30 Ağustos 2013

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun..

Merhaba ve günaydın herkese.. Atatürk'ün yaptığı devrimlerin, kazandığı zaferlerin ve kurduğu cumhuriyetin kadrini kıymetini bilmeyenler, önemini anlayamayanlar için özellikle bu bayramı kutlayalım, herkese anlatalım. Bu zaferi nasıl, ne yokluklarla kazandık ve sonrasında kurulan cumhuriyetle de neler neler kazandık. Şimdilerde twiterda harf devrimi olmasaydı diye saçma bir tag dönüyor, harf devrimi olmasaydı en basitinden biz ana dilimizi konuşmuyor olacaktık çünkü adı üstünde arapça ve biz de arap değiliz."Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşı'ndan sonra, büyük bir taarruzla düşmanı tamamen yok etme kararı alındı.
1922 yılı Ağustosuna kadar, hazırlıklar tamamlandı. Güneydeki Türk birlikle-ri, büyük bir gizlilik içinde Batı cephesine kaydırıldı". İstanbul'daki cephane depolarından silah ve cephane kaçırıldı. İtilaf Devletleri tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hale getirilen toplar onarıldı. Yeni silahlar satın alındı. Ordumuza taarruz eğitimi yaptırıldı. Bu hazırlıklardan sonra, Gazi Mustafa Kemal'in başkomutanlığını yaptığı ordumuz, 26 Ağustos 1922'de düşmana saldırdı. Bir saat içinde düşman mevzileri ele geçirildi. 30 Ağustos'ta düşman çember içine alındı. Sağ kalanlar esir alındı. Esirler arasında Yunan Başkomutanı Trikopis'te vardı.
Bu savaş, Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak adlandırıldı.
Büyük Taarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir'e kadar takip edildi. 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiş oldu. Hain düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline "dur" diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yıl, 30 Ağustos günü, bayram yaparak kutluyoruz."Sevgiler..

29 Ağustos 2013

Watsons Soleit Güneş Sütü..

Yakın zamanda Watsons'ın bloggerlara denemek için yolladığı ve burada anlattığım güzel kutudan çıkmış ve ben tatile çıkana kadar çantamda beklemişti. Son bayram tatilinde kendisini bol bol denemek fırsatını buldum. Her ne kadar Eylül ayı geldiyse de  sıcaklar ve güneş henüz bitmedi, hala tatile gidecek ve güneşlenecekler var. Hemen bu güneş kreminin de bilgisini vereyim.

50 SPF içeriyor ki yüzüm için en azından ilk başta tercih ettiğim faktör budur. Güneşe ilk defa çıkacakların ve özellikle beyaz-buğday tenlilerin de kullandığı faktör bu olmalı bence. Daha azı ile güneşe çıkarsam mutlaka lekelenirim ben zaten. O nedenle özellikle sabah yürüyüşe giderken, öğleden sonra güneşlenmeye gitmeden bir süre önce yüzüme güzelce bu kremden sürdüm. 

Bütün yüksek koruma faktörüne sahip kremler gibi yapısı yoğun ve kolay emilen bir krem değil, yüzde bir süre bir beyazlık kalıyor. O nedenle çok miktarı bir anda değil, az miktarlarda parça parça uygulamanızı öneririm. Yavaş yavaş, yedire yedire daha iyi oluyor. Bu kremi kullandığım sürece yüzümde en ufak bir lekelenme yaşamadım. Güneşlenme işlemi devam ederken daha düşük koruma faktörlü veya hiç koruma içermeyen bronzlaştırıcılarımı da hep bu kremin üzerine sürdüm. İlk 4-5 günden sonra bunu tabi bir kenara bırakıp, önce 30 SPF, daha sonra da 15 SPF'li ürünlere geçtim. Ama bronzlaştırıcı yağlarımı mutlaka en az 15 SPF'e sahip bir ürün üzerine kullandım.

Ürünün vegan olması ayrıca dikkatimi çekti ve "cruelty free" sertifikası da bulunuyor. 

Kısaca yazın son zamanlarında kullansam da sevdiğim ve faydasını gördüğüm bir ürün oldu. Watsons'a tekrar teşekkür ediyorum.
Sevgiler..

Günün Ojesi Golden Rose Holiday 73..

Günaydın. Dün aldığım Golden Rose Holiday Koleksiyonundan yeni ojeler içinde 73 numaralı bu açık su yeşili diyebileceğimiz renk instagram da @kozmetikhikayeleri 'nden istek almıştı. Ben o anda dün sürdüğüm 80 numaralı neon sarıyı sürmüştüm ama hemen ikinci gün de istek üzerine bu rengi sürdüm. 

Dün akşam başımıza üzücü bir olay geldi, twitterdan da yazmıştım alt katımda oturan annemin dairesine hırsız girmiş. Eve bir geldim ki bütün kilitler patlatılmış. Polis, çilingir vs. derken uğraştık biraz sinirim de bozuldu o yüzden zaten ojeyi de yamuk yumuk sürmüşüm elim titredi herhalde kusura bakmayın artık.

Evet ya çok fena sürmüşüm..:-((

İki katta bitirdim zaten uğraşamadım ama 3. katı sürseymişim daha iyi olurmuş. Yapısı dün sürdüğüm renge göre daha ince çünkü kaldırırmış 3. katı. 


Neyse uzaktan da fena durmuyor bugünlük idare edeceğiz artık.

Dün Golden Rose'un sitesinden renklere baktım da hakikaten güzel renkler varmış seride, devamını da almak isteyebilirim her an, şunları bir süreyim bitsin bakarım artık.
Sevgiler..28 Ağustos 2013

Cecile Lip Glosslar..

Geçen gün Migros'dan alışveriş yaptığım sırada  kasaya yakın bir yerlerde bulduğum 2 adet Cecile lip gloss'u da denemek için alıverdim. Bu markaya ait far ve oje daha önce kullanmıştım ancak dudak ürünlerini ilk defa kullanıyorum.


Biri pembe biri de turuncu ve capcanlı renkler, renkler burada birbirine çok yakın çıktı aslında aralarında bariz bir fark var.


Renkleri çok canlı dedim ama kalıcılığı pek de o kadar iyi değil. Gün içerisinde sık sık tazelemek istiyor. Gerçi bütün lip glosslar için aynı şey söz konusu. Ambalajları çok kaliteli değil ancak 9.90 TL.'lik fiyatlarına göre fena da değil. Dudakta biraz yapış yapış his bırakıyor ama sonradan geçiyor bu his. Ayrıca bana biraz da Rimmel London Apocalipse rujları hatırlattı, dokuları biraz benziyor ve Apocalips'ler gibi dudakta hata gösteren yapıya sahipler. Ancak Cecile'in kokusu daha hafif ve değişik. 

İki renk arasındaki fark en iyi burada görülüyor. Yaz akşamlarında sık sık kullanıyorum. Mat yapıda değiller, simli değil ama hafif ışıltılı bir yapısı var.

Renkleri çok beğendiğim için aldım, başka renkleri de var mı bilmiyorum çünkü aramama rağmen bulamadım. Ama yine bir gittiğimde bakacağım. Sanırım 3M Migros'larda Cecile makyaj ürünlerinin en azından bazıları satılıyor. Bildiğim kadarıyla Kadıköy Rıhtım ve Bahariye tarafındaki neredeyse bütün kozmetik mağazalarında da bulunuyor.
Sevgiler..

Golden Rose Holiday Koleksiyonu Yeni Çıkanlar ve Günün Ojesi..

Tünaydın. Dün hazır iş için dışarıdayken hemen yolumun üstü Capitol AVM'ye uğradım ve Golden Rose'un Holiday dokulu oje koleksiyonundan yeni çıkardığı renklere bir göz attım. Aman ne kadar güzel ve canlı renkler çıkmış, aslında o renkler tam yaz başında çıkacaktı ki rahat rahat alıp sürecektik ama neyse bu da olur artık.
Dün akşam instagram sayfamda gösterdiğim resim, hepsi birbirinden şirin ve tatlı 5 adet renk var aldığım ve daha da aklımda kalan oldu. O kısacık zamanda ancak bunları seçebildim. 

Öncelikle gözüme en fosforlu gelen sarı rengi seçtim sürmek için ki haklıymışım gerçekten fosfor ötesi bir renk ve harika capcanlı duruyor. Numarası 80 ve mat yapılı değil.

2 normal kat sürdüm, kuruma hızı yüksek ama yine de zedelenme olasılığı var dikkatli olmak lazım..

Bu tarz neon renkleri aslında tatilde sürmeyi daha çok seviyorum ama bunları aldıktan sonra kesinlikle bekleyemezdim.

Sanırım bu hafta Golden Rose Holiday ile devam ederim. Bu güzel renklerin hepsini sürmeden rahat edemem gibi geliyor. Tanesi 6.50 TL. biraz pahalı gibi, keşke 3-4 TL. sınırında tutulsaymış daha iyi olurmuş. Golden Rose kiosklarından veya internet sitesinden de online olarak inceleyip, alabilirsiniz.
Sevgiler..

27 Ağustos 2013

Clinique Chubby Stick Kalem Far Fuller Fudge..

Clinique Chubby Stick farları bir süredir denemek istiyordum. Aslında kalem farlar oldukça rahat ve pratik ürünlerdir. Pek çok markanın da kalem farını denemişimdir. Clinique Chubby Stick'de oldukça memnun kaldığım bir ürün oldu. 
Benim aldığım tabi makyajda en sevdiğim renk olan kahve-bronze renkli 03 numara fuller fudge oldu.

Dudak kalemleri gibi bu da 3 gr. ve fiyatı da 49 TL.

Rengi tam bir bronz-kahve ve gözde yağ gibi kayıyor. Yağlı veya düşük göz kapağına sahip olanların mutlaka iyi bir baz üzerine uygulaması gerekiyor. Sadece crease bölgesine veya gölgeleme yapmak için uygulanabileceği gibi, hafif tutularak bütün göz kapağına da uygulama yapılabilir. Beraberinde bir kahve liner ve mascara ile günlük makyaj çıkmış olur.  Ben düşük göz kapağına sahip olduğum için genelde gölgeleme vermek için kullanıyorum. 

İçinde ışıltı yok ama tamamen mat yapıda da değil. Kendiliğinden parlak yapıda.

Renk bence hem günlük makyaj için hem de gece kullanım için uygun bence..

Fiyatı haricinde beğenilmeyecek bir şeyini bulamadım. Ama 49 TL. benim gibi bütün renkleri almak isteyebilen biri için oldukça fazla. Ama çok favori bir renginiz varsa da alın elinizde bulunsun derim. Özellikle gün içerisinde makyaj tazelemek için çok güzel bir ürün. Yurt dışında Chubby Stick rujlar gibi deluxe boy bir kaç kalemi içeren  bir kofresi varsa da alınabilir.
Sevgiler..

Günün Ojesi Maybelline Superpower Blue..

Tünaydın. Bugün sabahtan beri iş yeri dışında olduğum için geciktim yazılarımı yazmakta ama hemen telafi ederim. Maybelline'in yeni ojelerinden denemek için 2 oje almıştım geçen Watsons'dan yaptığım alışverişlerden birinden, mavi-yeşil tonu özellikle çok hoşuma gitti.

Sürümü gayet kolay ve çok parlak bitişli bir oje ama burada gök mavisi gibi çıkan renk aslında yeşile bakan bir renk.

Burada daha gerçeğe yakın çıkmış..

Rengini tam olarak yansıtamasam da bitişini ve görünüşünü çok sevdim. Maybelline ojeler oldukça kaliteli, 7 ml. ve 5 TL.'den Watsons ve Gratis'de satıştalar.

Gördüğüm lüzum üzerine güncelleme yapıyorum, maalesef dün akşam ojeyi çıkartırken korkunç bir şekilde bütün tırnaklarım, parmaklarım ve kısmen de pamuktan ellerim boyandı. Genelde sorun olmaz, çünkü diş macunu ile fırçalayınca çok çabuk geçiyor. Ama bu sefer 4-5 tırnağıma resmen leke yaptı ve çok zor temizledim. Ojeden önce mutlaka bir basecoat sürerim ama pamuğa bulaşan oje her yerime bulaştı. Ojenin rengi çok güzel ama alırken-sürerken bu olay da aklınızda olsun. Herhangi bir oje boyamasında da beyazlatıcı bir diş macunu ve tırnak fırçası da mutlaka elinizin altında olsun.
Sevgiler... 

26 Ağustos 2013

Avon Moon Jade Far...

Avonun son çıkardığı koleksiyonlarından birinden (cosmic??) Moon Jade isimli ojeyi yeğenime sipariş verip aldım, bu alışverişi geçen hafta yazmıştım okumak için buraya  bakabilirsiniz. Böyle hafif renkleri pek hoşlanmıyorum ama Maybelline Color Tattoo On an On Bronze ve Mac Consructivist'in üzerinde çok güzel duracağını düşündüğüm için aldım ki aynen de öyle oldu.

Rengi içinde yeşil-pembe-altın yansımalar olan parlak bir sarı-şampanya. Göz üstünde çok parlak durmuyor neyse ki..

Sürümde ışıltısını yitiriyor ama parlaklığı aynen kalıyor. Yeşile çalan bronz tonu ile kahve tonlarına çok güzel uyum sağlıyor. Pigmentasyon ve kalıcılık da iyi çıktı, özellikle baz ile çok memnun kaldım.

Gelen yorumlarda bu far ile yapılmış bir de makyaj görmek istediğini söyleyen kişiler de olduğu için hemen hafta sonu yaptığım bir makyajı da ekliyorum. Crease bölgesinde Mac Constructivist ve bütün göz kapağı üstünde de Moon Jade far var. Constructivist'i  hafif uyguladım. Göz kalemi olarak da FlorMar'ın yeni jumbo kalemlerinden 10 numarayı kullandım. Daha sonra bu ürünleri ayrıntılı anlatacağım. Mascara olarak ne kullandığımı unuttum, kusura bakmayın lütfen. Göz altındaki ışıltıyı ise Nars Goddess veriyor. Bu makyaj fotolarında çok başarılı değilim, artık olduğu kadar, yapabildiğim kadar makyajı yapıp, çekmeye çalışıyorum. 


Avon'un bazı ürünleri iyi bazı ürünleri kötü olarak biliniyor, bu da güzel denenebilir ürünlerinden biri.
Sevgiler..


HM Purple Metal...

Günaydın. Geçen hafta bahsettiğim H&M alışverişinde aldığım ikinci metalik oje de mükemmel soğuk tonlu bir mor olan Purple Metal. H&M gerçekten bu metalik serisini çeşitlendirseymiş çok iyi olurmuş. Örneğin yeşil veya kırmızı renkte de harika durabilirdi bu tarz ojeler.

Ojenin ambalajını da çok beğeniyorum.

Mat-metalik duruşu harika..

Sonra dayanamayıp üzerine yine H&M'den aldığım muhteşem sim bombası RoofTop Party isimli ojeyi sürdüm.


Yeni aldığım "İ" harfli yüzüğüm..Noktalı harfleri bulmak o kadar zor ki, görür görmez aldım.

Yeni neon bileklikler.. Yaz bitecek ben hala neon peşindeyim... 

Bu metalik ojeleri çok seviyorum, ne yazık ki çok fazla alternatifleri yok. Belki FlorMar veya Golden Rose bir sonraki koleksiyonlarını bundan yapabilirler, çok iyi olurdu..
Sevgiler..ELLERDE MODA, RENKLERDE ZOYA..


Bikininize uygun ZOYA’nın birbirinden güzel ve canlı  renkleri ile dikkat çekin, detaylarda fark yaratın.

Zoya Ali (ultra Parlak) - Kopya.jpg

Zoya ojenin birbirinden güzel renkleri ile şıklığınızı tamamlayın.
Bu yaz elleri süsleyen rengarenk ojelere baktığımızda, karşımıza çıkan ZOYA’nın ışıldayan cazibesine karşı koymak pek mümkün görünmüyor..

Zoya Creamy.jpg

Canlı, metalik, fosforlu renk alternatiflerinin her tonunu bulabileceğiniz ZOYA ojeler; şıklığınızı tamamlayan moda renkleri ile bu yaz vazgeçilmezleriniz arasında yer alırken, yazın son demlerinde bronz teninize yakışan renkleri  daha cesur kullanın.

Zoya Areetha (metalik) - Kopya.jpg

Özellikle alt ve üst kat kullanımları ile hem sağlıklı ve dayanıklı hem de canlılığını koruyan renkleri ile dikkat çeken ZOYA Oje; pembeler, fuşyalar, turuncu, kırmızı, mor, yeşil, mavi ve sarıların dışında yanar döner renkleri ile de şıklığınızı ve bakımlı görüntünüzü tamamlayarak, 10 güne kadar ilk günkü gibi ellerinizde kalacak.

Zoya Goldie.jpg

Görünce dayanamayacağınız rengarenk ZOYA Ojeler; seçkin eczane parfümeri ve www.evoria.com sitesinde satışa sunuluyor.

Zoya Irene (metalik).jpg

Açıldıktan sonra bile uzun süre tazeliğini koruyan ZOYA oje : 36.- TL
Alt kat, üst kat ile aseton ve kurutucudan oluşan set: 69.- TL (tek tek de satılıyor)

Bilgi İçin: www.miramaygroup.com*Basın Bültenidir.

23 Ağustos 2013

Essence Pigmentler..

Hafta sonu İçerenköy Carrefour Gratis'e bir ziyaret yapınca, geçen indirimden aklımda kalan 2 adet essence pigmenti daha aldım. Böylece toplam 4 adet pigmentim oldu. hepsini anlatayım da çıksın diyorum.
Sol baştan kağıdı yırtılmış ama Box of Chocolate, Safety First, Strawberry Smootie ve Broadway Starlet. 

Renklerin hepsi birbirinden güzel, aslında bütün pigment renkleri çok güzel ve 8.55 TL.'ler. Essence için fazlaymış gibi görünebilir ama Mac pigmentlerin falan fiyatları düşünülürse çok uygun olduğu anlaşılır. Hafta sonu 2 tanesini alırken de bir gariplik oldu bu fiyat konusunda, biri 8.55, diğeri de 3.75 olarak yazılmış fişe, artık o anda özellikle o renkte mi indirim vardı yoksa yanlışlık mı oldu bilemiyorum ama bana çok ucuza gelmiş oldu.

Özellikle günlük kullanımda box of chocolate ve strawberry smoothie harika olacak. Turuncuyu ise araya renk vermek için katmayı düşünüyorum. Sırf sim olan Broadway Starlet'i ise kullanacağıma değil sırf çok hoşuma gittiği için aldım. Ama gece bir yere çıkarken harika duracağına eminim.

Renkler adı üzerinde mükemmel pigmentliler. Altta baz yok ve fırçanın ucuyla korka korka aldım. Bu arada bu pigment farlar için HM'den aldığım detailer göz fırçalarını kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.

İşte  box of chocolate ve Strawberry Smoothie ile yapılan bir deneme, üzerine de Broadway Starlet ekledim.

Pigmentler özellikle indirime girerlerse kaçırılmaması gereken ürünlerden, 20 kadar değişik rengi var ve herkese uygun bir renk mutlaka çıkacaktır. Ne yazık ki henüz her Gratis'de yok, bir an önce hepsine gelmesi iyi olur.
Sevgiler.

Avon Alışverişi..

Tatile gitmeden Avon temsilcisi olan yeğenimden merak ettiğim bir kaç şey sipariş etmiştim, gelirken onları da getirdi yanında.  Bazılarını kullandım, bazılarını daha denemedim ama alışverişten ve kullandıklarımdan bahsedebilirim.
Yeni seriden 2 adet oje ve bir göz farı aldım. Sanırım ismi Cosmic olacak ama yeni katalogda serinin adını bulamadım ama ürünler var yine. Bir de leopar-french nailart bantlarını aldım. Çok şirinler umarım uygulamayı becerebilirim, yeni katalogda 4.50 TL.

Farın rengini çok sevdim, kullanmaya başladım ama yazısını da ayrıca hazırlamak istiyorum o nedenle burada swatclamadım, daha sonra detaylı anlatacağım. Ama fiyatı yeni katalogda 22.50 TL. Avon far için çok fazla buluyorum bu fiyatı, o nedenle mutlaka neredeyse 2 katalogda bir olan indirimini bekleyin almak isterseniz.

2 adet oje, isimleri Cosmic Blue ve Fiery Sky. Bugün tırnaklarımda Fiery Sky var ve ne yazık ki oje beni hayal kırıklığına uğrattı. Yeni katalogda tanesi 6.20 TL. sanırım.

En hoşuma giden bu bantlar oldu, umarım sorun çıkmadan takmasını beceririm.

Oje topcoat kıvamındaymış, o nedenle bu görüntüyü yakalayana kadar 4 kat sürmem gerekti. Jel yapıda olduğu için de katların kurumasını beklemeden sürülürse jel baz topaklanma yapıyor. Neyse ki kuruma süresi korktuğum kadar uzun sürmedi.

İçinde kırmızı renkli ışıltılar olan güzel bir oje aslında ama başka bir rengin üzerine baz olarak sürmek lazım ve bu siyah alt tonu da olan kırmızıları kombinlemek oldukça zordur. Ya kendi rengine çok yakın bir renk bulmak lazım ya da siyahın üzerine sürmek lazım, diğer renklerde güzel görüneceğini ve rengin tam ortaya çıkacağını sanmıyorum. Tabi önerilere açığım.

Neyse ki en azından tırnakta boşluk görünmeden kapatabildim. Yoksa silip başka oje sürmek zorunda kalacaktım.

Avon ürünlerinin bazıları hakikaten hayal kırıklığı oluyor. Çok sevdiklerim de var tabi içlerinde ama bunlar da olmasa daha iyi olacak.
Sevgiler..


22 Ağustos 2013

FlorMar CC Kremler..

Nihayet aldığımdan beri 2 haftaya yakın bir kullanımdan sonra FlorMar'ın yeni çıkardığı CC kremlerini anlatabilirim. FlorMar mağazasında almadan önce sadece kızarık-kırmızılık-sivilce oluşumlarını dengeleyen ren olan 02 numarasını denemiştim. O gün yüzümde çıkan sivilceyi mükemmel kapattı. Ancak benim asıl sorunum bunlar olmadığı için 01 ve 04 numaralı olanları aldım.
01 hafif eflatun tonlu ve yüzde solgunluk, yorgunluk ve uykusuzlukla oluşan yorgunluk izlerini ve göz altı morluklarını dengeliyor. Kapatmıyor, sadece hafifletip bütün yüzün rengini makyaja-baza-fondötene nasıl kullanmak isterseniz eşitliyor. 04 numara ise normal ciltlerin  kullanabileceği, bütün yüzün renk dengesini tek ürünle sağlayan bir renk. 

Ürün ister baz olarak, ister baz altına veya baz ile beraber cilt hazırlama evresi olarak veya direk fondöten yerine kullanılabiliyor. Sizin istediğiniz beklediğiniz sonuç ne ise ona göre kullanılabilir. Ben baz kullandıktan sonra her iki kremi birlikte uygulayarak kullanıyorum. Fondöten altına kullanmayı henüz denemedim, 04 değil ama 01 fondöten altında iyi sonuç verir sanıyorum. 

Her ne kadar sitesinde 04 numara için yüksek örtücülük gerektiren cilt kusurlarını kapatır dese de böyle bir şey beklemeyin. Kapatıcılığı orta karar bence. Tabi normal ciltler için fazlası ile yeterli olacaktır. En önemli yanlarından biri de SPF 15 içermesi ki kış ayları için uygun bence, yaz ayları için yetersiz kalır.

40 ml.'lik tüplerde geliyorlar. ve tanesi şu anda eğer zam gelmezse yakın zamanda 23.50 TL. ve 12 ay kullanım süreleri var. 12 ay sürekli kullanan kişiler bitirebilir ama benim bitirebileceğimi hiç sanmıyorum.


01 numara..

04 numara..

Uygulama sonrası değişik bir görüntü veriyor ne tam mat ne de parlak, saten görünüş denilen görüntü daha iyi anlatıyor. Üzerine illaki sabitlemek için pudra geçmek gerekmiyor, onu da tesadüfen dün sürmeyi unutunca fark ettim ki gün boyu bir bozulma falan olmadı, sadece biraz parlama yaşadım ama bu sıcakta normaldir. Özellikle 01 numaranın göz altımda verdiği sonucu oldukça beğendim. Bu kremden sonra kapatıcı daha çok etkisini göstermeye başladı. Görevi cilt rengini eşitleme olduğu için de cilt tonuna göre değişiklik göstermiyor. Pigmentler her ciltte aynı işlevi görüyor. FlorMar'ın son zamanlarda yaptığı başarılı işler malum, bu kremler de en azından benden ortanın üstünde not aldılar.  Ürünü buradan inceleyebilir veya satın alabilirsiniz. Ayrıca FlorMar mağazalarında da ürünü deneyebilirsiniz.
Sevgiler..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...