12 Ekim 2018

Marc Antony Yavaş Uzayan Saçlar İçin Şampuan ve Saç Kremi..

 Yaz başında ülkemize yeni giriş yapan ve dünyanın en iyi saç bakım markalarından biri olan Marc Antony saç bakım ürünlerinden bahsedeceğim bugün biraz. Marka 20 yıl önce kurulmuş ve ilk ürününü önce Kanada, daha sonra da Amerika'da lanse ederek yavaş yavaş dünya çapında 25 ülkeye yayılmış. Bendeki grow long yani hızlı uzama serisinde 8 tane ürün var ama hepsi Türkiye'de var mı bilmiyorum.  

Aslında bu seri bana tam olarak uygun bir seri değil. çünkü saçlarımın uzama hızı aslında normal ve daha hızlı uzamalarını pek istediğim söylenemez.  Ama şampuan ve saç kremini tabi kullanıp denedim. İlk ve en önemli fikrim saçlarınız orta veya uzun boyda, kalın telli ve nem sorununuz varsa, saçlarınız uçlardan kırılıp uzamıyorsa hemen gidip alın derim. 
 Bendeki ürünler şampuan, saç kremi ve kırık uçlar için saç bakım yağından oluşuyor. Ben şampuanı tek başına kullandığımda saçlarımı gayet yumuşattı , üzerine başka bir ürün kullanmama gerek kalmadı. Ama saçlarıma hacim vermedi zaten böyle bir iddiası yok. Saçlarımı her gün yıkıyorum (maalesef bu konuda hiç yapacak bir şey yok yıkamadım mı kendimi kötü hissediyorum) bu şampuanla da değişen bir şey olmadı her gün yıkamaya devam ettim. 
Artık içerik konusuna çok takıntılı olmamak istiyorum, biri olmazsa öbür taraftan zarar geliyor çünkü. 


Neyse ki hani en zararlı içeriklerden biri olan sülfat yok içerisinde ama faydalı olan ginseng ve kafein var. O yüzden fena değil diyorum içeriğine. 


Saç kremi bana şampuanla beraber kullandığımda kesinlikle ağır geldi. Ancak saçımı çok yumuşatmayan   bir şampuan arkasından kullanabildim ki o zaman şampuanın yaptığı gibi saçımı yumuşattı, kolay taranmasını sağladı. Hatta tamamen hacimsiz kalmadı saçlarım akşam üstüne kadar saçlarıma çok dokunmazsam baya baya havalı durdu. Ayrıca saç kreminin şampuanla kokusu aynı ama şampuanınki kalıcı değilken saç kreminin kokusu gayet kalıcıydı. Akşama kadar aldım saçımdan kokuyu.  Saç kremi ayrıca yazın denizde kuruyan saçlara da iyi olur bence. O nedenle  şimdilik sanırım saç kremini kenara ayıracağım ve yoluma şampuan ile devam edeceğim. Saç yağına gelince, saçım uzun değil ve uçları da kırık değil ama sürdüğüm 1-2 defa çok ağır gelmedi. Yine de onu da yaza saklıyorum. 

Şimdi markanın bana uygun bir serisi var ki onu en kısa zamanda alıp deneyeceğim. İnce telli saçlar için dolgunlaştırıcı&kalınlaştırıcı şampuan ve volume verici sprey, bu iki ürünle de çok iyi anlaşacağımızı düşünüyorum. Siz denediniz mi Marc Antony markasını ne düşünüyorsunuz?
Sevgiler..
31 yorum:

 1. Saçlarımı son zamanlarda boyun hizamda kullanıyor ve uzamalarını çok da istemiyorum açıkçası ancak kafein içeren ve sülfatsız bu şampuan dikkatimi çekti, sülfatsız olmasına rağmen saçları da sertleştirmiyorsa akılda kalacak saç ürünlerinden biri imiş bu şampuan :)

  Güle güle kullanın♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @kübontheblog evet kafein saça oldukça iyi geliyor saçların da çok ince değilse rahatça kullanabileceğin bir şampuan bu.. çok teşekkürler :-))

   Sil
 2. Şampuanın saçı yumuşatması iyiymiş. Ben iki ürün biren kullandığımda kendimi suçlu hissediyorum. Sonuçta illa zararı var. Ama senin gibi yıkamadan da yapamıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @saadetuslu evet her gün yıkıyorum ama genelde sadece şampuan kullanırım pazar günü ayrıca bakım yapıyorum :-))

   Sil
 3. Ahhhh tam da saçlarımı kısa kestirmek zorunda kalmışken ne güzel bir yazı denk geldi böyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @yeşimlehertelden benim saçlarım hep kısa :-)) ama çabuk uzuyor...

   Sil
 4. baya etkili olmalılar benimde aksine saçlarım çok hızlı uzuyor:)) saç sefadan tırnaklar cefadan misali o değil tırnaklarım da hızlı uzuyor :D ikisi de var galiba bende :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @kozmetikpsikolojisi benim saçım da uzar ama tırnaklarım hakikaten aşırı hızlı uzar :-))) cefa da pek yok ama bilemedim.. :-D

   Sil
 5. marc anthony şarkıcııııı yaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @deeptone hahah ben de ilk duyduğumda aynısını düşünmüştüm acaba o mu markanın sahibi diye de değilmiş..

   Sil
 6. Dönem itibariyle konu benlik aslında :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ebrubayrak evet böyle mevsim geçişlerinde saçlarım çıldırıyor benim de...

   Sil
 7. markayı denemedim, saçlarım sorunlu değil, krem ve bakım yağlarını kullanmayı seviyorum, benim de uzama sorunum yok :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @esratakım saçlarımda sorun yok diyenleri gerçekten çok kıskanıyorum ama :-))))

   Sil
 8. Ben de hiç kullanmadım markayı. İnce telli saçları doldunlaştıran seri bana iyi gelebilirmiş, araştırayım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @gökçebağtır evet senin de benim kullanmayı istediğim seriyi kullanman lazım bence Gökçe :-))

   Sil
 9. Bendeki seri tam senlikmiş aslında.Bende yıpranmış saç serisini denemek için fırsat kolluyorum bu ara :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @filizşahin dediğin gibi değiştirebilseydik keşke sen gitmeden .-((

   Sil
 10. Saçlarım uzasın istiyorum ki kestirip saç yapım yenilensin.Uzamasındaki etkisi dikkatimi çekti bakacağım mutlaka

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @beğendimpaylaştım senin saçların çok güzel canım ama :-))

   Sil
 11. Son zamanlarda dikkatimi çeken saç ürünü markalarından biri. İndirimde güzel bir fiyata tam set alıp, denemek istiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ilkeçevik evet ben de öyle yapacağım kesinlikle :-))

   Sil
 12. Ben sende gördüm canım , eğer bulursam şampuanı ben denemek isterim. Saçlarımı uçlarından aldırdım ve hızlı uzamasını istiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @gülümseyüzüme tam sana göre o zaman bu Yasemincim :-))

   Sil
 13. @elena they have very nice products Elena :-))

  YanıtlaSil
 14. Ben yavas uzasin isterim kisa kesim oldugu icin ama sonbaharda dökülüyor diye kafeinli aldim ben de 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @derya evet ben de yavaş uzasın istiyorum aslında ayda bir saç kestiriyorum yoksa...:-))

   Sil
 15. Saçlarım aşırı yavaş uzuyor, denemek istediğim bir seri oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @gülözdemir a senin çok işine yarar o zaman bu seri :-))

   Sil
 16. Saçları gerçekten hızlı uzatıyor mu. Düğünüm var ama saçlarım gerçekten çok yavaş uzuyor. Kullanıp etkisini gördünüz mü acaba??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @adsız kuaförüm bile söylemişti senin saçın çok hızlı uzuyor diye ama tek başına şampuanın işi değil bu tabi beslenme şekli arada aldığım takviye vitaminler ve tabi en önemli unsur olarak da genetik çok önemli..

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...