2 Şubat 2015

Kordonciyan Smokin dünyası...

Bir önceki yazımda bol bol etkinlik mekanından ve bizden bahsettiğime göre bu yazıyı tamamen Levon Kordonciyan'ın dedesi tarafından kurulan Altın Makas-Kordonciyan smokinlerini yani erkek abiye modasını tanıtmaya ayırabilirim demektir.

Levon Kordonciyan
Doğru söylemek gerekirse erkeklerde hele de abiye giyim hiç ilgi alanım değil, zaten maalesef Türk erkeği bu tarz giyimi pek bilmiyor. Biz de ancak Oscar törenine, Golden Globes'a arada bakıp yabancı aktörlerimiz ne giymiş, Bradciğimiz hala eskisi gibi formda mı diye iç geçiriyoruz. 

Levon Kordonciyan

Halbuki şekilde görüldüğü gibi erkek abiye modası denen bir şey var arkadaşlar. Özellikle yeni evleneceklere, damatlık seçeceklere sesleniyorum. Bu sene damatlıklarda kırık beyaz ve renkli smokin ceketler çok modaymış. Geceye nikah kıyılırken siyah ceketle başlayan damat beyimiz daha sonra ister papyonunu açabilir isterse de beyaz ceketle geceye devam edebilirmiş. Smokinin altına rugan ayakkabı giymek gerekirmiş. Tabi ki kravat değil mutlaka papyon takılması gerekiyormuş. Beyaz smokin ceketin içine renkli kuşak takılırmış.. Frak ceketinin yaka cebinde bir mendil ve giyen centilmenin elinde de mutlaka beyaz ince eldiven olmalıymış.

Levon Kordonciyan

Modayı burada yakından inceleyebilirsiniz arkadaşlar serbest :-)))

Kordonciyan ailesi pek çok ünlüye smokin, gece kıyafeti hazırladığı gibi devlet büyüklerine katıldıkları davetler, resepsiyonlar için smokin dikiyormuş. Kişiye özel dikilen smokinlerin kumaşları özel olarak hazırlanıyor ve içlerinde sigara, yağ gibi kokular tutmayacak şekilde işlemden geçiyormuş. Kordonciyan'ın kimlere kimlere smokin diktiğini buradan görebilir ve çok şaşırabilirsiniz çünkü ben öyle oldum. Kordonciyan ailesi sadece erkeklere değil hanımlara da smokin dikiyor. Bir de güzel haber, artık Kordonciyan smokinlerini özel günleriniz için kiralayabileceksiniz. 
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...