27 Ocak 2015

Gülsha gül suyu&yağı..

Sevgili Serap'ın  burada bahsettiğim #babyshower partisinde bizimle olan sponsorlardan biri de ilk defa denediğim Gülsha markasıydı. Marka Isparta güllerinden gül suyu ve yüz yağı üretiyor. Gülsuyu dönem dönem makyaj temizleme rutinimde tonik gibi kullandığım bir ürün zaten, gül yağını ise ilk defa deniyorum.
gülsha

Gül suyu oldukça büyük, 200 ml.'lik bir cam şişede geliyor. Kokusu bana biraz ağır geldi ama gerçek gül hele de Isparta güllerinden üretilen organik gül sularının kokusu böyle oluyor. Neyse ki çok uzun süre kalıcı bir koku değil, tonikleme işlemi bitince koku da gidiyor. Makyaj temizliğinin son aşamasında yani toniklemede başarılı, yüzü güzelce son kalıntılardan da arındırıyor ancak bütün bir ten ve/veya göz makyajı çıkartmakta kullanılamayacak kadar hafif bir ürün bence. Ayrıca kullandıkça gördüm ki doğal gül suyu harika bir antiseptik, minik, çıkmak üzere olan sivilceleri kurutuyor ve cildi koruyor.

gülsha

Benim asıl ilgimi çeken tabi ki saf gül yağı oldu. Önce yüz için demesine rağmen yüzüme sürmekten çekindim ama sonra uygulamaya başlayınca da çok memnun kaldım. Ürün kuru yağa da benziyor biraz, tam dozunda uygulanırsa hemen emiliyor. Zaten gündüz makyaj altı falan kullanmaya uygun değil, gece yatarken kür olarak uygulanabilir ve bu minik şişeler bence bir kür için çok yeterli çünkü yaklaşık 10 gün sürdü bunu bitirmem. 

Elimde 2. bir şişe daha var, onu da bir süre sonra kullanacağım. O dönem çıkan 1-2 sivilcemi de  kuruttu ve yüzüme de güzel bir nem ve aydınlık verdi, o nedenle gül suyundaki antiseptik etki yağda da var bence.  Yüzümde kesinlikle ekstra bir yağlanma yapmadı, gayet memnun kaldım.
Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...