2 Ocak 2015

#mandelikasit uygulaması içi Essi Güzellik Salonu'ndaydık..

2014 yılının son pazar günü sevgili Fatma'nın organizsayonu ve daveti ile Essi Güzellik Salonu Nişantaşı şubesinde toplandık. Fatma ve Essi bizleri salonun yeni uygulaması olan #mandelikasit uygulamasını deneyebilmemiz için misafir ettiler. Kısaca bilgi vermem gerekirse; Mandelik asit bir meyve asiti ve acı bademden elde ediliyor. Diğer meyve asitleri gibi yakmadan ve kızarıklığa neden olmadan uygulama yapılabilir. Bu uygulama ayrıca mevsime bağlı değildir, cildi inceltmez ve zarar vermez. Leke ve akne tedavisinde ve ışığa bağlı yaşlanma izlerinde etkin olarak kullanılabilir.
Essi Güzellik Merkezi Nişantaşı

Biz Essi Güzellik Merkezi'nin pek çok şubesinden Nişantaşı Rumeli Caddesi Üzerinde olana gittik.  Neredeyse bütün günü bize ayırmış olan Nişantaşı şubesi personeli hepimizle tek tek ilgilendiler, uygulamalar hakkında bilgi verdiler ve yine her birimize de birer seans mandelik asit uygulaması yaptılar. Bu uygulama kişinin sorununa bağlı olarak en az 6-8 seans, haftada bir olmak üzere uygulanabiliyor.  Bir seans olmasına rağmen bazı arkadaşlarımın yüzünde bariz renk açılmasını gördüm. Kendi uygulamamda da merkezdeyken hiç bir fark yokmuş gibi duran yüzüm eve gelince neredeyse bir ton açılmıştı. 
Uygulamanın seansı normalde 400 TL. iken yılbaşına özel olarak bütün Essi şubelerinde 150 TL.'ye düşmüş durumda.
instagram hesabımda da yazmıştım, Essi'nin bütün ikramları bütün sunumları çok özenli, her yer son derece hijyenik ve uzmanları da çok bilgililer, sizi boş yere yönlendirmiyorlar kesinlikle.


Tarçın Events

Sevgili Fatma bizi çok güzel ağırladı demiştim, bir de yılbaşı için hediyeler vermeyi de ihmal etmedi tabi.
Uzay Kimya'nın pek çok temizlik ürününü kullanmışımdır, hala da özellikle yağ ve kir çözücülerini alıp kullanırım. Ürünleri özellikle Tansaş istanbul'da açılmadan önce İzmir'e gittiğimizde stok halinde alıp taşırdım. Şimdi satış noktaları çoğaldı neyse ki de gerek kalmadı.
Uzay Kimya artık bebek ürünleri, bebek temizlik ürünleri konusunda da iddialı ve Benim adı ile bebek temizlik ürünleri serisi çıkartmış. ürünler ekolojik formüllerle ve organik içerikler ile üretilmiş oldukları için bebeklerin eşyalarını, çamaşırlarını, biberonlarını falan temizlemek için güvenle kullanılabiliyorlar.  Özellikle leke çıkarıcı konusunda çok meraklıyım, çünkü bebekli evlerde olduğu kadar bizim evde de leke hiç eksik olmaz. En ufak bir lekede deneyip yorumlarımı paylaşacağım.

Bunun dışında yine organik ürünleri bulunan, Leaping Bunny sertifikalı vegan ürünleri bulunan Aubrey Organics şu anda kullanmakta olduğum şampuanı ve saç kremi ve tabi lip balmı ile aramızdaydı. Bir de tester olarak yüz kremi koymuş, onları da hemen denemek istiyorum.
Şampuanı ise %100 doğal olarak hanımeli özü içeriyor. Tüm şampuanları incelemek veya almak için buraya bakabilirsiniz.
Daha önce parfümlerini ve vücut kremlerini kullandığım Ixora Parfüm'ün bu sefer Gladiator isimli erkek parfümünü deneyeceğiz, tabi ben değil eşim deneyecek bakalım. Ayrıca NightBomb, Whisper ve Gladiator testerları da bulunuyor elimde, Whisper'ı kullanmıştım ama NightBomb'a da bakacağız. Ixora markalı ürünlere buralardan erişebilirsiniz.
Şimdi geldik evimizin yılbaşı hediyesine,  Pera Bulvarı ev dekorasyonunda çeşitlilikten hoşlananlar için çok hoş ve değişik ürünleri bulunan bir site, hem yastıklara hem de siteyi inceledikçe bütün ürünlere bayıldım.
Bir de Pilates Point Studio'dan uzmanlar aramızdaydı ve bize pilatesin, yoganın faydaları, her yaşta sporun hayatımızda olmasının önemini anlattılar. Bundan 2 yıl evveline kadar neredeyse her gün yoğun spor yapan bir insan olduğum için bunun önemini çok iyi biliyorum ama nedense içime bir bıkkınlık geldi ve gidemiyorum bir türlü. Umarım Pilates Point ile bu isteksizliğimi kırabilirim.


Essi Güzellik Merkezi'nin bir uygulamasını daha deneyip, sizlere bahsedeceğim, o da bölgesel incelme paketi olacak. Karın çevremde sorun yaşadığım için (neden acaba??) o bölgede kullanacağım ve sonuçları sizinle paylaşacağım. Bu arada Essi sadece bir güzellik salonu değil, aynı zamanda uzman yetiştiren, eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir akademi. Burada çeşitli konularda uzman eğitimi de alabiliyorsunuz. Kursun sonunda Milli Eğitim Bakanlığından bir sertifikanız oluyor.
Gerek katılan bloggerla beraber sohbet ile geçirilen hoşça zaman, gerekse de yeni uygulamalar ve ürünler hakkında aldığımız bilgilerle çok güzel bir gün geçirdik. Yeni tanıştığım blogger arkadaşları yine en kısa zamanda görüp, sohbet etmeyi, eski tanıdıklarımla ise daha sık vakit geçirmeyi istiyorum yeni yılda.
Sevgiler..

2 yorum:

  1. Yazını keyifle okudum canım.Ne güzel anlatmışsın,ellerine sağlık.Yeni yılda da bol bol görüşmek üzere :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. @filizşahin teşekkürler Filizcim :)) evet bu yıl da sık sık görüşürüz umarım :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...