11 Kasım 2015

Şarj edilebilir diş fırçalarına dair doğru bilinen yanlışlar..

Manuel diş fırçası şarj edilebilir diş fırçası kadar iyi temizler!
Yanlış.  İlk kullanımdan itibaren şarj edilebilir diş fırçaları manuel fırçalara oranla  2 kat daha fazla plak temizler. Bu özellik dişlerinizin yalnızca dış görünümü için değil, sağlığı için de oldukça önemli. Plak, dişin dış kısmını kaplayan bakteri tabakasıdır. Bakteriler yediğimiz yiyeceklerdeki şekerle beslendikleri için, zamanla asit oluştururlar. Bu nedenle bakterilerin diş yüzeyine yerleşmesi, diş ve diş eti hastalıklarının en önemli sebeplerinden biridir.
Oral-B’nin elektronik fırçalarının tamamında fırça başlıkları yuvarlak olarak tasarlanmıştır. Bu yenilikçi tasarım sayesinde her dönüşte farklı bir açıyla dişin tüm yüzeyinin temizlenmesine olanak sağlar. Küçük boyutuyla her bir dişin yüzeyine ve diş aralarına rahatlıkla ulaşabilir.
Şarj edilebilir fırçalar yalnızca ağız ve diş sağlığı konusunda problem yaşayan kişilere tavsiye edilmektedir!
Yanlış. Oral-B’nin yaptığı bir anket çalışmasında, katılımcıların %39’unun ancak dişleriyle ilgili herhangi bir problem yaşadıktan sonra şarj edilebilir diş fırçası kullanmaya başlayacaklarını belirttikleri görüldü.


Ağız sağlığında tedaviden çok koruma yöntemi izlenmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü dışarıdan yapılan herhangi bir müdahale, ne kadar iyi olursa olsun kendi dişinizin sağladığı rahatlığı ve fonksiyonelliği sağlamaz. Dişleri korumanın en önemli yolu, ağız ve diş problemlerinin bir numaralı sorumlusu olan plak tabakasını ortadan kaldırmaktır. Şarj edilebilir diş fırçaları, plak temizliği konusunda manuel diş fırçalarından %100’e kadar daha fazla etkilidir. Plak, yapışkan bir madde olduğu için diş fırçanızdan da ayrılması zordur. Bu nedenle diş hekimleri ortalama 3 ayda bir diş fırçanızı yenilemeniz gerektiğini söylüyor.
Şarj edilebilir diş fırçası da kullanıyor olsanız, 3 ayda bir fırça başlığı  değişimini gerçekleştirmek durumundasınız. Oral-B, elektronik diş fırçanızı kolayca yenilemeniz için değiştirilebilir başlıklarla size sunuyor.
Nasıl bir diş fırçası kullanıyor olursanız olun, diş fırçalama süreniz aynı olduğu için aynı etkiyi yakalayabilirsiniz!
Yanlış.  Diş hekimleri, dişlerinizi günde en az iki kez, 2 dakika fırçalamanızı öneriyor. Ancak yapılan araştırmalar ve klinik deneyler, dişlerinizi 2 dakika şarj edilebilir diş fırçalarıyla fırçalamanızın çok daha etkili sonuçlar almanızı sağladığını gösteriyor. 
Şarj edilebilir diş fırçaları diş yüzeyine zarar verir!


Yanlış.  Yukarıda bahsettiğimiz anketin bir başka ilginç sonucu da, anket katılımcılarının %5’inin şarj edilebilir diş fırçasının diş yüzeyine zarar verdiğini düşünmesi. Oral-B’nin şarj edilebilir diş fırçaları, basınç göstergesi sayesinde diş fırçasını dişinize çok fazla bastırdığınızda çalışmasını durduruyor.
Tüm şarj edilebilir fırçalar aynı özelliktedir!
Yanlış.  Herkesin diş yapısı birbirinden farklı. Bu nedenle Oral-B kullanıcılarına birbirinden çok farklı özelliklere sahip farklı şarj edilebilir diş fırçaları sunuyor. Hassas dişetleri için, farklı büyüklükteki diş aralıkları için ya da sararmış dişleri beyazlatmak için birbirinden farklı bir çok diş fırçası modeli bulunuyor.
Detaylı bilgi almak için videoyu izleyebilirsiniz. Ürün alternatiflerini görmek için tıklayınız. KAYNAK: www.uplifers.com


Bir boomads advertorial içeriğidir.

16 yorum:

 1. biraz alakasız olacak ama belki biliyorsunuzdur 2 gündür instagramımdan bişey paylaşamıyorum paylaşma sayfam yok mesaj gibi çıkıyor anlamadım gitti :( sizde de var mı bu sorun ya da ne yapmalıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @kozmetikpsikolojisi şimdi baktım kendi sayfama ama normal gözüküyor hiç bir fikrim yok neden olduğuna dair :-(((

   Sil
 2. ben de sadece özel durumlarda öneriliyor sanıyordum bu fırçaları

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @bademlebuduk yok canım ben bir ara kullanıyordum hakikaten çok iyi normal fırçaya göre ama sonra bozuldu fırçam ve yaptırmadım tabi öylece kaldı :-((

   Sil
 3. Ben de şarjlı kullanıyorum. Bence de normal fırçadan daha iyi temizliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @bakbuharika evet bence de öyle ama çabuk bozuldu benimki maalesef :-((

   Sil
 4. Teşekkürler canım bu fırçalarla aklıma takılan sorulara cevap oldu bu yazın kendi adıma mutlu oldum biraz tedirgindim onlara karşı başlığı da ara ara değişiyor olması çok iyi.
  Blogumda ki özel konuya yorumla desteğin için teşekkürler. lütfen genç profosyonel demeyin kendilerini şikayet edeceğinizi mutlaka bildirin blog hırsızlığı yapanlara çok ileri gidildiğinin maalesef anlı örneği oldum:(
  kucak dolusu sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @örgüçantam rica ederim hepimizin ortak sorunu bu emek hırsızlığı gördüğümüz yerde hemen açıklamalıyız ki yapamasın bir daha kimse..

   Sil
 5. Hiç şarjlı diş fırçası kullanmamıştım. Bu bilgileri almak iyi oldu.. Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @renklipastasepeti beğenmenize çok sevindim :-)))

   Sil
 6. Çok kullanışlı bir fırça.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @kendimutfağındaşef evet bence de öyle :)

   Sil
 7. Çok faydalı bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
 8. Yanıtlar
  1. @arzununlezzetadası evet hakikaten fark oluyor normal fırça ile..

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...