2 Mart 2014

Avon Manyetik Oje...

Blogda ilk defa olarak bir manyetik ojeye yer veriyorum, ilk çıktığında sanırım Golden Rose çıkarmıştı neredeyse her rengini alıp denemiştim. Sonra hem üzerindeki deseni yapmasının uğraş gerektirdiği hem de aynı desenden sıkıldığım için hepsini bir kenara attım ve bir daha da kullanmadım. Tabi o arada FlorMar falan da çıkardı, onu da denedim ama onun da mıknatısı çok kullanışlı değildi.
Avon üzerine değişik desenler yapılabilecek bir kaç tane mıknatıs çıkarmış, Ben böyle yıldız gibi desen yapacak olanı seçtim. Görüyorsunuz en ucunda bir çıkıntısı var. Ben genelde ilk katı sürüp, ikinci katta deseni uygulamaya geçiyorum ama ilk katta da bu desen yapılabiliyor.  O görünen çıkıntıyı tırnağınızın dibine oturtuyorsunuz ve tırnak yüzeyinden 1-2 mm. uzakta yaklaşık 30-40 sn. bekletiyorsunuz. 

Mıknatısı çektiğinizde tırnağınızda böyle hoş bir desen oluşmuş oluyor. Bütün tırnaklara tek tek uygulama zorluğu/vakit alması olmasa aslında çok hoş duran bir manikür oluyor sonuçta. Elimdeki diğer manyetik ojeleri de bu mıknatıs ile tekrar kullanabilirim çünkü bunu kullanması oldukça rahat ve kolay geldi bana.

Bu arada ojenin mıknatıs uygulanmamış halini de çok sevdim, renk zaten şahane, ışıl ışıl bir renk. Adını söylemeyi unuttum, Fuchia Force, çok beğendim.

Bunu da Gel Finish ojem ile birlikte almıştım ama fiyatını hiç hatırlamıyorum sanırım 6-7 TL. civarında olması lazım.
Sevgiler..

12 yorum:

 1. Gene harika bir seçim yapmışsın renk muhteşem =)

  YanıtlaSil
 2. @ceydabyjade.. Teşekkürler tatlım :))

  YanıtlaSil
 3. renk harika ama dediğin gibi manyetik ojenin uygulaması çok zaman alıcı.
  Alıp sadece sürmek lazım :)
  sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. Ben seviyorum manyetikleri en çokta golden rose manyetik ojeyi hatta blog da ilk yazılarımdan biridir :)) bu renkte en sevdiğim zaten ama çok net bir şekil değilmiş avonun ki güle güle kullan canım..

  YanıtlaSil
 5. @madamekokoş.. renk dimi gerçekten şahane..:-))

  YanıtlaSil
 6. @aysun.. her tırnağa değil ama çeşit olsun diye 2-3 tırnağa yapıldımı hem kolay hem de güzel oluyor..

  YanıtlaSil
 7. @morhastası.. teşekkürler belki biraz daha tutulsa daha mı net olur bilemedim..

  YanıtlaSil
 8. @yeldaersözlü.. teşekkürler canım..:-))

  YanıtlaSil
 9. Hem renk hem senin güzel tırnaklarda duruşu ;)

  YanıtlaSil
 10. @madamekokoş.. Teşekkürler canım :))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...