23 Temmuz 2018

Thalia Natural Age Defense Sakura Yüz Maskesi..

Thalia Natural markasını mutlaka duymuşsunuzdur. Daha önce blogda parfümlerinden ve değişik bir kaç ürününden bahsetmiştim. Bugün bir süre önce çıkan age-defense yani yaşlanma karşıtı sakura çiçeği özü içeren nem maskesinden bahsedeceğim. 
Thalia Natural Age Defense Sakura Yüz MaskesiThalia Natural Age Defense Sakura Yüz Maskesi

Öncelikle Thalia Natural markası kendi internet sitesinde, seçili Watsons mağazalarında, Boyner'de ve çeşitli internet sitelerinde satışta bulunuyor ve fiyatları da gerçekten çok uygun.  

Thalia Natural Age Defense Sakura Yüz Maskesi

Maskemiz kuru ciltler için düşünülmüş ve içindeki sakura özü ile kolajen oluşunu teşvik ederek yaşlanmaya karşı önlem alırken aynı zamanda derinlemesine bir nem de vermeyi vaat ediyor.  Aynı zamanda cilt lekelerini de gideriyormuş ama bunu belki çok uzun bir zamanda yapabiliyordur. Ben böyle bir deneyim yaşamadım. 

Thalia Natural Age Defense Sakura Yüz Maskesi

İçindekiler hiç fena değil, cildi rahatlatıp nem verecek ögeler mevcut içinde.

Thalia Natural Age Defense Sakura Yüz Maskesi

Aynı zamanda paraben ve cilde sahte bir yumuşaklık ve nemlilik hissi veren ve aslında bir petrol türevi olan parafin bulunmuyor. Maske verdiği nemi içindeki doğal çiçek yağları ile gerçekleştiriyor. İçerisinde parfüm bulunuyor ama sürüldükten sonra alınacak kadar yoğun bir kokusu yok. 

Thalia Natural Age Defense Sakura Yüz Maskesi

100 ml.'lik ürün kendi sitesinde 25 TL.'ye satışta bulunuyor ki normal bir fiyat bu boya göre. 


Thalia Natural Age Defense Sakura Yüz Maskesi

Maskenin yapısı hafif hatta son zamanlarda aşırı sıcak ve ben sıcaktan çok ama çok rahatsız olduğum için bütün kil maskelerini falan bir tarafa bıraktım, kullanabildiğim tek maske/bakım ürünü bu. Çünkü yapısı hafif, cildim yaz olması nedeni ile çok kuru olmamasına rağmen hemen emiliyor, yağlı bir his bırakmıyor en önemlisi fazlalık hissettirmiyor. Maske temizlendikten sonra cildimde ferah ve yumuşak bir his kalıyor. Daha sonrasında üzerine bir termal sprey bir de günlük nemlendirici ile bakımımı tamamlıyorum. 

Maskeyi yazdan sonbahara hatta kışa geçerken daha sık kullanacağımı düşünüyorum. Mesela şimdi haftada 1 kullanıyorum,  o zaman haftada 2 hatta 3 ihtiyacım olur diye düşünüyorum. O zamana  kadar biterse de yeniden alırım sanırım. Sizin son zamanlarda favori bir maskeniz var mı bakalım?
Sevgiler..

25 yorum:

 1. Bu maskeyi kullanırken olgun ama cildi yağlıya dönük kişiler daha çok sever diye düşünmüştüm, yanılmamışım. Benim nemsiz ve kuruya dönük cildime yetmedi; ama, cilt tipi seninkine benzeyenler severek kullanaiblirler :) Çok sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @başakçelik maske için kuru ciltlere göre diyor ama bence de biraz yetersiz kalabilir çünkü nem vermesi benim için gayet yeterli oldu :-))

   Sil
 2. Nem maskelerini seviyorum ama bu ürünün içinde Sakura çiçeği olması ayrı bir ilgimi çekti.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @mormenekşe evet bu serinin özelliği hem de çok güzel kokuyor bu sayede :-)

   Sil
 3. Yağ his ibırakan şeyler yazın beni çok rahatsız ediyor. Ki cildim kuru olduğu halde. Bu o anlamda iyi anladığım kadarıyla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @saadetuslu cildin kuruysa hop diye çekecektir içine dokunduğunda böyle hafif nemli ve yumuşak bir his bırakacaktır..

   Sil
 4. ooo hem de sakuralı nne güzel aryık yaşlanmıycaz oleey :)

  YanıtlaSil
 5. Thanks for your honest and detailed review. Am always on the look for reviews on new products.

  YanıtlaSil
 6. @asueesua lekeler için konuşmaya çok erken bence.. sadece procsin değil bütün siyah maskeler çıkartırken canımı anormal yakıyor o yüzden hiç kullanamıyorum .-((

  YanıtlaSil
 7. bu markaya ait henüz bir şey denemedim yıldız parti süsü de hiç bir yerde yok :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @kozmetikpsikolojisi :-))) İstanbuldaysan Eminönü, Mahmutpaşa gibi yerlerde olabilir ama bizim evin oradakinde kesinlikle var :-)))

   Sil
 8. Çok duyduğum ancak hiç denemediğim bir marka

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ebrubayrak güzel ve içerik olarak nispeten iyi bir marka tavsiye ederim .-)

   Sil
 9. Bende çok sevdim bu maskeyi ama kışın daha çok kullanabilirim. Şimdilik cildimi biraz yağlandırdığını belirtmeliyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ayşegül olabilir canım kışın daha iyi etkisi olur sanırım...

   Sil
 10. Yazın daha çok cilde sürülüp bırakılan, temizlenmeye gerek duyulmayan maskeleri tercih ediyorum. Nem önemli ama yeterli değilse işime yaramaz sanırım !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @nilgün kuru ciltliysen sürüp bıralabilirsin ben de bazen temizlemiyorum öylece kalıyor..

   Sil
 11. İçerik çoğu markaya göre gayet güzelmiş. Kumarin olmasa içeriğinde daha güzel olurmuş.Son zamanlarda okuduğum araştırmalarda alerji, karaciğer hasarı vs verdiğine dair şeyler okuyunca bu içeriği de mercek altına alır oldum. En azından sonlarda olduğu için içerikte azdır :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ilkeçevik hiç bilmiyorum onu döner dönmez araştıracağım hemen

   Sil
 12. Bu markayi merak ediyorum 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @derya ben seviyorum güzel ürünleri var 😊

   Sil
 13. Kışın nem özellikle de Ankara soğuğunda en büyük derdi oluyor cildimin. Bu markanın henüz hiçbir ürününü denemedim, bu maskeyle başlayabilir ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @buralıolmayan evet kışa doğru daha keyifli olacak kullanması bence de..

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...