30 Eylül 2013

Sephora Eskiyi Getir Yeniyi Götür Alışverişi..

Sephora sanırım her sene tekrarladığı eskiyi getir yeniyi %30 indirimli götür kampanyasını bu yıl da yaptı. Geçen sene bu indirimden bir şey almamıştım ama bu sene hem yeni çıkan jumbo glossy kalem rujları denemek, hem eksik fırçalarımı tamamlamak, hem de elimde atılmak üzere olan eski makyaj ürünlerimi değerlendirmek için bu kampanyadan yararlandım.
2 adet Sephora renkli ve ince saplı fırça ve bir adet glossy kalem ruj aldım. Toplam 5 ürün değiştirilebiliyor belki 20 Ekime kadar 2 ürün daha alırım henüz karar vermedim.

Fırçalar yine Sephora serisine ait ama özel bir adı var mı bilmiyorum, renkli saplı olanlar diyelim.  Numaraları biri 111 biri de 237, ve koruma kapakları da var. 1 ay önce bu seriden 2 adet göz fırçası almıştım. Onlardan memnun kalınca hemen bunları da aldım.

Pembe saplı, kısa ama toparlak ve küt uçlu bir fondöten fırçası, numarası 111, küçük olmasına rağmen uygulamasını sevdim. Sıvı ve kremsi ürünlerde başarılı, pata kremi de fena uygulamadı. Ürünü fazla kullanmadı ve çizgi izi de bırakmadı. Ayrıca Mac Riri Woo Hibiscus Kiss isimli pigmentsiz allığı da denedim, çok başarılı bir uygulama yaptı.

Sapının uzunluğu bir dezavantaj da olmadı. Aksine oldukça rahat tutuyorum.

Normal kullandığım fondöten fırçalarına göre ucu oldukça küçük. Ama yüzün bütün bölgelerine rahatça girip uygulama yapabiliyor. Fiyatı indirimsiz sanırım 38 TL.

 Tüyleri çok sık, uygulama yapması çok kolay, sık sık kullanacağım fırçalarımdan biri oldu. Ayrıca temizlemesi de sık kıl yapısına rağmen kolay oldu.

Mor saplı far uygulama fırçası, bunun da kılları oldukça sık, numarası 237,  önce biraz da sert olacakmış gibi geldi bana uygulama yaparken gördüm ki yeteri kadar esnekmiş.

Hafif konik bir şekli var, crease bölgesi veya tüm göz kapağına uygulama rahat yapılıyor.

Oldukça sık kıllı ve enli bir fırça, yine sapı uzun ama uygulama esnasında sorun olmadı. Bu fırçadan da çok memnun kaldım. İndirimsiz fiyatı 28 TL.

Ve geldik glossy pen olarak adlandırılan jumbo dudak kalemine, bu seri sanırım yeni,1 hafta önce yoktu diye biliyorum çünkü.  04 numaralı Glossy Purple..

Kalemtraşla değil, arkadan çevirerek açılıyor bu özellik her zaman daha pratiktir. 2.84 gr., oldukça az ama çabuk bitmesi de iyi bir özellik olabilir. Fiyatı 22.80 TL.

Rengi mat ama yumuşak bir mor, içinde alt ton olarak baya bir pembelik de var. 

Soğuk tonlu, dudağı yumuşak tutan, nemlendirmesi orta ve kalıcı olmayan bir ruj. Güneşte hafif ışıltılı gibi de gözüküyor ama içinde sim yok.


Dudakta görünüşü çizgilere dolma yapmıyor kusur göstermiyor ve taşmıyor. Ama krem yapısından dolayı dikkatli sürülmesi lazım.

Sephora'nın bu eskiyi değiştirme kampanyası oldukça iyi ama dün instagramdan takip edenler görmüştür belki, değişik Sephora mağazaları kampanyanın tam olarak nasıl olduğundan haberleri yok. Bazı mağazalar fırçalar kampanyaya dahil değil diye iddia etmişler. Halbuki bannerlarında açıkça Sephora markalı fırçaların dahil olduğu yazıyor. Biraz daha dikkatli, en azından bu kadar iddiacı ve ukala olmamaları gerekiyor. Müşteri bir şey diyorsa hemen iddialaşmak yerine biraz araştırıp, öyle bilgi vermeleri daha iyi olur diye düşünüyorum.
Sevgiler..

26 yorum:

 1. Rujun rengini çok beğemdim, aldığınız her şeyi güle güle kullanın :)

  YanıtlaSil
 2. gule gule guzel gunletde kullan sevgili audrey

  YanıtlaSil
 3. Fırçalar çok tatlı görünüyor iyi günlerde kullan

  YanıtlaSil
 4. fırçalar gerçekten çok şeker kullanışlı görünüyor :) cicilerinizi iyi günlerde kullanın ^^

  YanıtlaSil
 5. Rujun rengi çok güzelmş güle güle sür

  YanıtlaSil
 6. @gamzeersöz..çok teşekkürler..:-))

  YanıtlaSil
 7. @dutyaprağı.. çok teşekkür ederim..

  YanıtlaSil
 8. @senadursun.. teşekkürler canım..:-))

  YanıtlaSil
 9. @nagihanbozalp.. kullanışlılar gerçekten çok teşekkürler..:-))

  YanıtlaSil
 10. @melonunojeleri.. çok teşekkürler canım :-))

  YanıtlaSil
 11. güle güle kullan tatlım. bende yarın gitmeyi süşünüyorum bakalım ben neler alacağım:))))

  YanıtlaSil
 12. bu arada aynı yakın zamanda chek-in yapmışız maltepe parkta :) bi dahakine karşılaşırız belki

  YanıtlaSil
 13. @makyajlıkareler.. teşekkürler hadi bakalım darısı başına :-))

  YanıtlaSil
 14. @melonun ojeleri.. aa öğlen senmiydin beraber checkin yaptınız dediği öyle bir gördüm arkadaşım vardı detaylı bakamadım.. tüh.. işallah bir dahaki sefere artık :-))

  YanıtlaSil
 15. güle güle kullan..ben sürekli mesaiden fırsat bulup da gidemedim daha..fırçalar önceliğimdi ama kalem rujlar güzel görünüyor :)

  YanıtlaSil
 16. güle güle kullan canım

  YanıtlaSil
 17. @nilgün.. Teşekkürler fırçalar iyi kalem ruju da beğendim :))

  YanıtlaSil
 18. @janjan..teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 19. Güle güle kullan canım hepsini.Ruj çok yakışmış. Fırçaya gelince bende aydınlatıcı uygulamak için bir fırça istiyorum ama bakalım :)

  YanıtlaSil
 20. Merhabalar...Güle güle kullanın gerçekten çok güzel görünüyo.Bence sadece mağaza çalışanları değil sephora da kampanyayı bilmiyor gibi geldi bana..:)) baksanıza...
  Kampanya koşulları:
  • Kampanya 21 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında geçerlidir.
  • Bir kişi kampanya süreci boyunca toplam 5 adet Sephora markalı ürün satın alabilir.
  • Sephora markası hariç herhangi bir markaya ait makyaj ürününü getirenler, % 30 indirimle Sephora markalı makyaj ürüne sahip olma şansı yakalıyor.
  • Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin Sephora sadakat kart sahibi olması ya da alışveriş esnasında açtırması gerekiyor.
  • Kampanya, başka promosyonlarla birleştirilmiyor.
  • Kampanya sadece Sephora markalı mak ürünlerinde ve makyaj fırçalarında geçerlidir.
  • Değişim için getirilen eski ürünün oje ve fırça hariç makyaj ürünü olması ve orijinal boy olması gerekmektedir.
  • Makyaj paleti,kofre ve ojeler kampanya kapsamına girmiyor.
  • Bir ürün karşılığında bir ürün değişimi yapılıyor.
  • Değişim için getirilen eski ürün Sephora marka olmamalıdır.

  YanıtlaSil
 21. @makyajkelebeği.. Teşekkürler.. Sephora fırçalar uygun bu ara almak istiyorsan kaçırma :))

  YanıtlaSil
 22. @bu benim galiba.. Öncelikle teşekkürler.. Ve haklısın değişim ürünü fırça olamaz diyor ya benim değiştirdiğim ürünlerden birisi de fırçaydı :)))

  YanıtlaSil
 23. rujun rengi çoook yakışmış :) güle güle kullan hepsini ^^

  YanıtlaSil
 24. @ceydabyjade.. Çok teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 25. Bende 45 ve 43 numaralı fırçaları aldım. Bir de çok methini duyduğunum kalem farlarından aldım. Belki bende kampanya bitmeden gidip bu glossy kalemlerden alabilirim. Güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 26. @aslıhan..45 i almakla çok iyi yapmışsın çok kullanışlı bir fırçadır :)) teşekkürler..

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...