalde tekli far kullanmayı gereksiz ve ekstra zahmetli buluyorum ama bu seri bana fikrimi değiştirtti diyebilirim. Pastel Nude tekli far serisinden daha önce yazdığım 4 adet far var burada ve burada okuyabilirsiniz.
Pastel makyaj ürünleri

Ocak Ayı Bitenler..

2017'nin ilk ayını bitirdik bile, ocak aynın bitenleri benim için fena değil,bakalım siz ne düşüneceksiniz. Bu ay çok fazla sayıda kozmetik ürünü var çünkü büyük bir temizlik yaptım hala da yapıyorum. Eskiyenler, azalanlar, dibinde kalanlar hep çöpe gitti. Hemen bakalım neler var.
şampuan

28 Ocak 2017

Basın Bülteni ; Rose Goldea..

Bulgari Rose Goldea’yı sunar: Feminenliğe yeni bir övgü. Tutkulu gül ve sofistike misklerin arzu harmanında eşsiz birleşimi Serpenti dizaynından ilham alan Rose Goldea, baştan çıkarma sanatının cesur mücevheri. 
Bulgari Rose Goldea

27 Ocak 2017

Gosh Makyaj Temizleme Sütü..

Makyajımı yağ veya misel sudan ziyade öncelikle Makyaj temizleme sütü ile temizlemekten hoşlanıyorum. O şekilde bana daha iyi çıkıyormuş hem de cildim daha bir nemli kalıyormuş gibi geliyor. Çeşitli makyaj temizleme sütleri denemekten de hoşlanıyorum tabi. Gosh Makyaj Temizleme Sütü'nü de bir süre önce Gratis'den 9.90 TL.'ye alıp denemeye başladım.

Gosh Makyaj Temizleme Sütü

26 Ocak 2017

Cyrene Sürpriz Kutularında Neler Çıktı...

Cyrene markasını nasıl sevdiğimi bilmeyen yoktur sanırım. Hem bir Türk markası olması, hem temiz içerikleri, hayvan dostu olması ayrıca etkisine ve kalitesine göre bence makul fiyatları da marka hakkında hep olumlu düşünmemi sağladı. O nedenle geçen sene olduğu gibi bu sene de Black Friday öncesi satışa 3 tane uygun fiyatlı sürpriz kutu çıkartınca 2 tanesini direk aldım.

Cyrene 
Kutular "gizemli üçlü", "gizemli ikili" ve "gizemli yeni" konsept isimleri ile satışa sunulmuştu. Ben üçlü ve yeni kutuyu tanesi 59 TL.'ye satın aldım. Geçen sene aldığım kutulardan edindiğim tecrübe kutu içinde gelen ürünlerin genelde bu fiyatın çok üzerinde olmasıydı ve yanılmadım. Genelde onu kullanmam bunu denemem gibi ön yargım da olmadığı için kutu içinden çıkanların temelde hoşuma gideceğini tahmin etmiştim. Yeni kutudan yatıştırıcı yüz toniği, Glycolic asit içeren makyaj temizleme sütü ve renkli nemlendirici çıktı. Gizemli kutudan ise Moonlight beauty serum, el kremi ve renkli nemlendirici çıktı. Burada tek eleştirim her iki kutuya da renkli nemlendiriciden koymaları olabilirdi ama kutuları tek tek alanlar için bu bir sorun olmayacağı için es geçiyorum. Tabi bu arada bol bol da tester koymuşlar.

Cyrene

Bunlardan tabi öncelikle minik boyları denemeye başladım. Aslında benim önce  deluxe boy sandığım ürün 30 ml. ve orijinal boymuş. İlk anda benim gözüme küçük geldi, kocaman nemlendiricilere alışık olduğum için herhalde. 

Cyrene

Renkli nemlendiricinin Light ve natural bej olmak üzere iki tonu var. Bendeki natural tonu, cildime tam uyum sağladı. Zaten çok da bir renk farkına sebep olmadığı için benim açımdan o kadar önemli değil. İçeriği ve içinde fiziksel güneş koruması olması artı özellikleri. 

Cyrene

Hemen biraz da %4 AHA içeren cilt tonu düzenleyici kremden bahsedelim. Cyrene bu AHA içeren cilt tonu düzenleyen kremlerden pek çok çeşit yapmış. %1 ile başlıyor ve %15'e kadar çıkıyor. Tabi %10-15 AHA içeren kremlere geçmeden cildin daha az miktarlar ile alıştırılması öneriliyor ki ben de öyle yapıyorum şu an. Neyse bu exfolian kremlerden daha detaylı bir şekilde bahsedeceğim bir yazı gelecek daha sonra.

Cyrene

Biz dönelim renkli nemlendiriciye, hemen buradan da detaylı inceleyebilirsiniz zaten. İlginç bir şekilde içinde sim varmış gibi duruyor ama tabi yok öyle bir şey. Sadece ışıltılı bir bitişi var evet. Bu ürün hakkındaki fikrimde ikilemde kaldım. Ben ürünü sevdim ama bir nemlendirici olarak değil. Ürünün bir kere benim cildim için konuşuyorum şahane bir bitişi var. Sağlıklı, doğal, hafif ışıldayan, kapanmamış ama renk tonu eşitlenmiş bir cilt. Ama nemlendiriyor mu derseniz hayır bence nem veren bir krem değil ki benim cildim karma yağlı olduğu halde nem vermesini yeterli bulmadım. Kuru ciltlere göre nemlendirici üzerine şahane bir baz veya günlük cilt tonum eşitlensin diye kullanılacak bir ürün olabilir bence. 

Cyrene

İster fırça ile ister parmaklarınız ile uygulayın, doğal bir bitiş veriyor.

Cyrene

Cyrene

Duruşuna bakar mısınız, canlı, parlak ve eşit ama altına nemlendirici sürmeden bana tek başına yeterli bir krem değil. Gün içerisinde parlak bitişinden dolayı hafif bir parlama yapabiliyor, bunu her üründe kanıksadığım için üzerinde durmuyorum. Mat şeffaf bir pudra bu işi hemen hallediyor. Sonuçta ürünü sevdim mi evet, tek başına nemlendirici olarak önerebilir miyim hayır. 

Cyrene 

Şu anda denediğim bir de anında yatıştırıcı tonik var ama ondan da başka bir yazı ile detaylı söz edeceğim. Sabah ve akşam kullanılabilecek toniğin amacı cildi yatıştırmak ve onarmak. Bende etkisi kullanılır kullanmaz görülecek şekilde bariz bir yatışma oluyor. Uzun dönem etkilerinden ise sonra bahsedeceğim.

Siz Cyrene ürünleri kullandınız mı ne düşünüyorsunuz, tavsiye edeceğiniz ürünleri var mı, ya da bunlardan kullandığınız var mı yorumlarınız neler yazın konuşalım.
Sevgiler..

25 Ocak 2017

NYX Pink The Town Allık..

Daha önce bahsettiğim NYX Rose Gold allığıma kardeş geldi. NYX Türkiye ekibi tarafından online satış sitesinin açılmasını kutlamak için düzenlenen #NYXified gecesinin sonunda NYX Türkiye'nin bizlere hediyelerinden biri de bu tatlı mat pembe ama içinde mercan rengi tonlar bulunduran NYX Pink the Town allık oldu.
NYX  Pink The Town Allık

24 Ocak 2017

Rival de Loop Aydınlatıcı ve Allık Paleti..

Bu aralar almayı ve kullanmayı en sevdiğim makyaj ürünü aydınlatıcı, açık ara önde gidiyor. Eskiden allık ve ruj alırdım sürekli şimdi de bunlar. Kaç tane var inanın hiç bilmiyorum şu anda ama beğendiğim bir şey oldu mu hele de Rossmann'ın markalarından Rival de Loop'un yeni koleksiyonu yani "The Golden 20's 'deki bu pek şirin pek güzel allık/aydınlatıcı ikilisini görünce tabi ki fiyatı da uygun olunca hiç düşünmeden alıverdim. İşin kötü yanı bu güzelim koleksiyonlar sınırlı sayıda üretiliyor ve bizim ülkemizdeki Rossmann mağazalarına daha da sınırlı sayıda geliyor. Mesela bu şahane koleksiyonun bir de makyaj paleti varmış ama kendileri geldiği ilk anda bitivermiş. Neyse ki yoğun ısrarlarımız sonucu Rossmann koleksiyonu bir kez daha getirdi mağazalara, yine sınırlı sayıdaydı ama bu sefer ben yakalayabildim ve sonuncuyu aldım.

Rival de Loop Aydınlatıcı

23 Ocak 2017

Günün Ojesi Mac Bad Fairy..

Bu aralar "rose gold" aşkımız tavan yapmış vaziyette olduğu için evdeki bütün rose gold ojeler, farlar ortaya çıktı. Uzun zaman önce aldığım bir koleksiyon ojesi, Mac Rock Horror Picture Show Bad Fairy oje de tam bu tanıma uyan rose gold aşkımı tatmin eden harika bir oje. Genelde Mac'den onca para verip aldığım bütün ojeler kötü çıktı ama bu başka.
 Mac Bad Fairy Oje

19 Ocak 2017

Peloid Cilt Bakımı Maskesi ve Termal Su..

Bir süre önce aldığım bir kargodan bahsetmek istiyorum. İlk defa duyduğum bir marka ve aynı adı taşıyan ürünü Peloid Pelomin doğal beyaz kil maskesi ve Touzla Termal Yüz Toniğinden bahsetmek istiyorum.
cilt bakımı ürünleri

Flormar Daily Party Koleksiyonu İncelemesi..

Flormar daily party koleksiyonundan bahsettiğim ilk yazımı burada okumuştunuz. Şimdi koleksiyon ile birlikte satışa çıkan parfüm, vücut spreyi, maskara ve linerın incelemesini yapacağız.
Flormar makyaj ürünleri

18 Ocak 2017

The Balm Meet Matte 6 Mini Likit Ruj..

Şimdi mat likit ruj aşkıma rağmen almamakta direndiğim, üstelik bir de çok sevdiğim bir markanın yani The Balm'ın mat likit rujlarından bahsedeceğim. Benim şansıma The Balm Meet Matte likit ruj serisinin mini boyunu yılbaşı için piyasaya sürdü ve Gratis'de bu setten bizi mahrum etmedi. Üstelik de indirimde 47-48 TL. gibi bir fiyata alınca bence mükemmel oldu.

The Balm mat likit ruj

17 Ocak 2017

Yves Rocher Monoi Parfüm..

Hava buz gibi, yazın gelmesine de daha çok var ama bugün bize yazı hatırlatacak, yazdan kalan bir parfüm olacak blogda. Yves Rocher'in Monoi de Tahiti yağı bir efsanedir benim için, hem kokusu şahane hem de sürüldüğünde cildimi pırıl pırıl yapar. O nedenle yaz ortasında Yves Rocher aynı kokunun parfümü çıkardığı zaman almak için gerçekten çok sabırsızlandım ve ilk fırsatta mağazaya koşarak Yves Rocher Monoi parfümü koleksiyonuma kattım.

Yves Rocher Monoi Parfüm

15 Ocak 2017

Son Alışverişlerim..

Uzun zamandır alışveriş yazısı yazmadığımı fark ettim ki halbuki bu arada bolca da alışveriş yapmışım maşallah .. Bazılarını burada ayrı ayrı yazsam ve instagram hesabımda göstersem de toplu yazmayı hep unutuyorum sanırım. Bu yazı son 2-3 ayın alışverişlerini toplu olarak içeriyor. Umarım zevkle okursunuz çünkü baya bir şey almışım, yazı biraz uzun sürdü.

Rossmann

12 Ocak 2017

Flormar Daily Party Koleksiyonu İlk İzlenimler..

Flormar'ın yenilikleri 2016'da hiç kesilmedi, yılın son sürprizi de yılbaşı öncesi geldi. Tam da yılbaşı ruhuna uygun  #flormardapartihicbitmez mottosu ile çıkardığı  daily party koleksiyonu ile tanıştık.  Bu sefer Flormar'ın klasik makyaj  ürünlerine bir de 3 değişik tondan oluşan yeni yüz kontur paleti katılmış.

Flormar makyaj ürünleri

11 Ocak 2017

HC Care Cilt Bakımı Ürünleri İlk izlenimler..

HC Care'in cilt bakımı ürünleri ile ilk tanışmamızı ve lansman gününü daha önce makyaj blogumda yazmıştım. Bugün de kullanmaya başladığım ürünler ile ilgili olarak bir ilk izlenim yazısı yazacağım. 
HC Care cilt bakımı ürünleri

Clinique Up Lighting Liquid Illuminator..

Son zamanlarda aydınlatıcı, kapatıcı-aydınlatıcı veya sadece kapatıcı olarak kullanılan bütün ürünleri aldığım için baya bir stok yaptım sanırım. Uzun zamandır aklımda olanlardan başka bir de o anda gördüğüm ve denemek istediğim her şeyi alıyorum. Clinique Up Lighting Liquid Illuminator  yani Clinique likit aydınlatıcıyı da geçen yaz YKM'de indirim standında görünce tabi ki kaçırmadım atlamadım ve hemen aldım. Fiyatı indirimde 50 TL. gibiydi sanıyorum.

Clinique Up Lighting Liquid Illuminator

10 Ocak 2017

NYX Likit Suede Krem Ruj..

NYX dudak ürünlerini çok beğeniyorum. Geç keşfettim ama gerçekten çok başarılı ürünleri varmış. Bunlardan soft mat dudak kremlerini ve dudak ve yanak için olan balmı daha önce anlatmıştım. Bugün de ailenin başka bir üyesine, Liquid Suede Cream Lipstick yani NYX likit suede krem rujlara bakacağız ve inceleyeceğiz.

NYX Likit Suede Krem Ruj

9 Ocak 2017

H&M Shimmer Drops Likit Aydınlatıcı..

Bugün anlatacağım ürünü hiç kullanışlı olmamasına rağmen o kadar sevdim ki yazıya eklediğim bir sürü fotodan da anlayacaksınız zaten. Evet bugünkü konumuz H&M'in yılbaşı için çıkarttığı Shimmer drops ve bendekinin adı Precious Peach, bir de gümüş ve altın versiyonları vardı ama onları alamadım artık. Ne yazık ki yılbaşı içi sınırlı üretimmiş bunlar ve fiyatı da 19.99 TL.

Likit aydınlatıcı

6 Ocak 2017

Günün Ojesi Essence Walk on the Wild Side..

Essence'in ojelerini ihmal ettiğimi düşünüyorum bir süredir. O nedenle ojelerimi toparlayıp her bir markayı ayrı kutuya yerleştirdim ve ilk sürdüğüm de Essence Walk on the Wild Side oldu.

Essence oje

Basın Bülteni; Bulgari Goldea Parfüm..

BVLGARI’NİN ALTIN ÇAĞI
Goldea; parfüm ve mücevherat ustasının hayallerinden süzülen, dünya tarihi ve onun hazineleriyle
beslenmiş istisnai kokuların dünyasına bir seyahat davetiyesidir.
Goldea, evrensel bir metafor olmasına rağmen yakın Altın Çağı her açıdan tekrar gözden
geçirmiştir ve bize birkaç hikaye anlatır:
Bulgari, simyacı-kuyumcunun çalıştığı sarı altını 130 yılı aşkın süredir her formda kullanarak
yüceltmiş, klasik miras ve modernliği birleştirerek tutkulu bir sonuç doğurmuştur. Tasarımcı
sembolik kadınları sever, kokuda ve mücevherde onlar için değerli hikayeler yaratmak için
onların en derin varoluşunu araştırmaktan asla vazgeçmemiştir.
Yüzyıldan uzun süren bir ‘aşk ilişkisi’ Hollywood, Cinecitta ve Cannes arasında altmışlı altın yıllar
esnasında belirginleşmiştir. Tanrıçaların ve divaların her zaman altına ve yılana karşı olan tutkulu
ilişkilerinin yanı sıra, bir diğer tılsım ise Bulgari’nin şiirsel madenleri, taşları ve kokularıdır.
Bu ilahi Dea – latince Tanrıça demek- gücünü sonsuz güzelliğinden ve sembolik çekiciliğinden
alır. Bulgari stilinin manifestosu Goldea; çığır açan floral-oryantal kokuların güneşin ısıttığı cildin
kadifemsi kucaklaması, ışığı yakalaması ve yansıtması hisleriyle meydana gelir. Aynı zamanda
2000 yıldan fazla süredir sinema, edebiyat ve tarihteki duygusallığın,altının ve ışığın yegane
sembolüne, Kleopatra’ya, hürmettir.

5 Ocak 2017

Biricitle Mutlu Yıllar Blogger Etkinliği ..

2016'yı bu sene blogger arkadaşlarımla birlikte sevgili Yasemin'in artık geleneksel hale gelen #yaseminkokuluevent etkinliği ile uğurladık. Etkinlik Maslak The Zone by Finasbank'ın içinde bulunan Da Vinci Learning atölyesinde oldu. Burası biraz uzak olmakla beraber çocuklar için harika vakit geçirecek ve oldukça eğitici bir mekan. Bu sene İstanbullu bloggerlardan başka Ankara'dan da tanıdığım blogger arkadaşlarım da katıldı etkinliğe, bu sayede görüşmüş de olduk.

#yaseminkokuluevent

2 Ocak 2017

Flormar Mat Etki Ruj İncelemesi..

Mat rujlar bizim canımız feda olsun kredi kartımız diye diye bütün markaları da yeni mat rujlar çıkarmaları için teşvik etmiş bulunuyoruz. Bu firmalardan biri tabi ki Flormar ve Eylül ayı içerisinde çıkardığı mat etki serisinin likit mat rujlarını daha önce yazmıştım. Likit rujlar kadar normal mat rujları da sevdiğim için bu yazıda da Flormar mat seri ruj incelemesi yapacağım.
Flormar Ruj

Aralık Ayı Bitenler ve Bitirme Projesi Sonucu..

2017'nin ilk yazısından merhaba, ilk yazım tabi ki şurada yazmış olduğum bitirme projesinin sonucu hakkında olacak. Bu ay sene sonu olmasının da nedeni ile performansım hiç fena değil. Bitirme projemin başlangıcından beri projeye kattığım toplamda 33 ürün bitirmişim.

kişisel bakım ürünleri
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...