30 Temmuz 2013

Alix Avien Paris Golden Nails..

Günaydın. Alix Avien french manikür setinden sonra bir de Golden Nails adı ile altın parçacıkları ile süslü efekti veren bir nail art seti çıkardı. Ben seti cumartesi günü Watsons'da bulup aldım. 13.50 TL gibiydi yanlış hatırlamıyorsam. Biraz pahalı bir fiyat gibi geldi bana, ojeler çok minik, Shine Plus'ların boyunda sanırım 5ml.'di onlar. Yorumlara geçersek;
Güzel, şık bir kutuda birlikte saklanabilecek şekilde düşünülmüş. Böyle set ojelerin aynı kutuda satılmaları iyi oluyor. Sonra birini kaybediyorum ben mutlaka.

Mini mini bir siyah bir de altın rengi oje var içinde..

Ancak altın rengi "flakey" parçacıklara sahip oje beni hayal kırıklığına uğrattı. Gerçi sürenleri görmüş ve böyle olacağını tahmin etmiştim. Parçacıklar çok güzel olmakla birlikte yoğunlukları çok az. Fırçaya zorla geliyor ve üst üste sürümde çok kalın bir jel topcoat oluşuyor. Bu da kuruma süresini uzatıyor. Tamamen fırçaya gelişine göre alıp tek kat sürülünce de altın efekti çok az oluyor.              Ben fırçaya neredeyse şişeden tek tek alıp, tek tek de uyguladım. Yine de bence hala biraz az.

Ancak iyi yanı altın efekti veren simli ojeler, özellikle yoğun uygulamalar tırnakta pütür pütür olur. Beni     rahatsız etmemekle birlikte rahatsız olan çok var bu halden. Bu oje dümdüz ve pütürsüz uygulanıyor.
Siyah oje ise klasik bir siyah, biraz kıvamı sulumsu, 2 katta opak oldu ve topcoat sürmeden bile pırıl pırıldı. Shine Plus serisinin  siyah rengi herhalde.
                           
                         Çok sim gibi olmadığı için de çıkartması daha kolay olacak tahmin ediyorum. 


Böyle efektli ojeleri sevenlerin alıp kullanabileceği bir oje olmuş. Parçacıkları tek tek yerleştirmek ve kurumasını beklemek gibi sıkıntılarınız olacaksa pas geçin, direk bol simli bir ojeye yönelin derim. 
Sevgiler..


16 yorum:

 1. Senin tarafsız yorumlarını severek takip ediyorum :) Harika bir post olmuş :) artılarıyla eksileriyle ürünü tanıtmışsın okurken keyif aldım.

  YanıtlaSil
 2. ben sevemedim bu ojeyi, sizlerin elinde hoşuma gidiyor ama alasım gelmiyor nedense

  YanıtlaSil
 3. Yani ben de bu ojenin fiyatına bir anlam veremedim. oyle aman aman bir özelliği var gibi de gelmedi bana. güzel bir değerlendirme olmuş tşkler

  YanıtlaSil
 4. Golden Rose Jolly Jewels 117 numaralı hem daha yoğun altın sarısı simler içeriyor hemde tek kat yoğunluk yetiyo bence de haklısın cnm

  YanıtlaSil
 5. @ayşeözdemir.. Çok teşekkürler çok mutlu oluyorum bu sözlerinize :)) mümkün olduğunca tarafsız olmaya çalışıyorum..

  YanıtlaSil
 6. @senadursun.. Siyah üzerine herhangi bir altın rengi de aynı işi görür .. :))

  YanıtlaSil
 7. @senabilen.. İkisinin sim yapısı farklı ama gr yi de az kullanıp aynı altın efekti verilebilir tabi

  YanıtlaSil
 8. @öylesine biri.. Fiyat biraz abartı olmuş haklısın.. Ben teşekkür ederim okuduğunuz beğendiğiniz için ..:)

  YanıtlaSil
 9. Bende haftasonu alıp gecen gün sürdüm bunları.. gerçekten siyahı kendi halinde bile çok parlak ve güzeldi ve ayrıca altın parçalarını sürerken hiç zorlanmadım söylediğin gibi kat kat uygularken pütürük bir görüntü vermedi dümdüzgün kaldı.. ben bayıldım bu ojelere..

  YanıtlaSil
 10. @ilyedaa.. Ben biraz daha altınlı yoğun bir görüntü istedim tek tek aldım parçaları fırçaya geldiği gibi sürülür yoksa..

  YanıtlaSil
 11. Nedense alasım gelmedi bu ojeleri, pek ısınamadım.. Hele yoğun bir görüntü olmuyorsa almaya hiç gerek yok :/

  YanıtlaSil
 12. @jd.. Yoğun hörüntü için biraz uğraşmak gerekiyor benim yaptığım gibi tek tek parçacıkları yerleştirdim ben..

  YanıtlaSil
 13. Kısa tırnakta daha yogun gozukebilier belki ama sende de cok güzel Durmuş ben cok beğendim yakışmış cnm

  YanıtlaSil
 14. @palatosun.. Teşekkürler canım haklısın kısa tırnakta daha yoğun olabilir kestirince yine denerim :))

  YanıtlaSil
 15. Tirnaklarin mukemmel, her oje yakisiyor haliyle :) ben kisa tirnak kullaniyorum ancak yine altin parcalari tek tek tirnaga kondurdum diyebilirim. Gule gule kullan :)

  YanıtlaSil
 16. @ipekince.. Çok teşekkür ederim.. Evet kısa tırnakta sürülmüş olanları da gördüm farketmemiş..

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...