18 Mayıs 2018

Nivea 1 Dakika Urban Detox Maske..

Elimde çok çok fazla maske olduğundan son bitenler yazımdan bahsetmiştim. Bir de o maskelere haftada bir ancak sıra geldiğinden hatta bazen gelmediğinden bitmek bilmiyorlar doğal olarak. Ama son zamanlarda her gün kullanabildiğim (tabi unutup atlamazsam) ve çok az süre alan bir maskem daha var. Nivea 1 dakikalık urban detoks maskesi. Bu maskenin bir kaç değişik çeşidi var sanırım ama ben arındırıcı olanı deniyorum şu an.

Nivea detox maskeSanırım Gratis'den 10 TL. civarında bir fiyata almıştım. Daha fazla vereceğimi de sanmıyorum. Çünkü maske içine hafif bir peeling içeren kil maskesi kıvamında, tamam temizliyor ama bu şekilde iş gören başka maskelerim, temizleyici peelinglerim de var benim. 

Nivea detox maske

Diğer kil maskelerine göre en önemli özelliği 1 dakika kadar kısa bir zamanda uygulanabiliyor olması.  Maskeyi sürdüm 10-20 dakika arası beklettim derdi yok. 

Nivea detox maske

Asıl amacı günlük olarak cildi çevresel kirlilikten arındırarak temizlemek. O nedenle makyajınızı çıkarttıktan sonra son aşama olarak bu maskeyi uygulayabilirsiniz. İçindeki alcohol denat çoğu kişinin sevdiği bir içerik değil biliyorum. Benim de deneyip yazma isteğim olmasa kullanmazdım herhalde.

Nivea detox maske

Nivea ürünlerinin ambalajlarını severim, genelde kullanışlı ve sağlamdır. Bazı markaların tüplerinin kapakları bir kere açıldı mı hayatta yerine tam oturup kapanmaz ve ürün eninde sonunda kurur. Bu öyle değil neyse ki.

Nivea detox maske

Temiz cilde işte hemen hemen bu kadar aldığınız ürünü göz ve dudak çevrenizden uzak durarak uygulayın, 1 dakika bekletin ve hafif masaj yaparak su ile temizleyin hepsi bu kadar. Daha çok yağlanmaya ve kirlenmeye meyilli olan T bölgesinde kullanımı daha etkili, çok kuru ve kuruya dönük ciltleri ve hassas ciltleri içindeki tanecikler rahatsız edecek ve maske sonrası da ciltleri gerilecektir.
Benim cildimi hakikaten temiz, arınmış ve yumuşak bırakıyor ama ben hemen bir nemlendirici termal su ile cildimi yatıştırıp, üzerine de nemlendirici krem ya da bakım yağı sürüyorum.

Maskeyi baya kullandım, sanırım yaz dönemi içerisinde bitiririm. Başka bir çeşidini de denemeyi şimdilik en azından düşünmüyorum. Yine de kullanıp  memnun kalanlardan veya kalmayanlardan deneyimlerini duymak isterim.
Sevgiler..


31 yorum:

 1. Bu bana PR gönderisi olarak gelmişti ama seninle aynı fikirdeyim... deneme amaçlı 1 kez kullandım ve pek de etkilenmedim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @başakçelik bana gelmedi merak işte aldım tabi :-))))

   Sil
 2. Yine yoğun bir Nivea kokusu hakimdir, eminim...

  YanıtlaSil
 3. Kullanmadım ama şu 1 dakika olayı çok gerçekçi gelmiyor bana nedense. Maske değil de yüz temizleme rutini işini görüyor sanki o kadar sürede. Zaten peelingler de o işe yarıyordur..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @yeşim evet aynı işi yapan çok temizleyicim var maske olarak da almam bir daha diye düşündüm 😊

   Sil
 4. yani her türlü duman ve kokudan mı kurtarıyors :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @deeptone evet aslında gün içinde cilt çok pisleniyor maalesef 😬

   Sil
 5. Ben fena bulmadım bide kokusu çok hoş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ümrantuncer klasik Nivea kokusu 😉😉

   Sil
 6. merak ettim ama almam sanırım :)

  YanıtlaSil
 7. Ben memnun kaldım ama bitirmeden başka maskeye geçtim ilaç kullandığım için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ayşegül roacutane için uygun bir ürün değil bence bu zaten iyi yapmışsın

   Sil
 8. @asueesua elinde başka kil maskesi varsa onlar da olur 😊

  YanıtlaSil
 9. Ben de ihmal ettim yapayim bu ara nemlendirici maske 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @derya ben haftada 1-2 mutlaka yaparım ...:-))

   Sil
 10. yüzümde yağlı bir his bırakmasını sevmedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @lerzankara sana hiç olmamış o zaman ..

   Sil
 11. Benim cildimi fena yaktı bu maske. Taneciklerinin yoğunluğunu da sevmedim. Sevenler olacaktır ama almaya değecek bir maske değil bana göre ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @buralıolmayan oo hiç olmamış sana daha hassas ciltler için maskeler var doğru söylüyorsun ..

   Sil
 12. Uzun süre bekletilmemesi iyiymiş. Ben sevemedim bir türlü maske sürüp bekletmeyi. Pratikliği açısından deneyebilirim.

  YanıtlaSil
 13. Yanıtlar
  1. @ebrubayrak yakında 1-2 tane de nem maskesi yazacağım o zaman .-))

   Sil
 14. Bu seriyi çıktığından beri çok yerde gördüm ama hem içeriği hem de 1 dakikada vaatlerini yerine getireceğini düşünmediğimden hiç ilgimi çekmemişti. Yorumlardan anladığım kadarıyla da çok elzem bir ürün değilmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @fulyayıldız daha uygun peeling maskeler olduğu için bence de çok elzem bir ürün olmadı..

   Sil
 15. Ben nedense klasik Nivea krem dışındaki ürünlerle pek anlaşamıyorum. Cilt bakım ürünlerinden hiç memnun kalmıyorum. En son aldığım 1-2 ürününü de beğenmedim, artık maceraya girmem sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @nilgün benim beğendiğim bir kaç ürünü var yüz temizleme jel ve köpükleri mesela ama bu maskeleri pek olmamış :-/

   Sil
 16. bu ürünün faydalı bir ürün olduğunu düşünmüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @kozmetikpsikolojisi ekstra bir fayda görmedim ben de..

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...