23 Mayıs 2013

Asetonsuz Oje Temizleyici..

Bu asetonsuz oje temizleyiciyi hafta sonu Watsons'da görüp denemek için aldım. Almamın en önemli sebebi alt tarafında simli ojeleri ve tırnak yapıştırıcılarını  da  temizler ibaresinin bulunmasıydı. Biliyorsunuz simli ojelerle çileli bir aşk yaşıyoruz, sürmesi kolay, çıkartması bir eziyet. 
Değişik değişik 4-5 rengi vardı, sanırım kokuları da farklı farklıdır. Ben öncelikle bu pembe olanı aldım, sanki hafif çilek kokuyor.  Bu arada şişenin üzerinde Nynn yazıyor sanırım, yani adı bu ancak çözebildim.

Alır almaz hemen o gün tırnağımda olan China Glaze Bling it on isimli simli ojeyi çıkartmak üzere denedim. Ojeyi tek kat olarak sürmüştüm, buna rağmen normalde folyolardım çıkartmak için. Bu temizleyici ile biraz uğraştırmakla beraber normal asetonlu temizleyiciye göre daha kolay çıkardı. Ama kat kat sürülmüş mesela bir CG Prismatic gibi bir ojeyi temizleyeceğini sanmam, o tür ojeleri yine folyolamaya devam edeceğiz. Ama elimizin altında da bu tarz bir ürün olması iyi bence. Daha sonra baktım aynı ürün Gratis'de de varmış.

Ürünün pompalı olması güzel ancak pompaya yavaş basın yoksa dışarıya bir miktar ürünü püskürtebiliyor.

Tırnak bakım ve temizleme rutinleri kapsamında sürekli alacağım bir ürün oldu bu, fiyatı 4.5 TL. olması lazım. Ancak bu fiyata göre miktarı biraz az geldi bana, düz ojelere değil ama simli oje temizlerken baya bir miktarda kullanmak zorunda kaldım çünkü. Bu hızla giderse çabuk biter. Yine de tırnaklarınız için asetonsuz bir şeyler kullanmak isterseniz aklınızda olsun.
Sevgiler.

8 yorum:

 1. bu benim de dikkatimi çekti ama bu büyüklükte bir aseton için fiyatı fazla geldi açıkçası...

  YanıtlaSil
 2. Gratis'te de var. Aldım bile. Ama markasını hala çözemedim.

  YanıtlaSil
 3. Simli ojeler tam baş belası, çıkmıyor diye sürmek istemiyorum artık. Bunu bir deneyeyim :)
  Bu arada bloğunu yeni keşfettim hemen takibe aldım bana da beklerim :)

  http://damlakalaycik.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. @ojelerimiseviyorum..evet biraz fazla o nedenle sadece tek kat simli oje çıkarmak için kullanacağım..

  YanıtlaSil
 5. @birmakyajbloguyazarı..:)) evet ben de emin olabilmiş değilim hala adından

  YanıtlaSil
 6. @damlakayacık..simli ojeyi çıkarmak için en iyi yöntem folyo yöntemidir onu kullansan çok rahat edersin.. Bloguna bakacağım hemen tabi :))

  YanıtlaSil
 7. Güle güle kullan,bende almıştım bundan çok nazikçe temizliyor ojeyi sevdim bayabi,şişesi bittikden sonrada deliksiz olan asetonlarımı içine döküp pompalı oluşundan yararlanmak istiyorum:)

  YanıtlaSil
 8. @madamkokoş.. Teşekkürler çok iyi fikir ben de elimdeki dia asetonları dökerim içine :))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...