21 Temmuz 2014

Bebak kakao özlü güneş bakım sütü..

Yaz ayları olunca malum herkes kendine göre az çok bronzlaşmak istiyor. Geçen sene yazdan beri Bebak Kakao ve havuç özlü kremlerin çok güzel bronzlaştırdıklarını duyuyorum ama bu kremi de artık ağustos sonu gibi almış olduğum için tam da deneme fırsatım olamadı. Ama daha sonra duyduğum bronzlaşma hem de güneş koruma faktörlü bir krem kullanmadan, direk bu kakao özlü ile bronzlaşma maceraları da merakımı uyandırdı.
Bebak acıbadem sütlü olan kremin kakao özlü olanı, ambalaj falan aynı. Sanki bunun içinde de bir miktar acıbadem özü varmış gibi bir kokusu var, öyle çok yoğun bir kakao kokusu almıyorum ben.

Geçen sene alındığı için içinde paraben var ama Bebak yeni çıkardığı kremlerine artık paraben koymuyor. 

Ben tabi o duyduğum bronzlaşma hikayeleri gibi direk bunu sürüp, kendimi güneşin altına atmaya cesaret edemedim. Cildim benlerden dolayı hassas bir yapıda çünkü ve zaten saat 16.00'dan önce de güneşe çıkmıyorum.  Yine de önce GKF bir krem sürüp, daha sonrasında bunu bacaklarıma sürerek denedim. Öncelikle yapısı çok hafif, akışkan gibi duruyor ama çok kolay emilen ve yapışkanlık bırakmayan, aynı zamanda nemlendiren bir yapısı var. Bacaklarım güzel güzel bronzlaştı tabi ve yanık da olmadı ama sadece bunu sürüp çıksaydım ne olurdu bilemiyorum. 

Bu yaz Yves Rocher Monoi de Tahiti kuru güneşlenme yağı ile bunu dönüşümlü kullanıyorum, bakalım yaz sonuna kadar sonuç ne olacak.
Sevgiler..

8 yorum:

 1. Ben hep bebe yag kullaniyorum.

  www.missysworld.com

  YanıtlaSil
 2. kakao yağı ve havuc yağını bende cok uyguluyorum:) ama tabi oncesinde koruyucu surmek lazım. bu ürünü hic denemedim ama bende de merak uyandırdı bakalım yaz sonunda nasıl bronzlasacaksın:) sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @biricitconus.. öncesinde koruyucu sürmeden çıkamam zaten.. bakalım bayramda ve ağustosta birer tatil daha yapacağım sonuçları yazarım :-)) öpüyorum çok..

   Sil
 3. Ben geçen yaz kakaolusunu bulamamıştım eylüle doğru tatil yapınca tabi yazlık ürünler reyondan kalkmıştı elde kalanlar satılıyordu, havuç özlü olanı kalmıştı onu kullandım havucumsu bir bronzluk oldu hemde bir günde, iyi ki direk bunu sürüp güneşlenmemişsin canım o zaman ıstakoz olurdun :)) ve çok canın yanardı dün kakao özlüye baktım baktım ama sadece senede iki kere tatil yapıyorum ne yapacağım kalacak deyip almadım..:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @morhastası.. evet elinde havuçlu varsa aynı işi görüyorlar zaten seneye alırsın bence de.. anlatanlar direk sürüp güneşlendik bronzlaştık falan diyorlar ama ben öyle bir şeye cesaret edemeyeceğim :-))

   Sil
 4. Kakao ve havuç yağını gecen yaz bende kullandım. Aynen 16'dan önce güneşe çıkmıyorum o yüzden bende pek etkisi olmadı. O bronzlaşanlara çok özenipte almıştım ama bakalım bu yaz nasıl etkisi olcak. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @gizemgider.. saat 16.00'dan sonra da sürülürse işe yarıyor ama tabi bir kaç gün içinde hemen değil..

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...