26 Kasım 2013

Benefit Stay Dont Stray..

Benefit Primping with the Stars setine Stay dont stray far bazı ile devam ediyoruz. Benefit''in burada bahsettiğim setinin içinden bir de minik Stay dont Stray isimli göz makyajı bazı çıkıyor. Minnacık sanırım 5 ml.'lik bir ürün ama yine az az kullanıldığı için uzun süre idare edecektir. 

Primping with the Stars seti de hatırlayalım bu arada..

Böyle de minik bir şey.. 

Kullanımı çok kolay ve pratik, minik sünger aplikatör ile göz kapağına ve istenirse göz altına da 3 er nokta şeklinde ürünü uyguluyoruz. Daha sonra da ister fırça ister parmak yardımı ile iyice yediriyoruz. Sanırım göz altında çok problemi olmayan arkadaşlar bu ürünü sevecektir, çünkü o göz altına sürdüğünüz kısım baz vazifesi gördüğü gibi hafif aydınlık ve kapatıcılık da sağlıyor. Zaten Benefit ürünün concealer olarak da kullanılabileceğini belirtmiş.


Tek renkmidir bilmiyorum, hiç araştırmadım ama bu renk benim cildime uyum sağlıyor. Ama kapatıcılığı bana yeterli gelmiyor tabi.

Üstte baz kullanılmış ve krem far uygulanmış hali, altta bazsız hali görülüyor.

Bu ürün iki amaçlı kullanılabilmesi nedeni ve uygulama pratikliği açısından benim sevdiğim ürünler içinde yer aldı. Uyguladığım zaman farı tutuşu fena değil, topaklanma ve göz altında çizgilere dolma yapmıyor. Ayrıca çok kremsi, rahat sürülen ve dağıtılan bir baz. Daha ucuz bir muadilini önermem gerekirse Essence I Love Stage bazı önerebilirim. Bundan daha iyi bir baz isterseniz de en beğendiğim baz olan Too Faced baz önerebilirim.
Sevgiler..

4 yorum:

  1. Canım kapatıcılığı iyi, aydınlık ve pürüzsüz görünüm veren böyle çook memnun olduğun, fiyat olarak da uçuk olmayan bir fondöten var mı önerebileceğin?

    YanıtlaSil
  2. Mini minnacik tam makyaj cantasina at cik boyle urunler daha kullanisli :) Keske hep boyle satilsa hem fiyatlarida alinabilir olurdu :) Gule gule kullan canim set cok kullanisli gorunuyor

    YanıtlaSil
  3. ben hiç kullanamadım bu ürünü.çok kuruttu göz çevremi. http://trendyandfriendly.blogspot.com/2010/04/benefit-stay-dont-stray.html

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...