23 Temmuz 2014

Garnier Ambre Solaire dry mist..

Yaz için güneş kremlerini tanımaya devam edelim. Plajda serinlik hissi de verdiği için bu sprey şeklindeki güneş koruma ürünlerini kullanmayı seviyorum. Geçen sene de iki kutu Panama Jack kullanmıştım.

Bu sene hem Garnier, hem de Nivea bu sprey şeklindeki güneş ürünlerinden çıkarmış. Niye Garnier'i tercih ettin derseniz, çocukluğumdan beri kullandığım Ambre Solair güneş kremlerinin şahane kokuları olması ve Nivea'ya nazaran biraz daha ucuz olması diyebilirim. Sanırım indirimli olarak fiyatı 20-25 TL. gibi hatırlıyorum. 

İçinde paraben bulunmuyor, 30 UVA-UVB içeriyor. 200 ml. demesine rağmen bu tarz ürünler çok bereketsiz oluyor. Çünkü sıkarken rüzgarla beraber uçup gidebiliyor. Yüzüme uygulamayı tercih etmiyorum, illa sürülecekse önce ele sıkılıp sonra yüze sürmeyi tercih edebilirsiniz.

Spreyli kapağı sağlam, kullanmadan önce içindeki bilyenin sesi duyulana karar çalkalanıp sonra sıkılıyor.

Plajda verdiği serinlik hissine bayılıyorum, ayrıca çok baskın olmamakla birlikte güzel bir kokusu da var.

Gelelim yağsız his veriyor mu vermiyor mu konusuna, hayır maalesef öyle kupkuru yağsız bir sprey/krem değil. Sıktıktan sonra iyice yedirip, bir süre de beklemek lazım ki tamamen emilip o yağlı his kaybolsun. Plajda kullanımı çok rahat olduğu için bu yağlı/yağsız his konusuna çok takılmadım.

Garnier Ambre Solair Dry Mist muhtemelen yeniden alabileceğim bir ürün, Panama Jack'e göre daha yoğun bir kıvamı var ve yine o ürüne göre de daha bereketli bir ürün olduğunu gördüm. Geçen sene 6-7 günlük bir tatilde bir kutu Panama Jack bitmişti, bunun yine aynı süre içinde   yarısına getirebildim. Bu arada Gratis'de sanırım güneş ürünlerinde %50 indirim var. Ayrıca hem Watsons, hem de Gratis'de bayram indirimleri de başladı.
Sevgiler..

9 yorum:

 1. tatil demeyin bana tatil ürünleri gösstermeyin kaldırımdan atlayıp intahar etmek istiyorum:)))) ama güzelmiş ürün tatile gidemesemde indirimden faydalanıp alabilirim tabiki edirnedeki mağazalrda bulabilirsem:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @yaseminkılınç.. tatlıcım sen bayramda bir yerlere kaçamayacakmısın yakın bir yerler harika olurdu en azından kafa dinlerdin..

   Sil
 2. @edamamo.. evet plajda iyi de oluyor serinlik veriyor..

  YanıtlaSil
 3. Birkaç gündür bu dikkaetimi cekiyor. Babam Garnier spf 50 kullanıyor ama klasik sisede olanlarından. Bunu alacağım bir daha Gratis Rosmann indiriminde 25 lira gibi fiyatı vardı bugun Kipa Migros gibi yerlerde indirimli hali 30du ama :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @yabanmersini.. Böyle sprey şeklinde kremleri seviyorum ben uygulaması kolay.. Fiyatı değişebilir satıldığı yere göre bakmak lazım..

   Sil
 4. Denedim..
  Fiyatı 30 ve küsur..
  2 haftalık tatilimde sonuna geldim, özellikle ilk günlerde daha sıklıkla kullandım son günlerde sıkmadım. Bitti sayılır..Halbuki, kremini alıp uzun uzun 2 sene kullanıyordum.
  Çalkala sık formülü biraz gürültülü. İçinde şıkır şıkır bir şeyler oynuyor.
  Son olarak, tendeki hissiyatı şahane, su bazlı, yapış yapış değil, o açıdan çok sevdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @yasemin .. Evet benimki de bitti sayılır.. Zaten çabuk bitmesi dışında bir sıkıntısı yok ben de tene verdiği serinlik hissini seviyorum..

   Sil
 5. Böyle sprey halinde olanını görmemiştim hiç şans verilebilir gerçekten :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...