1 Ekim 2014

Too Faced Chocolate Bar Palet..

Günaydın. Evet nihayet aylardır hayallerimi süsleyen far paletine kavuşmuş bulunuyorum. Too faced ülkemizden çıktı diye çok üzüldüm ama zaten varken bile sanırım bu palet hiç gelmemişti buraya. Alanlar  yurt dışından veya instagram satıcıları vasıtası ile almışlardı. En sonunda ben de instagramda satış yapan Ludoshemakeup sayesinde bu palete kavuştum. Kendisine paletten söz edip istediğimi söyleyince sipariş listesinde olmadığını ama beni de kırmak istemediği için getirteceğini söyleyince gerçekten çok mutlu oldum. Ve palet söz verdiği gibi Eylül 15 gibi elimde oldu.

O kadar çok istemişim ki demek ki gerçekten bir süre açmaya bile kıyamadım. Paletin dış kabı metal ve çikolata şeklinde, ambalaj sağlamca gözüküyor ama yine de karton ambalajını da atmadım ne olur ne olmaz yanımda taşımak için lazım olur diye.

Farların isimlerine ayrıca bayıldım.

Şu renklerin güzelliği beni öldürüyor gerçekten büyük zevk bunu seyretmek. Benim gibi kozmetik ve makyaj meraklıları anlayacaktır ne hissettiğimi burada. Farların bazıları mat bazıları ışıltılı, iki baz rengi diğerlerine göre daha gramajlı. Üstte mat olan yani white chocolate her makyajda kullanılabilecek tam bir mat şampanya rengi. 

İçindekiler çok masum değil, Bütün zararlı maddeler var, umurumda mı kesinlikle değil. Bu arada paleti açar açmaz gelen o tatlı kakao kokusunun nedeni de burada, içinde kakao, vanilya ve meyve tozu var. Kokusu gibi tadı da kakaolu gibi, evet nette bu konuda yorumları okuyunca dayanamadım tadına baktım.

Renklere tek tek yakından bakabiliriz, tabi Google'da çok daha iyi swatchlar bulabilirsiniz.  Genel olarak paletin en pigmentli renkleri yukarıdakiler. Özellikle gilded ganache'ın pigmentine diyecek yok. Hazelnut ile gilded ganache ışıltılı, salted caramel ise mat yapıdalar. Salted caramel'in yapısı biraz daha tebeşirimsi, diğerleri daha yumuşaklar. 

Yine paletin pigment açısından iyi renklerinden, özellikle marzipan ve semi sweet favorilerimden oldu. Bu arada hazelnut ve haute chocolate en çok dökülme yapan renklerden.

Evet paletin en pigmentsiz renkleri, strawberry bonbon ve milk chocolate, baz rengi olarak idealler. Çok fazla renk vermedikleri için üst üste sürmekte sakınca görmüyorum zaten.

Buradaki renklerden yine en pigmentsiz bulduğum candied violet oldu, buna karşılık diğer renkleri özellikle blackforest truffle ve triple fudge'ı çok beğendim.

Bunlar da baz olarak kullanılan ve gramajı fazla olan iki rengimiz, white chocolate biraz az pigmentli iken, diğeri pigmentten ölebilir. Bunu ayrıca aydınlatıcı olarak da kullanmayı denedim ve gayet başarılı buldum. 

Palet içindeki bazı renkler daha tebeşirimsi, bazıları daha yumuşak, hemen hepsi alırken tozutuyor ve pigmentasyonda da fark gösteriyorlar. Ama aldığına pişmanmısın derseniz kesinlikle değilim. Her rengini ayrı sevdim. Uzun zaman boyunca zevkle kullanacağım bir palet oldu. Zaten mutlaka bir baz ile kullandığım için pigmentasyon konusunda sorun yaşamıyorum. Fırçaya alırken de tozutmamaları için biraz daha dikkatliyim. Biterse de kesinlikle yeniden almaya çalışırım.
Sevgiler.

21 yorum:

 1. Tatlım bu ne yaaaa, aşık oldum resmen, tam istediğim tonlar, görsellik harikası...
  ay benim de bi şekilde ulaşmam lazım bu ürüne :) çok güzelmiş güle güle kullan tatlım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @lifeofyasmina.. evet ben de isteye isteye ulaştım aldım sonunda çok iyi yapmışım gerçekten görsellik açısından harika bir palet bayılıyorum :-)) teşekkürler :-)

   Sil
 2. Çok ama çok güzel bu palet, güzel günlerde kullan İrem'cim :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ezgierdoğan.. çok teşekkürler canım :-)) bayıldım ben de..:-))

   Sil
 3. nefisssss, güle güle kullan, dün de görkem'in paletle ilgili yorumlarını okudum, yurtdışından almadığıma en çok bu palet için pişman oldum sanırım. Ama insan aptallaşıp kalıyor işte, hangi birini alacaksın. Bu arada tadına bakmışsın çok güldüm :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @nilgün.. teşekkürler canım bir şekilde yine fırsat düşerse mutlaka al derim.. haha evet baktım yorumları okuyunca dayanamadım yani ..

   Sil
 4. şahane bir paletmiş güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 5. Ben buna bayıldım yaa! Daha fazla palet almayacağım dedikçe böyle güzel şeyler görüyorum, bir de çikolata! Güle güle kullan canım, ben de bir yerden bulup almalıyım bunu!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @beatheo.. ben de uzun zaman önce göz koymuştum en sonunda alabildim.. teşekkürler :-))

   Sil
 6. Renkler ne kadar güzel ama asıl ambalajına bayıldım! Güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @onorr.. teşekkürler :-) o ambalaja aşık olmamak mümkün değil ki..

   Sil
 7. @edamamo.. evet bayıldım hepsine :-))

  YanıtlaSil
 8. Güle güle kullan canım.Alıcının ismini kaydettim kenara.Fiyat olarak çok uçmamıştır inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @filizşahin.. teşekkürler :-)) evet birazcık uçuk ama değer bence.. zaten too faced satsaydı bunu TR'de buna yakın satardı tahmin ediyorum..

   Sil
 9. İnsanın çok istediği bir kozmetiğe ulaşması ne kadar güzel bir duygu değil mi :) Benim de bir dönem rüyalarıma girip uykularımı kaçırıyordu bu palet, güle güle kullanın güzel günlerde!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @gülfizpolat hakikaten harika bir duygu .. Çok teşekkürler..:)

   Sil
 10. Allah'ım nasıl güzel bir palet bu acıp acıp izleyebilirim yani :)) Bayılım bayıldım. Gule gule kullan canım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @balböceğiilekozmetik çok teşekkürler :))

   Sil
 11. creme brulee rengine bayıldım :) güle güle kullanın :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...