10 Haziran 2020

La Roche Posay Shaka Fluid..

 Bugün #birürünüçyorum yazılarının konuğu la Roche Posay Shaka Fluid olacak. Madem yaz geldi tatile gidemesek de güneşten makyajlı veya makyajsız korunmamız lazım o halde bir güneş kreminden bahsedelim dedik ve LRP shaka fluidi seçtik. Bakalım benim yağlıya dönük karma cildimde etkisi nasılmış.


Yaz kış güneş kremi kullanmadan dışarıya adım atmamamız gerektiğini biliyoruz kışın daha az koruma faktörlü kremler yeterli olurken yaz aylarında 50 koruma faktörden daha azı yüzümüze yeterli gelmez.  Serum ve nemlendirici ikilisine güneş kremini de katmalı ya da tek başına nemlendirici özelliği de olan bir güneş kremi mutlaka kullanmalıyız.Antihelios XL serisinin renkli ve renksiz kremlerini yıllarca kullanmıştım.  Ama renklisini açıkçası çok sevmem, daima biraz oksitlenmiştir yani rengi koyulaşmıştır benim yüzümde. Bu kremin bir de eski versiyonu var antihelios XL ultra light versiyonu. O krem çok övülüyordu ama ben onu hiç kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum.


Shaka Fluid krem hem UVA hem de UVB filtreleri içeriyor. Anti oxidant, şeffaf ve çok uzun süre dayanıklı. Hatta suya ve tere karşı 8 saate kadar dayanıklı ki bu çok iyi bir süre. Belki deniz kenarında bu süre kısalabilir ama şehirde bence makyaj altına uygulandığında gayet iyi performans gösteriyor.İçinde yine cildi kurutan malzemelerden alkol denat var ki LRP'nin nu içeriği kullanmayı bırakmasını istiyoruz artık. Kullanmadan önce adının geldiği "shake" gibi mutlaka çalkalamanız gerekiyor.  Diğer türlü içindeki iki madde ayrışmış oluyor. Ayrıca sallarken mutlaka kapağı da kapalı olsun. O kadar akışkan ki mutlaka çevreye sıçrayacaktır. Sabah cilt bakımı rutinimde önce serum, sonra nemlendirici en son olarak da bunu uyguluyorum. Biliyorum bazılarınıza çok gibi geliyor.  Ama benim günlük rutinim tatil dışında hep böyle. Zaten bütün bu ürünler için de sürme sırası böyle. Yok ben uğraşamam diyorsanız da sürdüğünüz nemlendiriciniz mutlaka en az 30 SPF içersin. Kullandığım bir kaç güneş kreminin aksine çabucak emiliyor. Pudralı gibi bir etki yarattığı için ciltte parlama yapmıyor. Yapışkan değil, yağlı değil. Kokusu hiç yok. benim yağlıya dönük karma cildimde  sivilce veya komedon yapmadı. Ürün önce yağlı ve parlak kalacakmış gibi bir görüntü verse de sürüldükten kısa süre sonra matlaşıyor. Gerçekten de gayet iyi koruyor. Hem şehirde hem de  geçen yaz tatilde test ettiğim için bu konuda gayet eminim artık.

La Roche Posay ürünleri yetkili eczanelerde ve çoğu dermo-kozmetik sitede satışta. Almadan indirimlerini de takip etmenizi ve karşılaştırma yapmanızı öneririm. Shaka Fluid'in kuru ve hassas ciltlerdeki etkisini Nilgün yazdı buradan, kuru hassas ve alerjik ciltlerdeki etkisini de Gül yazdı buradan okuyabilirsiniz. 

Bütün #birürünüçyorum yazılarımı okumak için tıklayın.

Sevgiler..

18 yorum:

 1. Hafif yapısıyla yazın çok rahat ettiğim güneş kremlerinden biri oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @buralıolmayan benim de öyle makyaj altına kullanmaya başladım yine bu ara..

   Sil
 2. Ay yapısı çok iyi görünüyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @esrayıldız evet sürmesi uygulaması çok kolay..

   Sil
 3. ince yapısını ve ciltte çabucak erimesini çok sevdim. Çillerimi arttırmadan gayet güzel koruyor!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @nily beni de lekelenmekten koruduğu için seviyorum :-))

   Sil
 4. Yağlı gibi duruyor yapısı ama denemek lazım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @pembedünyam evet öyleymiş gibi ama hiç değil :))

   Sil
 5. bu alkol denat etkeni gerçekten çok ciddi bir sorun,
  bu konuya katılmadan geçemeyeceğim
  LRP'ci biri olarak şunu belirtmem gerekir ki bu gerçek bir sorun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @unknown her defasında bu içeriğin kalkması gerektiğini belirtiyorum umarım kalkar..

   Sil
 6. bu yazın da parlatıcı emici ay aydınlatıcı oldu bu marka zaten çok iyiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @deeptone evet genel olarak iyidir severim :-))

   Sil
 7. Yapısına falan her şeyini çok seviyorum iki tane bitirdim, şimdi tüpte olan yeşil şeritli olani aldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @evintekkızımona o daha yoğun yapılı diye hatırlıyorum sanki makyaj altı uygun mu?

   Sil
 8. Son iki yıldır hiç bıkmadan kullandığım tek güneş kremi ;)

  YanıtlaSil
 9. La Roche possay den bayağı krem kullanmıştık bi ara ama bu ürünlerini kullanmadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @derya bu baya iyi yazın kurtarıcı oluyor benim için.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...