29 Ocak 2019

Essence Yeni Paletler..

Essence uzun zamandır ilk defa yeni ürün getirince raflara tabi bize de zevkle denemek kalıyor. Bugün özellikle paletleri inceleyeceğiz tabi. Bu paletlerin yani hem far hem aydınlatıcının iki çeşidi var. 

27 Ocak 2019

Irmak Ayakkabı Alışverişi..

Son zamanlarda mağazadan olduğu kadar online ayakkabı alışverişi de yapmaya başladım. Tabi bunda alışveriş sitelerinin oldukça fazla çeşit içermesinin ve çok daha uygun fiyatlara sahip olmasının da büyük rolü var.  Son site keşiflerimden biri de Irmak Ayakkabı oldu. Siteyi incelediğinizde gerçekten bottan spor ayakkabıya, stilettodan babete pek çok çeşidi bir arada görebileceksiniz. 


Sleek Cleopatra's Kiss Highlighter Paleti..

Sleek narkası Türkiye'ye ilk geldğinde ilk aldığım şey bir aydınlatıcı palet olmuştu, Sleek Solstice Highlighting palet aldığımdan beri elimden düşmeyen ve en sevdiğim aydınlatıcılarımdan oldu. Yeni bir palet yani Cleopatra's Kiss'i de daha yeni çıktığında Instagram'da görür görmez ben bunu almalıyım demiştim. Neyse ki Gratis beni fazla bekletmedi ve ben  bir  indirimde bu palete 29 TL'ye kavuştum. Normal fiyatı ise 55 TL.

Sleek Cleopatra's Kiss Aydınlatıcı Paleti

Sleek Eye&Cheek Palette A Midsummer's Dream..

Sleek Gratis tarafından ilk getirildiğinden beri stantlarda sadece iki şey dikkatimi çekmişti. İlki Solstice aydınlatıcı palet ki kendisini hemen anında almıştım. İkincisi  de  A Midsummer's Dream isimli eye&cheek palet yani far ve allık paleti. Bunu da bayram indiriminin ilk günü son kalan ürünü almak sureti ile 26 TL.'ye almış bulunuyorum. 
Sleek Eye&Cheek Palette A Midsummer's Dream

Sleek Matte Me Metalik Ruj incelemesi..

Gratis son zamanlarda baya yeni ürün getirdi. Önce Wet n Wild ile başladı, hemen peşinden de Sleek markasına ait yeni bir aydınlatıcı paleti ve mat metalik rujları getirdi. Bu aydınlatıcı paletinin ismi Sleek Distorted Dreams, kendisini instagramda ilk gördüğümden beri ağzım açık seyrediyorum. Metalik mat rujları ise hiç görmemiştim, gerçekten büyük sürpriz oldu gelmeleri. Bugün Aydınlatıcı paleti sonraya bırakıp mat rujları inceleyeceğiz.

Sleek Matte Me Metalik Ruj

24 Ocak 2019

Jade Roller vs. TBS Yuz Masaj Aleti Karsilastirmasi..

Uzun süredir cildime sürdüğüm serum,maske ve krem gibi ürünlerin etkilerini arttırmak için 2 sene evvel almış olduğum The Body Shop yüz masaj aletini kullanıyorum. Çift başlıklı olması cilde çıplak  yani maskesiz olarak masaj yapmak için çok uygun. Cildimi güzel toparladı. Tek olarak yazısı da yazmıştım makyaj blogumda okuyabilirsiniz. Ama uzun zamandır merak ettiğim Jaderoller masaj aletini de alarak ikili bir yazı yazmak istedim.  Türkçe adı ile yeşim taşı masaj aleti nedir ve nasıl kullanılır, ayrıca TBS masaj aletinin faydaları nelerdir ve birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajları nasıldır  hepsini bu yazıda göreceğiz.


22 Ocak 2019

Kirpik Perması Nedir ve Nasıl Yapılır?


Kirpik Perması Nasıl Yapılır?
Kirpiklerin daha kıvrık ve hacimli görünmesini sağlayan bir kozmetik işlemidir. Kirpik perması işinde uzman bir yerde yaptırmaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Ayrıca uygulama öncesi "kirpik perması nasıl yapılır" konusunun bilinmesi uygulama esnasında büyük rahatlık sağlayacaktır. Perma işlemi ortalama olarak bir saat de gerçekleştirilmektedir. İşlem için öncelikle kirpiklerinize uygun olarak minik bigudi seçilmektedir. Kirpikleriniz bu bigudiye sarılarak üzerine özel solüsyonlar sürülür. Bu işlemler ayrı ayrı gerçekleştirilmekte olup iki ayrı solüsyon işlemi uygulanır. Son aşamada ise kirpiklerinizin hava ile olan teması tamamen kesilir.

20 Ocak 2019

Cecile Keçi Sütü İçeren Makyaj Serisi..

Aralık ayı içerisinde firmalardan gelen ürünler yazısında bahsettiğim Cecile Kozmetik'in keçi sütü içeren serisine ait 3 üründen bahsetmek istiyorum. Likit aydınlatıcı ve kapatıcı ve 3'lü far paleti. Ayrıca ürünleri seçili Gratis şubelerinde satıştalar şu anda.  Keçi sütünün yoğun protein yüklü olmasından  dolayı uzun zamandır cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir içerik ama ilk defa  renkli kozmetik ile birlikte kullanılıyor. Bu nedenle ürünlerin besleyici ve nemlendirici özellikleri var. Ancak bu özellik en iyi şekilde serinin primer, fondöten, BB krem gibi  ürünlerinde test edilecektir diye düşünüyorum ki bunlardan hiç biri bende yok. Likit kapatıcı evet vaat edildiği gibi kremsi yapıda ve kolay uygulanıyor. Ama ekstra bir nemlilik vermesi konusunda bir iddiada bulunamam açıkçası.


16 Ocak 2019

Day Care Yuz Temizleme Urunleri..

Bir süre önce File Marketleri'ni gezerek bilgi almak için bir davet almıştım. File Market İstanbul'da bir kaç yerde var,  ve birkaç başka şehirde özellikle Bursa'da var sanıyorum. Sitesinden bulunduğunuz yerde olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 


8 Ocak 2019

Faberlic Blur Cream ve Enerji Veren Serum İncelemesi..

Geçtiğimiz yaz sevgili Melisa'nın daveti ile Faberlic lansman toplantısına katılmıştım. Daha sonra araya tatil falan girince ürünleri denemem ve yazmam baya uzadı. Hemen öncelikle denemeye aldığım 2 ürün ile yazmaya başlayacağım.


Miniso Flawless makeup line..

Bir süre önce Miniso'dan içinde son gelen makyaj ürünlerinin olduğu çok tatlı bir paket almıştım. Paketten çıkan flawless mineral allık ve 2 rujun incelemesini bugün yapacağız. Diğerleri sonraya kalacak. 


6 Ocak 2019

Aralık Ayı Boyunca Firmalardan Gelenler..

Bir ay boyunca sanırım yılbaşı olmasının da etkisi ile baya bir firma gönderisi oldu. Gelenlerden hemen kısa kısa bahsetmek istiyorum ki ilk izlenimlerim hakkında fikriniz olsun. daha sonra tek tek de yazacağım tabi.

Mara Kozmetik Lip Bomb Likit Mat Ruj..

 Yaz aylarında 1-2 marka hariç ki onlar da sadece Flormar ve Jeffree Star Cosmetics'e ait olmak üzere hiç bir şekilde mat ruj kullanmayı sevmiyorum. Ama değişik ve özellikle ayna efektli ojeleri ile tanıdığımız Mara Kozmetik lip bomb adını verdiği şahane mat rujlar çıkartınca tabi ki hemen denedim ve sizin için hemen bloga da ekliyorum.

3 Ocak 2019

Aralık Ayı Alışverişleri..

Aralık ayı fena geçti, son alışveriş yazımda da yazmıştım hem doğum günü ayım hem yılbaşı olunca bu ay baya bir alışveriş yaptım. Ama kesinlikle pişman değilim çünkü hepsini severek aldım ve kullanacağım. Hemen bakalım neler almışım.


1 Ocak 2019

Aralık Bitenler..

Yılın son bitenler yazısına başlıyoruz. Bu aynı zamanda 2019 yılının ilk yazısı olacak. Bu yıl blog konusunda ne yapacağıma da karar vereceğim bir yıl olacak. Evet okunma oranları son zamanlarda hiç fena değil ama yine de istediğim yerde değil. Hevesim kaçıyor biraz tabi ama yine de blogumu bırakmaya gönlüm elvermiyor, bakacağım artık duruma. Hemen 2018 yılının son bitenler yazısına geçelim, neler bitmiş neler çöpe gitmiş.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...