16 Nisan 2014

Jo Malone Hand&Body Peeling...

Bugün blogda İngiltere günlerimden tanıştığım, o zaman bile çok sevdiğim bir marka olan Jo Malone var. Daha önce yine yurt dışı seyahatlerimde parfümlerini kullanmıştım ancak cilt bakım ürününü ilk defa deniyorum. Beni bu muhteşem ötesi ancak aşırı pahalı el ve vücut peelingini almaya iten şey arkadaşımın denemem için minik bir kap içinde getirdiği peeling  oldu. O zamandan bu yana bunu almak için ölüp bitiyorum. 
Ancak bu kadar büyük olduğu konusunda hiç bir fikrim yoktu gerçekten, kendisi tam 600 gr. biraz sıksalar 1 kg. olacakmış neredeyse. Tabi hemen bu kadar koca şey bozulmaz mı dedim satış görevlisine ama bozulmazmış ve zaten ürün de genelde 1 sene içinde bitiyor dedi. 1 senede bunu ancak vücuduma da kullanırsam bitirebilirim diye düşünüyorum. Yine de o kadar az miktarı yetiyor ki biteceğe benzemiyor.

İçinde E vitamini, Shea yağı, organik esmer şeker ve bir çok değişik bitki yağı var. Kokusu çok hoş, baskın koku limon aroması ve bana hiç ağır falan gelmiyor. Peeling yapılıp, eller durulandıktan sonra çok hafif bir meyve kokusu kalıyor elinizde.

Kutunun içi şu şekilde dolu ve o kadar yoğun bir ürün ki çok az az kullanmak gerekiyor. Zaten tanecikleri öyle çok mikro boyutta değil, cildi tahriş etmemesi için ovalayarak, az miktarlarda alarak uygulama yapılması lazım. Ben şimdiye kadar sadece ellerim, tırnaklarım, dirsek ve dizlerim için kullandım. Bu 3 bölgede de sonuç muhteşem oluyor. Ellerim bildiğiniz pamuk gibi oluyor ve o kadar da nemli kalıyor ki üzerine bir daha nemlendirici sürmek bile gereksiz kalıyor. Ellere 3-4 günde bir, dirsek ve dize de ihtiyaca göre her gün ya da 2 günde bir uygulama yapabilirsiniz.

Şu kadarı 2 el ve tırnaklar için yeterli, ürünü güzelce ovalayıp, yedirerek tırnak etlerime, parmaklarımın kenarlarına, dirsek ve dizlerime uyguluyorum. Sonra istenirse eller ovalamadan durulanabilir, hatta ben bazen durulamıyorum bile, o tanecikli kısmı elimden peçete ile alıyorum. Ancak o zaman elde biraz yağlı bir his kalıyor ve emilene kadar o his gitmiyor. Durulanırsa yağlı his tamamen gidip, sadece o pamuk hissi ve nemi kalıyor. Hele dirseklere verdiği yumuşaklık hissi mükemmel. Yatarken de direk shea yağlı bir kremle dirsek, diz ve eller beslendiği zaman bir süre sonra farkı göreceksiniz zaten. 

Jo Malone'un parfümlerini de daha önce kullanmıştım, inanılmaz güzel kokarlar ve kalıcıdırlar. Hatta yeni bir parfümünü de gözüme kestirdim ama kararlıyım en az 3 parfüm bitmedikçe yeni parfüm yok bana. Kesinlikle high-end bir marka ve İstanbul Anadolu Yakasında ilk mağazasını da Akasya AVM içinde açtı. Bir peelinge niye bu kadar para döktüğümü sorarsanız da el ve dirseklerime verdiği yumuşaklığı başka hiç bir üründe bulamadığım için diyebilirim. Hele masa başında çalışıp, bütün gün dirsekleri masaya dayanmaktan sertleşen arkadaşlarım bu ürünü denerlerse farkı göreceklerdir. Mağazada bir kaç ürün daha beğendim, ancak bu kadar pahalı ürünler için tester bulunmaması canımı sıktı biraz. Bu peelingi bile arkadaşım bana denemem için vermeseydi, güvenip de alamazdım. Jo Malone'un bile bu tester işine önem vermesi gerekiyor bence.
Sevgiler..

16 yorum:

 1. Güzel günlerde kullan bir de fiyatını yazsaydın merak ettim.:)

  YanıtlaSil
 2. @melal.. teşekkürler :-)) ahh yazabilsem yazacaktım ama elim gitmiyor :-))

  YanıtlaSil
 3. bazen de kendimizi şımartacağız ki hayatın tadı çıksın :))
  keyifle kullan, sevgiler

  YanıtlaSil
 4. @bademlebuduk.. evet canım haklısın bu da tam şımarmalık bir şey verdiği yumuş his inanılmaz :-)) teşekkürler..

  YanıtlaSil
 5. Şimdi netten bakınca buldum oyy o paraya parfüm alınırmış neyse cilt bakımı da önemli memnun kalınan bir ürüne verilen her kuruşa değer:))

  YanıtlaSil
 6. Yediden Yetmişe Blogger Buluşması 1

  Uzun zamandır plandığım blogger buluşmasını, sevgili Saglıklı Mutfak Hilal ile gündeme getirmeye karar verdik.

  Bundan bir kaç sene önce yaklaşık 120 kişinin katıldığı bu güzel buluşmayı yenilemek ve siz blogger dostlarımızla tanışmak istedik.

  İstanbul'da bulunan tüm moda, yemek, teknoloji, anne-bebek, gezi, mekan, fotograf, dekarasyon, makyaj yazan tüm blog yazarları bu buluşmaya davetlidir.

  Bizlerle keyifli bir kaç saat geçirmek isterseniz, yapmanız gereken bulusma2014@gmail.com adresine isim, soyisim ,blog adı ve telefon numaranızı yazarak "Geliyorum" demek.

  80 kişi ile sınırlı olan bu güzel buluşmada sizleri çok güzel hediyeler bekliyor olacak.

  Haydi acele edin. Katılım ücreti 25 Tl dir. 3 mayıs cumartesi günü yapılacaktır.

  Tüm detaylar www.birdemliksohbet.com adresinde..

  Sormak istediğiniz her bilgi için bizlere, bulusma2014@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 7. Ja Molene ürünleri ile bir etkinlik sırasında tanıştım. Çok kaliteli ürünleri var. Kokuları muhteşem.

  YanıtlaSil
 8. Ay İreeem.... öyle güzel anlatmışsın ki fena aklım çelindi! Bende kataloğu var Jo Malone'un bakayım fiyatına da bari, 10 gün sonra falan bir gideceğim mağazaya, en azından fiyata kendimi hazırlamış olayım :)))))) Güle güle kullan, sefan olsun! Öperim!

  YanıtlaSil
 9. JoMalone hastası biri olarak peelingi denemedim ama harika olduğundan eminim..bu kadar pahalı ve miktarı bol ürünleri genelde bir arkadaşımla ortak alıyoruz, ama arada kendimize ödül vermek de lazım :)

  YanıtlaSil
 10. kokusu taa buraya geldi! :) güle güle kullan eminim fiyatına değmiştir :)

  YanıtlaSil
 11. @melal.. :)) evet kesinlikle alınırdı parfüm ama haklısın bunun verdiği o hisse değdi :))

  YanıtlaSil
 12. @sevilşahin.. Teşekkürler size mail attım buluşma hakkında..

  YanıtlaSil
 13. @cananzerkinli.. Evet ürünleri özellikle kokuları harika :)

  YanıtlaSil
 14. @bveç.. :))) hepinize aldıracağım dmiştim.. Şaka bir yana gittiğinde mağazada ellerine bir uygulamayaptır çok beğeneceksin sonra karar verirsin.. Çok teşekkürler..:))

  YanıtlaSil
 15. @nilgün.. Evet biriyle birlikte almak çok iyi fikir eğer bu bitebilirse bir sonrakine öyle yapmalı :))

  YanıtlaSil
 16. @alice.. Çok teşekkürler gerçekten uzun vadede fiyata değecek bir ürün :))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...