26 Mayıs 2016

Sağlıklı ve Genç Bir Cilt İçin Kolajen Takviyesini İhmal Etmeyin…

35 YAŞINDAN SONRA VÜCUTTA EKSİLEN KOLAJENİ TAMAMLAMAK ÇOK ÖNEMLİ
KOLAJEN YATAĞI İLE SONSUZ GENÇLİĞE KAVUŞUN

Cildin genç, sıkı ve sağlıklı olmasını sağlayan en önemli yapı kolajen zinciridir. Bu zincir elastin ile birlikte, cilt, kemikler ve bağ dokusunda yer alır. Yaşın ilerlemesi ile deride kolajen ve elastin proteini üretimi azalır. Ciltte derin kırışıklık, gevşeme ve sarkma olarak kendini gösteren bu eksiklik, cildin sağlığını da derinden etkiler.

Kolajen yatağıCilt, yapısı itibari ile kendini yenileyebilme özelliğine sahiptir ancak; sigara kullanımı, kötü hava koşulları, güneş, beslenme gibi yaşla birlikte artan dış etkenler cildin yenileme mekanizmasını iyice yavaşlatır.
Ciltteki kolajen yapısına destek olmak için C vitamini ve protein ağırlıklı beslenme önem taşıdığı gibi; sigara ve alkol tüketimi, çay, kahve ve asitli içeceklerden de kaçınmak gerekir.

Kolajen eksikliğinin yarattığı deformasyonun giderilmesi için pek çok estetik uygulama vardır. Ancak, bu estetik yöntemler sadece deformasyon için kullanılır. Tüm vücudun kolajen üretimine destek olmak ve deformasyon başlamadan önlem almak gerekir. Son yıllarda dünyada kullanılmaya başlanan NASA destekli Kolajen Yatakları oldukça iyi sonuçlar verdiği için özellikle Avrupa ve Amerika’da yaygın bir şekilde uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Kolajen yatağı

Tüm dünyada “ışık ile gelen sonsuzluk gençlik” olarak tanımlanan Kolajen Yatağı; cildin derin katmanlarına kadar işleyen 633 nanometre dalga boyutunda ışık ile kolajen takviyesi sağlamaktadır. Ciltte var olan kolajeni korurken, yeni kolajen üretimini de artırır. Ayrıca, ciltteki yara ve yanıkların iyileşmesini hızlandırır, lekelerin azalmasını sağlar, parlak, sağlıklı, elastik ve genç bir cilt yaratır.

Victoria Secret mankenlerinin ve dünyaca ünlü starların kullandığı Kolajen Yatağının; haftada 2-3 kez uygulanan 20 dakikalık, toplam 20 seans sonucunda istenilen etkiyi verdiği gözlenmiştir. Son derece konforlu bir uygulama olan Kolajen Yatağı; sadece cilt yüzeyinde hafif bir ısı hissi verir.

Dünyada güvenle kullanılan NASA destekli Kolajen Yatağı, şimdi Türkiye’de Esstanbul Güzellik Merkezinde.

Uygulamalarla ilgili detaylı bilgi ve ücretsiz muayene için

Esstanbul Güzellik Merkezi 0216.464 00 01 - 02  


*Basın Bültenidir.

6 yorum:

 1. Kolajen yatağı solaryum yataklarına ne kadarda benzior bir an solaryum sandım.:D Ankarada olsa denemek isterdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @makyajtelaşı ben de ilk defa duyuyorum ve kesinlikle denemeyi istiyorum :-))

   Sil
 2. Ilk defa sizden ogrendim desem :) Tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @renklimutfak :-)))) valla ben de ilk defa duydum..

   Sil
 3. Dahs ne icatlar çikacak acaba? Güzel bir bulus ama maddiyat ve zaman açisindan ne kadar uygulanilabilir bilmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @deryanınsporgünlüğü vakit kolay da maddiyat işi kötü :-((

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...