18 Eylül 2014

DNA REPAIR ile CİLDİNİZİN DNA YAPISINI KORUYUN..

Cilt yaşlanmasının en önemli nedeni olarak gösterilen DNA hasarları için ABD’li Biopelle Laboratuvarları DNA Repair’i geliştirdi. Cildin daha doğal ve sağlıklı bir forma kavuşmasına yardımcı olan DNA Repair üç yeni ürünüyle DNA hasarının farklı aşamalarında cildin kendi DNA’sını onarma becerisinin korunmasına destek veriyor.

DNA’nın yaşamın yapı taşı olduğunu belirten Biopelle’nin Uluslararası Eğitim Uzmanı Jeff Starling, dünya ile aynı anda Türkiye piyasasına sunulan DNA Repair’i tanıtmak için geldiği Türkiye’de medya mensuplarıyla buluştu. DNA’nın hücrelerimizin çekirdek ve mitokondrilerinde bulunan ve tüm biyolojik faaliyetleri düzenleyen bir molekül olduğunu hatırlatan Jeff Starling, “Her gün hücrelerimizde binlerce DNA hasarı olduğu tahmin ediliyor. Cilt yaşlanmasının en önemli nedeni DNA hasarının giderilememesidir. Bu hasara yol açan en önemli etkenler güneşin ultraviyole ışınları, çevre ve hava kirliliği, gıdalarda kullanılan kimyasal katkı maddeleri, sigara dumanı ve şekerli gıda tüketimidir” diye konuştu.DNA Repair’in bitki ekstraktları ve enzimlerden oluşan güçlü içeriği ile DNA hasarının giderilmesine yardımcı olduğunu anlatan Jeff Starling, DNA Repair ürünlerinin içeriğinde bulunan plankton ekstresinin (photosomes) güneşin UV ışınlarını fotsentez için kullanarak UV hasarının giderilmesine yardımcı olduğunu söyledi. Arabidopsis thaliana bitkisinin (roxisomes) mitokondride bulunan ve oksidasyonla hasar görmüş DNA’yı vücuttan uzaklaştıran vücut enzimi OGG-1’in oluşumunu desteklediğini belirten Starling, “Vücut günlük çalışma sisteminde DNA mutasyonlarının sadece yarısını ayıklayabilmektedir. Vücutta DNA mutasyonlarını ayıklayan enzime T4N5 adı verilir. DNA Repair’in içeriğinde bulunan micrococcus lysate enzimi (ultrasomes) T4N5 enzimini güçlendirmeye yardımcı olur” dedi.

Sağlıklı cilt elde etmek ve cilt sağlığını sürdürebilmek için DNA onarımının cilt bakımında yaşamsal olduğunu vurgulayan Jeff Starling, DNA Repair ürünleri hakkında şu bilgileri verdi:
“Çevre ve hava kirliliği kaynaklı DNA hasarlarında güçlü antioksidan serum Urbane RenewalTM kullanılmalıdır. Cildi çevresel kirlilikten ve serbest radikal hasarlarına karşı koruyan aktif maddelerle yüklü güçlü bir kalkan oluşturan Urbane RenewalTM, DNA korumasının yanı sıra, hücrenin yaşam enerjisini sağlayan mitokondrilerin yenilenmesine yardımcı olur. Güneş ışınları kaynaklı DNA hasarlarında ise yeniden yapılandırma ve güneşten koruma sağlayan gündüz bakım kremi Stop the ClockTM öneriyoruz. Bu ürün sıkılaştırıcı peptitlerle cildi yeniden yapılandırırken, aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de korumaya yardımcı olur.


Stop the ClockTM içeriğinde yer alan kimyasal ve fiziksel bariyer sağlayan güneş koruyucu ajanların yardımıyla daha geniş kapsamlı korunmayı destekler. Stop the ClockTM özellikle tek atımlık ürün isteyen erkekler için idealdir.”

Tükettiğimiz şeker kaynaklı DNA hasarının korumasında cildin kendi DNA’sını onarma becerisinin artması için anti-glikasyon koruma kremi Cream – No SugarTM kullanılmasının faydalı olabileceğini ifade eden Jeff Starling, cilt yaşlanmasının başlıca nedenlerinden birinin glikasyon mekanizması olduğunu söyledi. Kan şekerinin sık değişmesinin glikasyona, bunun da cildin daha hızlı yaşlanmasına neden olduğunu anlatan Jeff Starling, “Bildiğiniz gibi şeker ısıtıldığında karamelize olarak katılaşır. Ciltteki şeker molekülleri de kolajen ve elastine bağlanarak onları sertleştirir. Bu da cildin yaşlanmasına neden olur. Glikasyonu önlemenin yolu ise meyve sularından, şekerli içecek ve yiyeceklerden uzak durmaktan geçer” dedi.

Türkiye distribütörlüğünü SELTEK’ in üstlendiği DNA Repair ürünleri tüm seçkin eczanelerde satışı sunuluyor.

Satış Fiyatı: Urbane RenewalTM  245 TL (KDV Dâhil)
                    Stop the ClockTM 375 TL (KDV Dâhil)

                    Cream – No SugarTM 345 TL (KDV Dâhil)


Basın Bültenidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...